Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харкові хочуть створити Всеукраїнський центр радіології

У Харкові хочуть створити Всеукраїнський центр радіології

Це питання глава області обговорив з керівництвом Інституту медичної радіології і онкології під час візиту в медустанову 23 вересня.

Ідею створення всеукраїнського або навіть міжнародного центру радіології вже кілька років намагається втілити директор інституту Микола Красносельський. За його словами, науково-освітній, радіохімічний і лікувально-діагностичний комплекси, які вже працюють у Харкові, могли б скласти єдиний кластер.

«По-перше, у нас знаходиться кілька кафедр медуніверситету, університету Каразіна, політеху, також допоможуть фізико-технічний інститут й інститут монокристалів. У міста є можливість виробництва й ліцензування радіофармпрепаратів для діагностики та лікування. Крім того, у нас в інституті працює провідна лабораторія радіаційної безпеки. Але для об'єднання всіх цих компонентів потрібна державна програма», - розповів про ідею створення єдиного центру радіології Микола Красносельський.

Також директор інституту хотів би розширити можливості установи, для чого необхідні додаткові площі й сучасна медична техніка.

«У нас немає спеціалізованого відділення дитячої онкології та відділень дитячої гематології, клінічної онкології. Наступне дуже важливе питання - це оновлення техніки, наприклад, придбання сучасного лінійного прискорювача», - розповів Микола Красносельський.

За словами директора інституту, часто значну допомогу в придбанні дорогої апаратури можна отримати в межах приватно-державного партнерства, проте для цього необхідно вдосконалювати законодавство.

Олексій Кучер повідомив, що знайомий з цією проблемою і вже співпрацює з низкою народних депутатів для її вирішення.

Також глава області підтримав ідею створення Всеукраїнського центру радіології й виступив з ініціативою найближчим часом організувати відповідну робочу групу, яка визначить учасників проєкту, а також організаційно-правову форму майбутнього об'єднання.

«Створення такого собі об'єднання, консорціуму, який займатиметься онкорадіологічним напрямком, - це стратегічне завдання розвитку нашої області. Сьогодні важливо визначити учасників та покроково прописати подальший шлях», - сказав Олексій Кучер.

Під час робочого візиту до інституту радіології глава області ознайомився з роботою деяких відділень установи, зокрема - відділення клінічної онкології і гематології, променевої терапії, ядерної медицини, блоку радіотерапії. У цих медичних підрозділах знаходиться унікальна техніка, яка дозволяє скорочувати терміни одужання хворих або замінювати операції радіологічними процедурами. Одне з нових відділень інституту займається інтервенційною онкологією. За словами інтервенційного онколога Святослава Балака, допомогу, яку пацієнтам надають у його відділенні, більше не запропонують у жодному з медичних закладів країни.

«Минулого тижня оперували пацієнта з Києва, в якого була доброякісна пухлина. Реабілітаційний період при традиційному лікуванні - 5-6 місяців, у нас після лікування він пішов на наступний день, - розповів Святослав Балака. - Якщо раніше 4-та стадія - це був вирок, то у нас є пацієнти, яких ми успішно лікуємо протягом декількох років. Так, вони хронічно хворіють, але при цьому живуть повноцінним життям».

За даними Миколи Красносельського, сьогодні до 35% пацієнтів Інституту - це жителі інших регіонів України, решта - харків'яни та жителі області.