Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Аналіз регуляторного впливу проекту розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації "Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні".

1. Визначення та аналіз проблеми
Даний проект розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні” розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 №1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)” (зі змінами), згідно з якою обласним державним адміністраціям надані повноваження щодо встановлення (регулювання) тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні.
Чинні тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні, установлені розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 26.05.2011 № 289 “Про затвердження тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні”, зареєстрованому в Головному управлінні юстиції у Харківській області 17.06.2011 за № 137/1245 у розмірі:
– тариф на перевезення пасажирів автобусами у приміському внутрішньообласному сполученні, які працюють у звичайному режимі руху, у розмірі 0,217 грн. (без ПДВ) за перевезення пасажира на відстань 1 км;
– тариф на перевезення пасажирів автобусами у міжміському внутрішньообласному сполученні, які працюють у звичайному режимі руху, у розмірі 0,25 грн. (без ПДВ) за перевезення пасажира на відстань 1 км;
– суб’єктами господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів та багажу автобусами у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні, які працюють у звичайному режимі руху, вартість перевезення багажу в межах 10% від вартості проїзду пасажира на автобусному маршруті.
За період дії чинних тарифів збільшилася мінімальна заробітна плата зі 941 грн. до 1218 грн., з об’єктивних причин зросли ціни на пальне (розрахунок діючого тарифу базувався на вартості 1 л дизельного пального, яка на початок 2011 року складала 8,40 грн., а на даний час за повідомленням Головного управління статистики у Харківській області складає 13,70 грн.), витрати на яке у загальних витратах складають 60-70 відсотків тощо. При цьому валовий дохід підприємств від надання зазначених послуг з автобусних пасажирських перевезень залишився на рівні 2008 року.
Ці чинники негативно впливають на фінансовий стан перевізників і стали причиною збиткової діяльності з надання зазначеного виду послуг щодо перевезення пасажирів.
Таким чином, на даний час склалися об’єктивні передумови для підвищення тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні, які працюють у звичайному режимі руху.
Згідно з розробленим проектом розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні” установлюються:
1. Для суб’єктів підприємницької діяльності, які є платниками податку на додану вартість, грн. (без ПДВ):
0,3084 грн. – у автобусах, що працюють у звичайному режимі руху у приміському сполученні в межах Харківської області;
0,312 грн. – у автобусах, що працюють у звичайному режимі руху у міжміському сполученні в межах Харківської області.
Розрахунок тарифу на перевезення пасажирів автобусами у приміському внутрішньообласному сполученні виконано на базі ТОВ «Авто-Ові», ВАТ “Валківське АТП-16341”, ПАТ «АТП-16329», ФОП Капленко О.В. та ТОВ «Вікінг-Авто», на перевезення пасажирів автобусами у міжміському внутрішньообласному сполученні на базі ТОВ «Авто-Ові», ВАТ “Валківське АТП-16341”, ФОП Капленко О.В. та ТОВ «Вікінг-Авто», які обрані Департаментом інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської облдержадміністрації як такі, що обслуговують переважну більшість маршрутів області.
Даним проектом розпорядження передбачено визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 26.05.2011 № 289 “Про затвердження тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні”, зареєстрованому в Головному управлінні юстиції у Харківській області 17.06.2011 за № 137/1245.

2. Визначення цілей державного регулювання
Метою видання цього розпорядження є встановлення тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні, що забезпечать перевізникам відшкодування витрат із надання цих послуг і створять умови поліпшення їх фінансово-економічного стану.
3. Визначення та оцінка всіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановленої мети
Альтернатив запропонованому регуляторному акта немає. Реалізація повноважень можлива за умови прийняття відповідних розпорядчих документів місцевими органами виконавчої влади.

4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв`язання зазначеної проблеми
Механізмом розв’язання проблеми є видання розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні» та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 26.05.2011 № 289 “Про затвердження тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні”, зареєстрованому в Головному управлінні юстиції у Харківській області 17.06.2011 за № 137/1245.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановленої мети
Виданням даного регуляторного акта буде встановлено тариф на перевезення пасажирів автобусами у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні, які працюють у звичайному режимі руху, визначений відповідно до Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 17.11.2009 № 1175, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.11.2009 за № 1146/17162, з урахуванням необхідності відшкодування витрат із надання цих послуг і поліпшення фінансово-економічного стану автопідприємств.

6. Визначення очікуваних результатів
У разі прийняття запропонованого проекту регуляторного акта можливі такі вигоди та витрати:

 

№№ п/п
Об`єкт впливу
Вигоди
Витрати
1.
Держава
Забезпечення реалізації політики ціноутворення на послуги перевезення пасажирів автобусами у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні
Витрат не зазнають
2.
Населення
Повне та якісне забезпечення потреб населення в перевезеннях автомобільним транспортом у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні
Сплачують за отримані послуги за економічно обґрунтованими тарифами
3.
Суб`єкти господарювання
Забезпечення беззбиткової роботи підприємств автомобільного транспорту
У випадку порушення державної дисципліни цін матимуть місце витрати у вигляді еконо­мічних (штрафних) санкцій згідно з чинним законодавством
Сприяння оновленню транспортних засобів
Стимулювання інвестиційних проектів
Покращення якості надання послуг

7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта
Термін дії розпорядження необмежений.

8. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Видання даного регуляторного акта створить умови для беззбиткової роботи підприємств із перевезення пасажирів на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, що здійснюються у звичайному режимі руху, та дозволить забезпечити умови технічного розвитку, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень, застосування сучасних типів транспортних засобів.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта
Базове відстеження результативності регуляторного акта проведено на етапі його підготовки.
Повторне та періодичне відстеження регуляторного акта буде здійснено відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 


Директор Департаменту                                                                            Є.Н.Водовозов