Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Для хліборобів Харківщини влаштували концерт просто неба

Для хліборобів Харківщини влаштували концерт просто неба

Оркестр Харківської обласної філармонії виконав класичні та популярні музичні композиції у скошеному полі на Вовчанщині. Так оригінально привітали із завершенням першого етапу жнив хліборобів району, який зібрав найбільший врожай у регіоні, – 207 тисяч тонн ранніх зернових та зернобобових.

«За кількістю зібраного врожаю ранніх зернових та зернобобових Харківська область посідає 2-е місце в Україні. Ми в цьому році зібрали понад 3 млн тонн. Це більше, аніж у 2019 році – попри те, що засіяно земель було торік більше, ніж цього року. На один гектар зібрано на 20% більше, аніж у 2019-му», - повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.

Він відзначив, що свято для аграріїв влаштували просто неба, щоб витримати норми карантину.

«Ми хотіли такою творчою нотою поєднати наших митців, культуру і реальний сектор економіки та висловити подяку аграріям, які дають 30% наповнення бюджету Харківської області», - сказав голова Харківської ОДА.

Директор та головний диригент Харківської обласної філармонії Юрій Янко відзначив, що ідея виступу оркестру в полі народилася спонтанно та була реалізована практично за тиждень.

«Зали поки закриті, а хочеться грати, ми скучили по публіці, - зізнався Юрій Янко.

Він також нагадав, що оркестр Харківської філармонії не вперше виконує класичну музику в незвичних локаціях: «Ми грали в метро, де було 6000 слухачів, ми грали на «Турбоатомі» на величезному верстаті, ми грали на вокзалі, на полігоні ДСНС, в аеропорту».

Дуже вірогідно, що в полі оркестр грав хоч і вперше, але не востаннє. Адже, за словами Олексія Кучера, так відзначати завершення жнив на Харківщині планують і надалі.