Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині більш ніж 54 тисячі осіб знайшли житло в межах програми «Прихисток»

На Харківщині більш ніж 54 тисячі осіб знайшли житло в межах програми «Прихисток»

Внутрішньо переміщеним особам у Харківській області надали для поселення понад 15 тисяч житлових об’єктів.

Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Харківської ОВА.

Як зазначає директор Департаменту Юрій Шпарага, компенсація фізичним особам, які надали житло ВПО, відбувається згідно з Постановою КМУ «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану». Відповідно до документу, починаючи з 1 жовтня компенсація за одного проживаючого становить 30 грн за добу, тобто в межах 900 грн за місяць.

Щоб отримати компенсації, власникам житлових приміщень, які безоплатно розміщують ВПО під час дії воєнного стану, потрібно:

- внести інформацію про наявне житло, доступне для розміщення ВПО, до веб-ресурсу «Прихисток», або надати її виконавчому комітету сільської, селищної чи міської ради або безпосередньо в органи соціального захисту населення за містом проживання;

- не пізніше наступного дня за днем розміщення переселенців власник житла повинен подати заявку до ОМС, де зазначає дату поселення та дані людей, які поселилися;

- щомісяця до 5 числа подавати заявку виконкому щодо кількості днів та кількості людей, які проживали за програмою;

- щомісяця до 20 числа отримати на свій банківський рахунок кошти – компенсацію за розміщення кожної людини.

«Сума компенсації розраховується залежно від кількості днів – який період людина користувалася житлом. Компенсація виплачується коштом державного бюджету і стовідсотково надається у безготівковій формі», - уточнив Юрій Шпарага.

Також, за словами директора Департаменту, держава компенсує оплату комунальних послуг установам будь-якої форми власності, які надали прихисток ВПО. Розмір компенсації юридичним особам складає 450 грн за одну людину в місяць.

Довідка. За даними Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА, наразі в межах області нараховується понад 400 тисяч ВПО. Харків’ян, які виїхали за межі регіону і сьогодні проживають в інших областях України, - 762 тисячі.