Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Мінреінтеграції розробить модель забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

Мінреінтеграції розробить модель забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

Одна з основних проблем внутрішньо-переміщених осіб – брак житла для цієї категорії громадян – стала предметом обговорення під час наради у Харкові під керівництвом Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

«Дійсно, хочеться, щоб проблемні питання, які наразі виникають у ваших громадах щодо виділення житла, були почуті на рівні Президента України, Прем’єр-міністра, голови Верховної Ради. Адже багато формальних речей на практиці не працює. Нагадаю, що державним бюджетом у 2022 році передбачено фінансування в розмірі 5,5 млрд грн на забезпечення житлом ветеранів війни та сімей загиблих захисників України», - зазначила Ірина Верещук.

Як зазначили учасники засідання, можливим шляхом вирішення цієї проблеми є розгляд Кабінетом Міністрів України питання додаткового надання коштів субвенції з державного бюджету цільовим призначенням у бюджет Харківської територіальної громади на реалізацію Міської цільової програми будівництва (придбання) доступного житла на 2021 – 2030 роки для внутрішньо переміщених осіб, зокрема у форматі пільгового кредитування.

За результатами цієї наради Мінреінтеграції має розробити загальнодержавну програму, в якій визначать конкретну модель забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. У ній передбачать чіткі заходи її імплементації та виконання як державою, так і органами місцевого самоврядування.

«У понеділок підпишу розпорядження про створення при облдержадміністрації координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб. Будемо на цих нарадах проводити невеликі круглі столи, запрошувати представників влади, територіальні громади, опрацьовувати рішення проблем. Практика показує, що більшість проблем можемо вирішити самостійно, але нам не вистачає комунікації на місцях. Якщо не зможемо здолати ці виклики, то напрацьовуватимемо і подаватимемо пропозиції до вищих органів влади», - сказав голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.

Крім того, планується надання Харківській міській територіальні громаді коштів субвенції з державного бюджету на спорудження гуртожитків під передавання їх у тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.