Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Рік Президента Зеленського: що зроблено на Харківщині

Рік Президента Зеленського: що зроблено на Харківщині

Проміжні підсумки – у 30 пунктах.

РОЗРОБЛЕНІ СТРАТЕГІЧНІ ДОКУМЕНТИ

1. Створена Стратегія розвитку Харківської області на період 2021 – 2027 років. Документ створили в рекордно короткі строки, оскільки протягом 2019-го його розроблення не велось. Участь у створенні стратегії взяли близько 200 експертів. Депутати Харківської обласної ради 27 лютого затвердили стратегію абсолютною більшістю голосів (98). Це дозволить регіону отримати фінансування на реалізацію проєктів з ДФРР, починаючи з 2021 року.

2. Сформований Перспективний план формування територій громад Харківської області. Станом на осінь 2019-го Харківська область за показниками децентралізації та об’єднання громад знаходилась на 15-му місці в Україні. Для активізації роботи створили Міжвідомчу регіональну робочу групу. Протягом кількох місяців провели консультації з усіма громадами, які мали суперечки щодо способів об’єднання. Спільну позицію затвердили, та вже 7 лютого область однією з перших подала на розгляд Кабміну проєкт Перспективного плану формування територій громад. Зараз документ знаходиться на розгляді.

Також у  квітні 2020 року до Мінрегіону спрямовані пропозиції щодо змін у поділі області на райони.

ІДЕ БУДІВНИЦТВО ТА РЕМОНТ ДОРІГ

3. У рамках програми «Велике будівництво» в 2020 році на Харківщині розпочаті будівництво та реконструкції:

- фізкультурно-оздоровчого комплексу в смт Новопокровка Чугуївського району;

- дитсадка «Дзвіночок» у Малій Данилівці Дергачівського району;

- майданчику із синтетичним покриттям на території Вовчанського ліцею №1.

Продовжились та будуть цього року завершені будівництво та реконструкції:

- фізкультурно-оздоровчого комплексу в смт Краснокутськ;

- фізкультурно-оздоровчого комплексу в місті Дергачі;

- фізкультурно-оздоровчого комплексу «Донець» у місті Ізюм;

- Краснопавлівської школи у Лозівському районі;

- Наталинського НВК у Красноградському районі;

- Олексіївського НВК у Первомайському районі;

- Пархомівської школи у Краснокутському районі;

- початкової школи та дитячого садка в мікрорайоні «Надія» селища Пісочин;

- будівлі Зміївського ліцею №1;

- приміщення для нового дитсадка в Близнюках; 

- Люботинського дитсадка № 5;

- Південноміського дитсадка.

4. З обласного бюджету виділені кошти та розпочато реконструкцію Харківського обласного госпіталю для ветеранів війни. На базі закладу уже в 2020 році запрацює Реабілітаційний центр для ветеранів війни.

5. У 2020 році збільшено на 45% (на 548 677 тис. грн) фінансування ремонтно-будівельних робіт на дорогах державного значення в Харківській області. Цим коштом цього року влаштують верхні шари покриття та введуть в експлуатацію 112 км доріг (на 83% більше, ніж у 2019 році).

6. У 2020 році збільшено у 1,5 раза фінансування ремонтів та утримання місцевих доріг у Харківській області. Поточні середні ремонти заплановані на 24 об’єктах (загалом – 76 км), на 7 з них роботи вже виконані (відновлено 12,4 км дорожнього покриття). 

КОМПЛЕКСНО ВИРІШУЮТЬСЯ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ

7. Вперше в області розпочалась та ведеться комплексна боротьба з незаконним вирубуванням лісу. Тільки з 30.01.2020 по 18.05.2020 перевірено 344 лісові господарства, 1068 транспортних засобів, що перевозили деревину, відкрито 107 кримінальних проваджень (та ще 250 перебувають у провадженні). Звільнено відомого на всю Україну Віктора Сису, ведеться активна робота щодо його притягнення до кримінальної відповідальності.

8. Активізувалась робота в природозахисній сфері. Департаментом екології ХОДА за останні пів року виявлені факти незаконної передачі у приватну власність земель природного заповідного фонду (у тому числі Національного природного парку «Гомільшанські ліси», регіонального ландшафтного парку «Великобурлуцький степ»). Матеріали передані в правоохоронні органи, та вже розпочаті кримінальні провадження.

За зверненнями громадян за останні пів року вдалось зупинити забруднення довкілля низкою підприємств області (серед них - ТОВ «Зачепилівський молзавод»; ТОВ «СВІСС КРОНО» у смт Солоницівка). Ведеться робота для анулювання дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря ТОВ «ПРОММЕТСПЛАВ».

Взаємодія з жителями Харківщини (у тому числі в соціальних мережах) допомагає виявляти та ліквідовувати несанкціоновані сміттєзвалища. У 2020 році ХОДА розглянуто на 30% більше звернень громадян з цієї тематики, ніж за аналогічний період 2019 року.

9. Для оперативного реагування на лісові пожежі ДСНС з обласного бюджету виділено 3,2 млн грн для закупівлі спеціального обладнання, апаратів захисту органів дихання, запчастин, пожежних рукавів тощо.

ЗРОБЛЕНІ КРОКИ НА ПІДТРИМКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

10. Вирішено питання відновлення роботи ДП «ХКБМ» з виконання державного оборонного замовлення. На підприємстві повністю погашена заборгованість із зарплати. У січні-квітні 2020 року обсяг товарного випуску ДП «ХКБМ» збільшився у 1,9 раза в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склав 391 млн грн. Зокрема, передали МОУ: у січні – 4 бронетранспортери БТР-4Е, у лютому - 3, у березні – 4 та у квітні – 5 бронемашин, відповідно.

11. Вирішено питання завантаження державним оборонним замовленням ДП «Завод ім. Малишева». Обсяг товарного випуску за січень-квітень 2020 року збільшився в 2,4 раза. Серед іншого, у поточному році на заводі Малишева виготовлено 26 танкових двигунів: у січні – 6, у лютому та березні – по 10 щомісяця. Зараз разом із Мінінфраструктури вирішується питання державного замовлення підприємству – на виробництво та ремонт тепловозів.

12. З «мертвої» точки зрушено питання відновлення роботи Панютинського вагоноремонтного заводу. За сприяння голови ХОДА Олексія Кучера змінено неефективного керівника підприємства, погашено заборгованість із заробітної плати. Зараз спільно з Мінінфраструктури вирішується питання повноцінного завантаження цього підприємства замовленнями «Укрзалізниці».

13. Голова ХОДА провів переговори з представниками дипломатичної місії Республіки Узбекистан в Україні задля участі Харківського АТ «Турбоатом» у будівництві першої АЕС в Узбекистані. Загальна сума проєкту може скласти до 700 млн дол. США.

14. Здійснюється активна робота в царині аероспейсу. Є конкретні пропозиції щодо створення національного авіаперевізника на базі літаків виробництва ХАЗу, зокрема, АН-140 та АН-74. Готується спільна участь підприємств галузі у виставці ILA у Берліні (захід через пандемію коронавірусу перенесено на 2021 рік).

ВИРІШУЮТЬСЯ ПИТАННЯ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА ЇХ БЕЗПЕКИ

15. Починаючи з листопада 2019 року, в області створено 9 дитячих будинків сімейного типу (8,1% від усіх ДБСТ), а відсоток влаштування дітей-сиріт у ДБСТ та прийомні сім’ї збільшився на 5,3% (на 70 дітей). Зараз у регіоні працює 110 ДБСТ та 260 прийомних сімей. У сімейних формах виховання виховуються 99,8 % дітей.

16. Вперше розроблена та затверджена обласна Програма забезпечення пожежної безпеки на об’єктах масового перебування людей. Перші об’єкти, які фінансують за програмою, – навчальні заклади та дитяча лікарня. 10 млн грн виділено на заходи пожежної безпеки в наступних закладах:

- Обласній дитячій клінічній лікарні № 1;

- Регіональному механіко-технологічному центрі професійної освіти Харківської області;

- Ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою «Патріот»;

- Лозівському вищому коледжі мистецтв.

ОНОВЛЮЄТЬСЯ МЕДИЧНЕ ОБЛАДНАННЯ, РЕАЛІЗОВАНІ ЗАХОДИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З «КОРОНАКРИЗОЮ»

17. У 2020 році коштом обласного бюджету придбано:

- стаціонарний рентген та УЗД для Обласної дитячої інфекційної лікарні;

- пересувні рентгени для Обласної інфекційної лікарні, Обласної дитячої лікарні та Вовчанської ЦРЛ;

- 11 апаратів ШВЛ (6 стаціонарних та 5 мобільних) для Обласної інфекційної лікарні та «екстренки»;

- 2 «лабораторії» (автоматизовані портативні системи виявлення нуклеїнових кислот) для обласних дитячої та дорослої «інфекційок».

18. Оцінюючи можливі ризики впровадження медреформи та проблеми, які ймовірно можуть виникнути, в області створили стабілізаційний фонд – близько 460 млн грн (першою чергою, для покриття зарплат працівникам охорони здоров’я). Цей досвід наразі є унікальним для регіонів України.

19. Опорним закладам охорони здоров'я для лікування хворих з коронавірусною хворобою COVID-19 з обласного бюджету додатково виділено 2,6 млн грн. На закупівлю деззасобів лікарні отримали 12 млн грн.

20. Організовано роботу в пунктах пропуску на кордоні:

- у міжнародному пункті пропуску «Гоптівка» з 16 квітня 2020 року розгорнуто пункт накопичення осіб, які перетинають державний кордон (з наданням первинної медичної допомоги, обігріву та засобами зв’язку);

- забезпечено цілодобове переміщення осіб, які перетинають державний кордон, у нейтральній смузі комфортабельними автобусами (загалом перевезено до 30 тис. осіб);

- організовано доставлення осіб, які перетинають державний кордон, від пункту пропуску «Гоптівка» до транспортних розв’язок міста Харків;

- організовано місця обсервації на території двох санаторіїв області (у тому числі передбачено безкоштовне харчування);

- для потреб Нацполіції надано 30 тис. медичних масок, 1 тис. респіраторів, 570 л дезінфектанту;

ВИСОКІ ДОКАРАНТИННІ ПОКАЗНИКИ ДОЗВОЛЯЮТЬ ШВИДКО ВІДНОВИТИ ЕКОНОМІКУ

21. У І кварталі 2020 року зовнішньоторговельний оборот товарами в області збільшився (у порівнянні з І кварталом 2019-го склав 107,3%). Оборот товарами склав 756,4 млн дол. США (збільшився на 7,4%), послугами - 107,4 млн дол. США (збільшився на 6,5%).

22. Темп зростання доходів місцевих бюджетів за І квартал 2020 року (у порівнянні з І кварталом 2019-го) склав 108,8%. До обласного бюджету за І квартал надійшло 813,7 млн грн (на 24,2 млн грн більше, ніж за відповідний період 2019-го).

23. В умовах карантину забезпечено проведення в строк посівних робіт. Посівні площі сільськогосподарських культур у 2020 році збільшились у порівнянні з 2019-м та склали близько 1,8 млн га. Ярі культури вже посіяні на площі понад 1 млн га (91,9% до прогнозу).

24. Активізована робота з інвентаризації земель державної власності в області. Рівень інвентаризації зріс на 16% (з 3,397 до 4,047 тис. кв. км).

ТРИВАЄ МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

25. Досягнуто домовленості про підписання міжрегіональної угоди про співробітництво з Північною Рейн-Вестфалією (Німеччина).

26. Підготовлено проєкт Рамкової угоди про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Харківською областю та Хатлонською областю (Таджикистан).

27. 15 лютого 2020 року в Харкові відкрито Почесне консульство Республіки Казахстан.

ФІНАНСУЮТЬСЯ ПРОГРАМИ СОЦЗАХИСТУ ТА ВИРІШУЮТЬСЯ ПРОБЛЕМИ ЗА ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН

28. У сфері соцзахисту в 2020 році:

- збільшено на 2,5 млн грн видатки на організацію санаторно-курортного лікування в закладах області осіб з інвалідністю, ветеранів війни та чорнобильців 2-ї категорії;

- в обласному бюджеті закладено 3 млн грн на санаторно-курортне лікування чорнобильців 1-ї категорії.

29. Запроваджено практику виїзних прийомів громадян в їх населених пунктах по всій області керівниками структурних підрозділів ХОДА. За січень-березень (до початку карантину) на прийоми прийшли 479 людей із 74 населених пунктів області. Отримано 546 проблемних питань, 243 з яких уже успішно вирішено, 196 перебувають на контролі.

30. ДО ВЛАСНОСТІ ДЕРЖАВИ ПОВЕРНЕНО МАЙНОВІ КОМПЛЕКСИ «МЕТАЛІСТА», раніше конфісковані в ПАТ «Футбольний клуб «Металіст», ТОВ «Металіст Холдинг» і «Металіст арена». Всупереч рішенню суду про конфіскацію та розпорядженню КМУ від 11.04.2018 року майном понад рік користувалися треті особи. Зараз майно прийнято на баланс ХОДА, для управління майновим комплексом створено ДП «Харків - Арена» та призначено його керівника.