Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Захворюваність на COVID-19 у Харкові не дозволяє місту вийти з «червоної» зони

Захворюваність на COVID-19 у Харкові не дозволяє місту вийти з «червоної» зони

За даними обласного лабцентру, наразі показник складає понад 392 захворілих на 100 тис. населення.

Питання протидії епідемії COVID-19 розглянули під час наради з керівниками РДА 29 жовтня. Захід відбувся під керівництвом голови ХОДА Олексія Кучера.

За даними директорки ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Любові Махоти, в Харківській області епідемічна ситуація з COVID-19 залишається напруженою, тенденція до стабілізації показників захворюваності відсутня.

«За два останні тижні в цілому по області лабораторно підтверджено 8104 випадки COVID-19, що складає 304,67 на 100 тис. населення. Темпи приросту показників склали 4,1%, - повідомила Любов Махота. - Інтенсивність епідпроцесу залишається високою як у місті Харкові, так і в районах».

Так, за інформацією Любові Махоти, в місті Харкові показник з 7 жовтня перевищує 320 на 100 тис. населення, що є одним з критеріїв для встановлення «червоного» рівня небезпеки на території. Так, зареєстровано 5603 випадки - 70% від усіх зареєстрованих за цей період, показник на 100 тис. населення - 392,77. Темп приросту за останній тиждень склав 7,5%.

У районах області показники захворюваності залишилися на рівні минулого тижня. Випадки реєстрували на всіх адміністративних територіях, показник по області (за виключенням Харкова) на 100 тис. населення - 202,77.

За останній тиждень методом ПЛР проведено 13697 досліджень - це 1957 досліджень за добу.

Як повідомив заступник голови ХОДА Тарас Пастух, наразі проводиться робота з облаштування кисневого обладнання у двох лікарнях «Укрзалізниці», які визначені для лікування хворих на коронавірус. За його даними, лікарні будуть відкриті вже наступного тижня. Крім того, за тиждень область повинна отримати закуплені кисневі концентратори, які надійдуть до закладів охорони здоров’я як в обласному центрі, так і в районах.

Також Тарас Пастух звернувся до голів РДА з проханням активізувати контролювальні заходи щодо боротьби з розповсюдженням хвороби. Для цього, за його словами, слід правильно визначати локалізацію спалахів - саме в цих місцях слід посилювати карантинні заходи.