Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні

На Харківщині вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні

Акція «Час літати» відбулася на майдані Героїв Небесної сотні.

У ці дні в Україні згадують людей, які загинули на Майдані під час Революції Гідності. 18, 19 та 20 лютого стали найтяжчими днями, коли з життя пішли воїни Небесної сотні. До акції в Харкові, яка зібрала представників Євромайдану та громадськості, долучилося керівництво ХОДА та голова облдержадміністрації Олексій Кучер. Промову виголосив отець Віктор Маринчак, настоятель храму Св. Іоанна Богослова.

«Нам важко згадувати ті страшні години, коли розстрілювали наших побратимів. Ми бачили рідних і близьких тих людей, що загинули. Ми пам’ятаємо їх, ми бачили їхні тіла. Мені досі згадується, як здивувало мене те, якими красивими вони були – навіть у труні, навіть після смертельних поранень. Бо духовна краса долає смерть, - сказав отець Віктор. - Це люди, які мали вишуканий розум, вигострену думку, але сталеву волю. Таку, як криця, яка долає все».

Віктор Маринчак підкреслив, що досвід Майдану – це «досвід перемоги духу над усіма силами, які є ворожими свободі, світлу і правді. У цій перемозі духу над ворожими силами ми подолали - хоча б частково - «голодоморний синдром» – синдром страху. Я нагадаю, як ми стояли в лютий мороз на скаженому вітрі, непохитні, – тоді, коли нас оточували вороги. Тут чи в Києві. Стояли і розуміли: крок назад і - прірва».

Батько одного з харківських Героїв Небесної сотні Євгена Котляра Микола Котляр під час заходу сказав: «Небесна сотня вже увійшла в історію України, і зворотного шляху вже немає».