Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Ірина Верещук: «У Харкові почнеться будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб за новою програмою»

Ірина Верещук: «У Харкові почнеться будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб за новою програмою»

21 січня Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук перебуває на Харківщині з робочим візитом.

Одна з актуальних тем цієї поїздки – вирішення проблематики з розміщенням вимушено переміщених осіб.

Відповідно до даних Департаменту соціального захисту населення, в Харківській області на обліку перебуває 137 984 внутрішньо переміщені особи. Для багатьох з них досі чутливим є питання забезпечення власним житлом.

«Ви бачите, що проблема є, і треба про неї говорити вголос. Я 27 січня зустрічаюсь із Анкою Фельдгузен – Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні – і хочу розповісти, що сама побачила, поділитися цим. А які рішення ухвалювати – це вже залежить від нас усіх. Міністерство економіки Німеччини вже розглядає імовірність нового проєкту. Лише 12% внутрішніх переселенців забезпечені житлом. Тому будемо вдячні, якщо ви зі своєї сторони підтримаєте цей проєкт і ми почнемо з Харкова. Тут ця ініціатива стартувала 2015-го, ви взяли весь удар на себе, а тепер маєте отримати окрему допомогу і держави, і німецької влади також, - зазначила Ірина Верещук, звертаючись до представників влади регіону. - У нас є цільова програма, яка передбачає такий формат співфінансування: 70% дає державний бюджет, а 30% - місцевий. Ми починаємо першу чергу саме за цією програмою, адже на її реалізацію вже є кошти».

Нагадаємо, що модульне, або так зване транзитне містечко, відкрито на Харківщині для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб у січні 2015 року за сприяння Уряду Німеччини. Воно розраховане на 488 ліжок. Упродовж його існування там народилось 24 дитини. Всього ж воно прийняло 654 ВПО. Наразі у ньому залишилось 175 осіб, з них 70 - неповнолітні. Понад 90% розміщених там людей - пільгові категорії громадян (малозабезпечені, одинокі матері, особи з інвалідністю).

В області функціонує 14 місць компактного проживання 444 внутрішньо переміщених осіб. За рахунок субвенції державного бюджету у 2020 році трьома громадами (Олексіївською, Близнюківською, Первомайською) придбано 7 житлових приміщень, в яких нині мешкають 24 внутрішньо переміщені особи.

«Дуже важливо, що держава надає фінансування для реалізації такого актуального проєкту. Вирішення питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб на часі для всієї Харківської області», - зауважив голова ХОДА Олег Синєгубов.

Також у межах реалізації проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VІ)» за підтримки Міністерства економічного розвитку та співробітництва ФРН (BMZ) та Кредитної установи для відбудови (KfW) у Харківській області затверджено до впровадження 2 мікропроєкти для створення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб у містах Чугуїв та Ізюм. Натепер там тривають ремонтно-будівельні роботи.