Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині планують відкрити Почесне консульство Румунії в Україні

На Харківщині планують відкрити Почесне консульство Румунії в Україні

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану під час зустрічі з головою Харківської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим 27 січня.

Візит Надзвичайного і Повноважного Посла на Харківщину відбувся напередодні 30-ї річниці двосторонніх відносин між Україною та Румунією, що відзначатиметься 1 лютого.

Почесне консульство Румунії, яке планують відкрити у Харкові, стане другим в Україні: перше працює у Дніпрі.

Олег Синєгубов запевнив, що ХОДА у межах своїх повноважень надасть всебічну підтримку в цьому питанні.

«Ми завжди відкриті – наші департаменти, мої заступники, місцеве самоврядування. Ми завжди готові розвивати наші стосунки і не завершувати нашу співпрацю офіційними візитами. Ви можете звертатися з будь-яких питань - чи то мова йтиме про відкриття консульства, чи про масштабні проєкти між нашими країнами», - сказав голова Харківської ОДА.

Як зазначив Крістіан-Леон Цуркану, серед головних завдань Почесного консула Румунії в Харкові буде налагодження співпраці в економічній та освітній галузях.

«У нас надається багато грантів для того, щоб здобувати освіту в Румунії. Ми зараз вже бачимо, що більшість тих, хто отримав такі гранти, були саме з двох регіонів – Дніпропетровського і Харківського», - сказав Надзвичайний і Повноважний Посол.

Також він повідомив, що у квітні в Україні планують провести українсько-румунський бізнес-форум, й запросив Харківщину долучитися до участі в ньому.