Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківські промисловці після візиту до Польщі чекають на зустрічну делегацію для ділових переговорів

Харківські промисловці після візиту до Польщі чекають на зустрічну делегацію для ділових переговорів

Про підсумки візиту делегації Харківської області до Варшави розповіли представники бізнесу регіону.

Разом із головою ХОДА Юлією Світличною, керівництвом області та депутатами облради столицю Республіки Польща 13 травня відвідали представники промисловості та аграрного сектору регіону. Вони взяли участь у зустрічі з керівництвом Польсько-азіатської торгової палати. У Польщі харківські бізнесмени презентували можливості своїх підприємств і досягли домовленостей про зустрічні візити партнерів.

«Коли ми підготуємо зустрічну делегацію та прилетимо до Харкова, то не будемо говорити про дружбу, тому що вона є. Ми не будемо говорити про те, що потрібно що-небудь робити. Ми будемо робити вже конкретні кроки», - запевнив за підсумками зустрічі президент Польсько-азіатської торгової палати Януш Пехоцінскі.

Сторони домовилися про те, що напрацюють близько 5 - 6 конкретних проектів за участю польських та харківських бізнесменів, які й стануть предметом переговорів у Харкові.

Серед підприємств, які вже готові до переговорів з польськими партнерами, - «Харківський плитковий завод».

«Для нас Польща - це дуже важливий і перспективний ринок. З одного боку, Польща зростає швидше за всіх в Європейському Союзі, з іншого боку - ринки на сході, що закриваються, підстьобують нас покращувати якість продукції та переорієнтуватися на західні ринки. Під час зустрічі ми висловили свою зацікавленість у збільшенні обсягів продажів у Польщі, а саме – у виході на прямі контракти з девелоперськими компаніями, виробниками керамічної плитки щодо постачання тих сировинних матеріалів, якими займається наша керамічна група. На зустрічі представниками польської сторони була висловлена дуже велика зацікавленість, і ми домовилися більш детально обговорити наші та їх пропозиції й провести ще одну зустріч - уже в Харкові», - розповів комерційний директор «ХПЗ» Назар Ванюшин.

Перспективи спільного з польськими партнерами освоєння ринку країн Африки та арабського світу відкрилися й перед підприємствами сфери АПК області.

«Уся Африка та країни арабського світу запитують нас про постачання олії. Польська ціна - не для них, а українська цілком може влаштувати. Оскільки у вас є не всі прямі контакти, то ми можемо співпрацювати в цьому напрямку», - зазначив Януш Пехоцінскі.

Така пропозиція зацікавила керівника фермерського господарства «Борівське» Миколу Кириченка.

«Ми домовилися з колегами з Польщі, що будемо співпрацювати у сферах перероблення олійних культур, - розповів він після зустрічі. – Йшлося про  соняшникову олію, масло ріпаку, перероблення зернових тощо. Розвиватимемо ці напрямки роботи спільно».

Нагадаємо, під час робочої поїздки до Республіки Польща делегація Харківської області зустрілася з керівництвом центрального польського регіону - Мазовецького воєводства, провела переговори у Варшавському університеті та взяла участь в екологічному форумі, що відкривав Зелений тиждень ЄС - 2019 у Варшаві.