Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Краснокутській громаді відбудеться оригінальний виступ симфонічного оркестру

У Краснокутській громаді відбудеться оригінальний виступ симфонічного оркестру

Концерт «Харитонівська ремінісценція» заплановано у селі Городнє на «Співочих терасах» 4 вересня о 16:00.

Захід організовано за участю Департаменту культури і туризму Харківської ОДА у межах конкурсу проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом у майбутнє».

Харківський молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» презентує нову музичну програму «Добра хата».

Крім того, будуть працювати локації, серед яких - крафтова зона, майданчик дитячого дозвілля та майданчик відкритого музею «Харитонівська ремінісценція». Також під час заходу харків’янам та гостям області презентують віртуальну 3D-модель й інші інтерактивні можливості пам’ятки архітектури «Співочі тераси».

За словами заступниці голови Харківської обласної ради Валерії Мураєвої, метою проєкту є популяризація об’єкту культурної спадщини та створення нового туристичного маршруту.

«Це визначна подія, яка, сподіваюсь, у майбутньому стане туристичним магнітом», - сказала Валерія Мураєва.

Краснокутська селищна голова Ірина Карабут наголошує, що завдяки реалізації проєкту громада має можливість залучити додаткові інвестиції, а також вшанувати родину Харитоненків, яка зробила великий внесок у розвиток краю.

«Проєкт «Харитонівська ремінісценція» - це спогад про родину Харитоненків - цукрозаводчиків, які були меценатами й зробили вагомий внесок в українську культуру. З цією родиною також пов’язані й такі об’єкти культурної спадщини, як Наталівський парк, Наталівська церква, Пархомівський музей тощо. Тож, ми поставили за мету збільшити туристичний потенціал громади й докладаємо до цього чимало зусиль», - підкреслила Ірина Карабут.

Про концерт розповів директор Харківського молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» Олександр Дворніченко.

«Це цікавий проєкт, який синтезує симфонічний оркестр і етногурт «Яри» з Краснокутську, для цього спеціально писалися оркестровки. Ми до цього концерту готуємося вже пів року й запросили до участі у проєкті відомого диригента та скрипаля з Німеччини Даніїла Австріха. Це буде цікава вистава. Запрошую усіх жителів Харкова та області», - розповів Олександр Дворніченко.

«Задля участі у концерті я спеціально приїхав з Німеччини. Я звик виступати в класичних залах, а тут є можливість виступити в місцині, яка є унікальною, з незвичайною енергетикою. Цей майданчик я можу порівняти хіба що з Вальдбюне в Берліні. І найголовніше - музиканти можуть поєднати народну музику у дивовижній оркестровці Юрія Яковенка з популярними номерами симфонічної музики. Це дозволить розширити кругозір та відійти від стандартного формату. Приходьте, буде багато емоцій і позитиву», - запрошує на концерт Даніїл Австріх.