Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Перелік об'єктів, які будуть реконструювати 2019 року в області, планують розширити

Перелік об'єктів, які будуть реконструювати 2019 року в області, планують розширити

Відповідні зміни, які запропоновано внести до Програми економічного та соціального розвитку Харківської області, розглянули під час засідання профільної комісії обласної ради.

Засідання постійної комісії Харківської облради з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва відбулось 27 травня під головуванням Юлії Світличної. У ході засідання депутати розглянули низку питань, серед яких – хід виконання Програми економічного та соціального розвитку Харківської області та зміни, які пропонується внести до неї, а також проект рішення щодо змін до обласного бюджету - 2019.

Так, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос повідомив, що на найближчій сесії обласної ради 30 травня депутатам запропонують внести зміни до переліку капітальних вкладень на об’єкти соціально-економічного значення в 2019 році.

«Пропонуємо додати 63 об’єкти, з них: 15 об’єктів сфери охорони здоров’я, 22 – ЖКГ, 5 – культури та туризму, 15 – освіти, 2 – галузі фізкультури та спорту й 4 – енергетики», - повідомив Андрій Колос.

Говорячи про хід виконання Програми економічного та соціального розвитку в 2019 році, директор департаменту відзначив, що на даний момент робота ведеться вже на 53 об’єктах в області (40 – галузі охорони здоров'я, 7 – сфери освіти та 6 – культури й туризму).

Він також навів ключові економічні показники, яких було досягнуто за січень-квітень 2019 року в регіоні. Так, індекс промислової продукції в області за цей період склав 100,5%, а індекс валової продукції сільського господарства – 108,7 % (по Україні цей показник – 102,3%). Зростання демонструє й будівельна галузь – на 24%.

«Що стосується міжнародного співробітництва, то Харківська область веде досить активну діяльність. За І квартал 2019 року зовнішньоторговельний оборот товарами та послугами Харківської області склав майже 780 млн доларів США, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить 103,7 %. При цьому зовнішньоторговельний оборот з країнами ЄС збільшився на 8,7%, а експорт до країн ЄС збільшився на 16%. Тобто зовнішньоторговельна діяльність з країнами ЄС іде випереджальними темпами», - повідомив Андрій Колос.

Про зміни, які планують внести до обласного бюджету – 2019, під час засідання комісії доповів директор Департаменту фінансів ХОДА Сергій Овсянніков.

Підбиваючи підсумки засідання комісії, голова ХОДА Юлія Світлична наголосила на важливості прийняття під час сесії обласної ради рішень для розв’язання актуальних питань розвитку області. «Люди на нас розраховують», - підкреслила Юлія Світлична.