Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Підприємства Харківщини отримують державну допомогу для роботи й відновлення в умовах бойових дій

Підприємства Харківщини отримують державну допомогу для роботи й відновлення в умовах бойових дій

Попри ворожі атаки бізнес Харківської області працює та продовжує сумлінно сплачувати податки.

Як повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, важливу роль відіграє підтримка бізнесу як на державному, так і на місцевому рівні.

Нагадаємо, у зв’язку із введенням воєнного стану можливість скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» було розповсюджено на великий бізнес, державні підприємства. Також передбачено можливість надання пільгових кредитів на релокацію та подолання наслідків воєнної агресії рф. Таким чином підприємці можуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн. Докладніше - за посиланням.

Так, за час дії воєнного стану в межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» на Харківщині уклали понад 2500 кредитних договорів на суму майже 10 млн грн. За цим показником регіон входить до п’ятірки лідерів по країні - разом із м. Київ, Львівською, Дніпропетровською та Одеською областями.

“Війна вдарила по виробництву, логістиці та ланцюгам постачання, які підприємці напрацьовували роками. Внаслідок систематичних обстрілів та бомбардувань зазнали значних пошкоджень або повністю зруйновані будівлі та споруди, де здійснювалась підприємницька діяльність. Та попри це бізнес Харківщини продовжує сумлінно сплачувати податки, що є величезним внеском у нашу Перемогу”, - зауважив Олег Синєгубов.

Він зазначив, що 218 підприємств Харківської області релокувалися до інших областей і 170 з них уже відновили роботу. Це переважно переробна промисловість, гуртова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів тощо.

“20 підприємств, які подавали заявку на релокацію, відмовилися від переїзду, а три - вже повернулося до Харківської області. Це наші підприємства легкої, харчової промисловості та торгівлі”, - додав начальник ХОВА.

Від початку року підприємства регіону перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 44,4 млрд грн податків і зборів. В умовах активних бойових дій надходження до держбюджету залишилися на рівні минулого року.