Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Комітет ВР у Харкові розглянув порушення у сфері екології, ремонту доріг та при відбудові Балаклії

Комітет ВР у Харкові розглянув порушення у сфері екології, ремонту доріг та при відбудові Балаклії

27 листопада в Харкові за участі голови ХОДА Олексія Кучера відбулось виїзне засідання парламентського Комітету з питань антикорупційної політики.

На порядку денному засідання – 3 питання: щодо розслідування правопорушень у сфері лісового господарств; щодо можливої розтрати та привласнення бюджетних коштів, передбачених на ремонтно-будівельні роботи на дорогах та об'єктах інфраструктури області; щодо ефективності використання бюджетних коштів для відновлення інфраструктури Балаклії після вибухів боєприпасів.

Народні депутати заслухали доповіді представників правоохоронних органів. Так, про правопорушення, які виявлені в лісових господарствах та заповідниках регіону, повідомив прокурор Харківської області Олександр Фільчаков. Він навів низку прикладів відкритих кримінальних справ відносно організованих злочинних груп, що вирубають ліси.

«Протягом останніх 2-х місяців оголошено про підозру 18 керівникам та службовим особам 3-х найбільших лісогосподарств області, - навів дані Олександр Фільчаков. За його інформацією, йдеться про розтрату державного майна на загальну суму майже 114 млн грн. – Також прокуратурою області спільно зі слідчими ДБР та УСБУ в Харківській області проведено обшуки за місцями проживання 8 посадових осіб ДП «Жовтневе лісове господарство», у тому числі керівника підприємства, яким повідомлено про підозру за частиною 5 ст. 191 Кримінального кодексу України за фактом незаконної передачі лісоматеріалів на користь інших осіб на загальну суму майже 100 млн грн».

Голова ХОДА Олексій Кучер відзначив, що роботу правоохоронців щодо порушень в екологічній сфері активізував візит на Харківщину Президента України Володимира Зеленського.

«Моя особиста думка така. Я бачив тоді осіб, які виступали перед Президентом. Я розумів, що більшість з них сама замішана в тих корупційних та протиправних діяннях, які тут відбувалися. Нам потрібно це чітко визнавати. Чому 5 років не порушувалися ці питання? До цих діянь були залучені та брали в них участь вище керівництво області, вищі керівники правоохоронних органів. Мені відомо, що вже спрямовані відповідні звернення до генеральної інспекції Генеральної прокуратури щодо колишнього прокурора області. І відповідне провадження є щодо цього», - сказав Олексій Кучер.

Олександр Фільчаков також повідомив про кримінальне провадження, яке розпочато за фактом незаконної передачі службовими особами ГУ Держгеокадастру області з державної в приватну власність майже 5000 земельних ділянок на території НПП «Гомільшанські ліси». Позови про скасування наказів Держгеокадастру вже передані до суду, йде процес повернення землі в державу власність. Кримінальне провадження почато й за фактом незаконного відчуження земель ландшафтного парку «Великобурлуцький степ». До схеми, за інформацією прокуратури, були залучені не тільки кадастрівці, але й посадові особи місцевої РДА.

Прокуратура також розслідує низку справ щодо розкрадання бюджетних коштів при будівництві в області (в тому числі відновлювальних роботах у Балаклії).

«За останні тижні розпочато кримінальні провадження за фактом розкрадання бюджетних коштів на мільйонні суми. Це будівництво амбулаторій, теплогенеруючих об’єктів, котельні Чкаловської ОТГ, реконструкція закладів освіти та соціальної сфери, - повідомив Олександр Фільчаков. - Прокурорами повідомлено про підозру 7 посадовим особам за фактами розкрадання бюджетних коштів на загальну суму 18 млн грн, у тому числі колишньому заступнику голови ХОДА та керівнику департаменту ХОДА. Оголошено про підозру 10 посадовим особам за фактами розкрадання бюджетних коштів у сфері будівництва та ремонту доріг державного та місцевого значення на суму майже 9 млн грн».

Підбиваючи підсумки засідання, голова ХОДА подякував народним депутатам з Комітету з питань антикорупційної політики за те, що вони прибули на Харківщину.

«Ви питали, як посприяти законодавцям для того, щоб вирішувати подібні питання. Дуже просто – давайте значним чином посилимо відповідальність. Щоб одного притягнули, а 10, 20 чи 30 вже подумали, чи займатися такою діяльністю», - сказав голова ХОДА.

Голова комітету Анастасія Красносільська запропонувала заслухати харківських правоохоронців повторно – за 2 місяці.

«Щоб все-таки почути про передані до суду справи, про те, що до відповідальності притягаються не тільки середнього рівня місцеві чиновники, але й кінцеві бенефіціари схем, тобто люди, які фактично заробили та поклали собі в кишеню ті кошти або ресурси, які були розтрачені. Нам би також було цікаво почути, чи встановлено причетність до цих розкрадань або зловживань когось з місцевих високопосадовців», - підсумувала Анастасія Красносільська.