Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Виставку румунського фотографа можна буде відвідати у Харківській обласній філармонії

Виставку румунського фотографа можна буде відвідати у Харківській обласній філармонії

27 січня заступник голови ХОДА Михайло Черняк взяв участь в урочистому відкритті експозиції Георгія Попи «Румунія. Куеждел – казка з карпатської дикої природи».

Також на відкритті були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану, державний секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Баньков.

«Це вже не перший захід подібного формату в Харківській області, який проводиться спільно з Посольством Румунії в Україні, тому це стало доброю традицією. Сьогодні ми подивимося виставку румунського фотографа, якого визнав весь світ. Саме він дає можливість нам побути ближче до тих краєвидів і побачити, наскільки красивою є Румунія. Для нас дійсно важливою є підтримка Румунії та добрі, сусідські відносини з нею. І сьогоднішній культурний захід – своєрідний доказ цьому», – сказав Михайло Черняк.

Виставка має за основу першу важливу книгу фотографа Георгія Попи, яка зображує унікальну природу заповідника, озера, що розташовується в карпатських лісах Європи. 

Під час вітального слова Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні подякував Харківській облдержадміністрації за допомогу в організації цієї фотовиставки.

«Ми зібралися сьогодні тут, щоб відсвяткувати відкриття виставки, яка ввібрала в себе і фотографію, і музику. Для нас це також знакова подія, тому що днями будемо святкувати 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Румунією і Україною. Ця виставка дуже символічна, і цей символізм – різнобарвний, тому що він оживляє все те, що єднає нас. Ми і друзі, і сусіди, і наша кухня є надзвичайно цікавою. У нас є спільними і гори Карпати, і Чорне море – все це ви побачите на виставці. А найголовніше те, що ми маємо спільні цінності: мир, безпека, розвиток наших людей», – зазначив Крістіан-Леон Цуркану.

Довідка. Георгій Попа за фахом - фармацевт і фотограф природи. Він народився в 1982 році в Аюді, невеликому місті в Трансільванії, Румунія. Георгій Попа є першим румунським фотографом, чиї світлини виставлені у галереях National Geographic Fine Art в США.