Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині за день висадили 40 тисяч дерев

На Харківщині за день висадили 40 тисяч дерев

До екологічної акції в межах проєкту «Озеленення України» долучилися голова ХОДА Олексій Кучер та народні депутати України.

Акція з висадження мільйону дерев у межах глобального екологічного проєкту «Озеленення України» відбувається в усій країні. Ця акція є частиною глобальної ініціативи з висаджування дерев у 100 країнах світу.

Олексій Кучер відвідав Жовтневий лісгосп Васищевського лісництва. Тут на території 0,3 га голова ХОДА разом з народними депутатами, лісниками, школярами та волонтерами взяв участь у висаджуванні дерев.

«Це вкрай важлива акція, тому що у своїй роботі ми акцентуємо увагу на розвитку екологічного напрямку. Звісно, що екологія залежить від наших зелених насаджень, - зауважив Олексій Кучер. - Ви знаєте, що відбувалося при попередній владі, я відверто про це буду говорити, - скільки лісів було вирубано. Тепер ми просто зобов’язані поповнити новими саджанцями наш лісовий фонд».

Директор Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Скляров нагадав, що ця акція мала відбутися в березні цього року, але її проведення перенесли на осінь.

«Так само як по всій країні, на теренах Харківщини висаджені в цей день близько 40 тисяч сіянців сосни звичайної та дуба черешчатого приблизно на площі майже 8 тисяч га. Для цього у нас вирощується посадковий матеріал із закритою кореневою системою та відкритою. Зараз на цій площі висаджуємо сіянці сосни звичайної із закритою кореневою системою, яка дасть можливість майже стовідсоткового приживлення», - розповів головний лісівник області.

До акції радо доєдналися юні лісівники Утківського шкільного лісництва Харківського району. Вони розповіли про допомогу, яку вони надають лісівництву в межах шкільного юнацького природоохоронного руху.

«Ми допомагаємо Жовтневому лісництву з вирощуванням сіянців сосни звичайної, доглядаємо за сіянцями лісових культур у лісорозсаднику шкільного лісництва. Ми кожного року беремо участь у створенні нових лісонасаджень. На сьогодні нами висаджено вже 11 га лісу й лісосмуг. Також ми провели ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, масове збирання та здавання на перероблення твердих побутових відходів. Провели разом з лісником патрульні рейди з боротьби із засміченням лісів та охорони ялинок», - доповіли про проведену роботу юні лісівники.

Як зазначив Віталій Скляров, від допомоги лісівники Харківщини ніколи не відмовляються. Також він додав, що в масштабах України акція матиме великий успіх, адже до надбань лісівників, які щороку висаджують мільйони дерев, додається ще один мільйон лісових насаджень.