Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харкові відбувся благодійний концерт «Мистецтво розганяє темряву»

У Харкові відбувся благодійний концерт «Мистецтво розганяє темряву»

Інклюзивний захід до Дня музики пройшов 1 жовтня в обласній філармонії.

Концерт організували ГО «Свідоме волонтерство «Мілада» спільно з Департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації - за підтримки голови ХОДА Олексія Кучера.

Керівниця громадської організації «Свідоме волонтерство «Мілада» Міла Ніколаєнко розповідає, що ідея концерту виникла багато років тому, але реалізувати її допомогла боротьба з ковідною інфекцією. Адже під час роботи «гарячої лінії» «Стоп COVID-19», участь в якій брали люди з інвалідністю, керівниця громадської організації запропонувала провести такий захід очільнику регіону.

«Сьогодні, завдяки саме підтримці Олексія Володимировича, ми маємо можливість виступати в цій залі та приймати всіх наших гостей, - розповіла Міла Ніколаєнко. – Ми підготували виступи вокалістів, інструментальних партій та номер діток, які виконуватимуть жестову пісню – гімн Харкова».

Вокаліст Сергій Панков – незрячий, але це не завадило йому стати лауреатом багатьох конкурсів.

«Я вокаліст, займаюся музикою і планую в майбутньому вступити до консерваторії, здобути музичну освіту. Я лауреат конкурсу Кондратюка в Полтаві, отримав 1-е місце, я брав участь у програмі «Музика - найвище одкровення» у Київській філармонії, - розказав Сергій Панков. - Мені запропонували взяти участь, і я погодився. По-перше, щоб дізналося більше людей, аби у майбутньому я міг розвиватися як артист, і, по-друге, для задоволення. Я люблю співати».

Серед учасників заходу - й вихованці Харківської спеціалізованої школи №2, вокальний ансамбль «Веселі дзвіночки». Вихователька школи Світлана Шеховцова впевнена, що участь у таких заходах допомагає дітям якнайліпше соціалізуватися.

«Такі виступи стимулюють наших дітей. Дають впевненість у своїх силах, а значить, і соціалізують кожного з них - і випускника, і першокласника», - сказала Світлана Шеховцова.

Для присутніх організатори підготували інтерактив, під час якого гостей навчили жестово розповідати про любов до рідного міста. Також перед глядачем виступив театр костюма з фантазійним номером, серед учасників якого - діти з вадами слуху. А також заспівала наймолодша учасниця - Арина Киркач, яка займається вокалом у садочку.

Мама Ганна Киркач зазначила, що подібні заходи дуже потрібні людям з інвалідністю. Їй як мамі дуже приємно, коли її дитина на сцені.

«Це мегаважливо для них та для нас, батьків. Ми бачимо, наскільки щаслива наша дитина, коли вона стоїть на сцені, вона горда собою, це найщасливіші хвилини в її житті. Це я можу сказати як мама», - розповіла Ганна Киркач.

Наприкінці заходу на учасників та гостей чекав сюрприз до Дня музики від Харківської обласної філармонії - концерт симфонічного оркестру під керівництвом Юрія Янка.