Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині вшановують жертв тоталітаризму

На Харківщині вшановують жертв тоталітаризму

26 вересня перша заступниця голови ХОДА Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у пам’ятному заході.

Разом із Генеральним консулом Республіки Польща у Харкові Пьотром Стаханчиком та громадськістю вона взяла участь у покладанні квітів на Меморіалі жертвам тоталітаризму, де поховані близько 3000 громадян колишнього СРСР різних національностей, котрі були страчені за часів Великого терору, та 4300 розстріляних НКВС у 1940-му році поляків.

Звертаючись до присутніх, Тетяна Єгорова-Луценко зазначила, що сьогодні на Харківщині оголошено День жалоби за загиблими в авіакатастрофі літака Ан-26.

«Сьогодні ми вшановуємо дві події, одна з яких сталася вчора - авіакатастрофа, де загинули наші хлопці, друге – це вшанування пам’яті жертв комуністичного тоталітаризму, - сказала перша заступниця голови ХОДА. - Тоталітаризм – це та трагедія, якої зазнали, на превеликий жаль, українські та польські народи. Саме сьогодні ми вшановуємо 80-ту річницю з дня страшного злочину – розстрілу польських офіцерів у підвалах харківського НКВС».

Генеральний консул Республіки Польща у Харкові подякував місцевій та обласній владі за збереження пам’яті про спільні сторінки українсько-польської історії.

«Кладовище у П’ятихатках - це один із символів пам’яті жертв злочинів тоталітарного режиму проти польського народу та громадян Радянського Союзу,  про які ми пам’ятаємо та ніколи не забудемо», - сказав Пьотр Стаханчик.

Тетяна Єгорова-Луценко наголосила,  що Україна засуджує і буде засуджувати будь-які прояви агресії, і на сьогодні українські військові боронять незалежність України.

«Сьогодні українському народові знову доводиться відстоювати життями патріотів свої позиції, погляди, аби і надалі залишатися незалежними», - зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.