Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Міжнародна організація з міграції надасть допомогу ВПО, які мешкають на Харківщині

Міжнародна організація з міграції надасть допомогу ВПО, які мешкають на Харківщині

Заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська зустрілася з делегатами Міжнародної організації з міграції.

Під час зустрічі сторони обговорили соціально-економічну ситуацію, яка склалася в регіоні, фахівці МОМ запропонували допомогу переселенцям.

«Наша команда у найкоротші терміни в співпраці із обласною владою та громадами готова надати допомогу внутрішньо переміщеним особам. Ми можемо забезпечити їх засобами гігієни та зимовими наборами: ковдри, подушки, постільна білизна, рушники тощо. Також наша організація може допомогти у ремонті або підготовці до зими будівель, де буде мешкати ця категорія громадян», - зазначив офіцер операцій МОМ Мохамед Елмасрі.

Заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська зауважила, що наразі на Харківщині проживає біля 250 тис. ВПО. Найбільше переселенців у таких громадах: Валківська – 21тис., Зміївська – майже 18 тис., Богодухівська – 15 тис.

«Восени кількість ВПО може бути ще більшою, тому ми готуємось до того, щоб забезпечити цих людей усім необхідним, тому будь-яка допомога з вашого боку буде не зайвою. Потрібно забезпечити людей засобами гігієни, підготувати приміщення для проживання та надати переселенцям зимові набори», - підкреслила Віта Ковальська.

Вона додала, що ХОВА буде всіляко сприяти роботі організації в області. Як зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА Юрій Шпарага, у компактних місцях проживання навколо обласного центру проживає 1200 ВПО, інші місця масового перебування переселенців знаходяться в громадах області. Саме їх в першу чергу потрібно забезпечити зимовими наборами.

Також в області є приміщення, які можна відремонтувати та поселити туди представників цієї категорії громадян.

«Через постійні обстріли деяких районів, восени будуть потрібні автономні місця обігріву, які матимуть генератор, де буде вода, туалет, ліжка. Адже через руйнування систем газо-, електро- та водопостачання людям потрібно буде короткотерміново в теплі перечекати небезпеку», - говорить Юрій Шпарага.

Представники МОМ уже сьогодні відвідають місця компактного проживання ВПО та ознайомляться із їх потребами. 

«Ми хочемо зосередити зусилля не тільки на Харкові, але й на маленьких містах і селищах та надавати допомогу ВПО там», - сказав Мохамед Елмасрі.