Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківщина зберегла друге місце серед регіонів за кількістю ФОПів

Харківщина зберегла друге місце серед регіонів за кількістю ФОПів

Нині в області кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців налічує більш ніж 38 тисяч.

Переважно це підприємства агропромислового комплексу, діяльності у сфері ІТ, оптової та роздрібної торгівлі, житлово-комунального господарства. Серед галузей промисловості найбільше підприємств харчової промисловості.

Про це розповів начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в інтерв’ю виданню «Слобідський край».

«Деокупація територій Харківської області впливає на позитивну динаміку поступового відновлення економіки області. І насамперед спостерігається економічна активність малого бізнесу», - зазначив Олег Синєгубов.

За останніми підрахунками та підсумками 2022 року, падіння промислового виробництва на Харківщині склало 40%. Попри це підприємці сумлінно сплачують податки.

«За 2022 рік суб’єктами господарювання до бюджетів усіх рівнів області перераховано 57,3 мільярда гривень податків і зборів. До Держбюджету надійшло майже 35,3 мільярда гривень. Решта надходжень, майже 22 мільярди гривень, це податки і збори, що надійшли до місцевих бюджетів», - пояснив Олег Синєгубов.

У перші місяці війни понад 80% підприємств зупинилися. Після деокупації значної частини Харківської області бізнес почав повертатися до роботи.