Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Ми знаходимось у критичній, але контрольованій ситуації. Олексій Кучер

Ми знаходимось у критичній, але контрольованій ситуації. Олексій Кучер

20 жовтня голова ХОДА під час брифінгу повідомив про епідеміологічний стан на території області.

Олексій Кучер зазначив, що на даний час кількість захворілих на COVID-19 в області – майже 30 тисяч осіб (трохи більш ніж 1% від загальної кількості населення).

«Зараз наша область - на 2-му місці за кількістю захворілих в Україні після міста Києва. Станом на 16:00 19 жовтня на стаціонарному лікуванні перебувало 1928 пацієнтів. З них 1023 - у місті Харкові та 905 - в обласних лікарнях. Ми знаходимось у критичній ситуації. Але водночас - контрольованій. Багато критики зараз лунає на нашу адресу, але я хочу сказати, що Харківська область - одна з найбільш підготовлених для боротьби з COVID-19 в Україні», - підкреслив голова ХОДА.

Олексій Кучер відзначив, що з початку пандемії в лікувальних закладах області значно збільшили кількість кисневих точок та концентраторів.

«Коли ми розпочали процеси підрахунків усього необхідного для боротьби з COVID, у нас було 97 кисневих точок та 32 кисневих концентратори. Сьогодні - 874 точки та 194 кисневих концентраторів. Ми найближчім часом плануємо придбати ще 800 концентраторів, фактично 200 точок уже замовлено. До кінця тижня прийде 23, на початок наступного - ще 163», - розповів голова ХОДА.

Також регіон нещодавно закупив чергову партію ШВЛів – 20, вони надійдуть до лікувальних закладів найближчим часом. Значно збільшено й ліжковий фонд та кількість палат інтенсивної терапії.

«На початку було залучено 17 лікарень, це 1862 ліжка. Зараз з урахуванням залізничних лікарень, які розгортаються, кількість ліжок - 3672. Це найбільша кількість в Україні, - зазначив Олексій Кучер. - За кількістю місць у палатах інтенсивної терапії ми знаходимось на 2-му місці в Україні – зараз їх 277. При цьому ми виділили на сесії кошти з обласного бюджету для проведення ремонту в обласній інфекційній лікарні, там буде відкрито ще 20 ліжок інтенсивної терапії».

Голова ХОДА додав, що Харківщина – єдиний регіон, який фактично «застрахував» медичний персонал. Так, кожен медичний працівник, який захворів на COVID-19, отримає грошову допомогу в розмірі 10 тисяч гривень.

«Близько 400 осіб вже отримали виплати. Також на сесії, яка відбулась минулого тижня, ми виділили додаткові кошти, щоб усі ті працівники, які перехворіли, отримали фінансову підтримку», - розповів Олексій Кучер.

Очільник області звернувся до жителів регіону з проханням носити маски, дотримуватись соціальної дистанції та користуватися антисептиками. Особливу увагу звернув на турботу про людей похилого віку.

«Уся робота, яку ми проводимо, - заради здоров’я наших жителів. Хотілося б, щоб це всі розуміли. Це і ваша відповідальність. Я звертаюсь до молодого покоління: необхідно убезпечити життя та здоров’я своїх батьків, людей поважного віку. Це дуже важливо, адже старше покоління – у зоні ризику. Найбільша смертність за статистикою – серед людей, старших за 60 років».