Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Олександр Скакун зустрівся з Послом Узбекистану в Україні Алішером Курмановим

Олександр Скакун зустрівся з Послом Узбекистану в Україні Алішером Курмановим

Зустріч в. о. голови Харківської облдержадміністрації з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан відбулась 17 серпня.

Учасники заходу обговорили  можливі напрямки подальшої співпраці Харківської області та Республіки Узбекистан. Серед них – фармацевтична промисловість, сільське господарство, IT-індустрія, машинобудування.

«Вдячні вам за щиру і ефективну співпрацю нашого регіону та Узбекистану. Хочу запевнити вас, що ми націлені на ще ефективніше співробітництво. Президент України Володимир Зеленський ставить задачу залучення інвестицій у нашу економіку. Ми раді бачити ваш бізнес, ваших інвесторів в економіці Харківської області. Також ми підтримуємо з вами дуже тісні культурні зв’язки, налаштовані розбудовувати їх», - зазначив Олександр Скакун.

Для Посла Республіки Узбекистан в Україні Алішера Курманова це перший візит у Харківську область з початку його дипломатичної місії в Україні. Алішер Курманов зазначив, що Харківщина у нього асоціюється з рогом достатку, який зображено на гербі міста.

«Сьогодні дуже активним і цілеспрямованим є бізнес, котрий адаптовано до умов економіки перехідного періоду, до якої належать Україна та Узбекистан. Ми маємо спільні виклики, які пов’язані з інтеграцією нашої економіки в глобальну систему. Харківська область - один з локомотивів у економіці, один з основних промислово-індустріальних партнерів Узбекистану. Сьогоднішня зустріч сприятиме розвитку подальших відносин між Узбекистаном і Харківщиною», - сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан.

Окрім цього, Алішер Курманов відзначив, що нещодавно зустрічався з керівниками двох харківських ЗВО. У навчальному році - 2020/2021 у 20 закладах вищої освіти Харківської області навчались 897 громадян Узбекистану.

«Безумовно, співробітництво в сфері освіти – один з потенційних напрямків. Тільки якісно навчені студенти, які приїдуть сюди не на рік, а надовго – стануть справжніми представниками, послами вашого прекрасного регіону і будуть стрімко розвиватися. Також з керівниками харківських вишів ми розглядали питання щодо форуму випускників харківських ЗВО», - розповів Алішер Курманов.

В. о. голови Харківської облдержадміністрації Олександр Скакун також наголосив на необхідності провести двосторонні секторальні зустрічі щодо співпраці за напрямками текстильної та фармацевтичної промисловості, виробництва горно-шахтного обладнання тощо.

Довідка. Станом на 31 березня 2021 року обсяг прямих іноземних інвестицій з Узбекистану в Харківську область склав 6,4 млн доларів, що становить 0,7% від загального обсягу іноземних інвестицій в області.