ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У ХНУРЕ відкрили науковий парк, який першим в Україні увійшов до Міжнародної асоціації IASP

09 квітня 2019 | 15:25

У НП «Синергія» на площі в 1,5 тисячі квадратних метрів розміщуються 20 аудиторій, обладнаних сучасною технікою, а також лабораторії віртуальної реальності, робототехніки, власний кінотеатр і хаб винахідників.

Парк, де не тільки навчатимуться, але й працюватимуть ІТ-спеціалісти, студенти та викладачі вишу, створено завдяки спільним зусиллям інвесторів, керівництва Харківського національного університету радіоелектроніки та ХОДА. Під час відкриття наукового парку керівник області Юлія Світлична подякувала всім, хто долучився до реалізації цього амбітного проекту.

«Думаю, що ні в кого немає сумнівів, що Харків – це наукова та освітня столиця України. Ми завжди пишалися своєю базою та напрацюваннями, своєю історією. Але потрібно стимулювати як науковців, так і, звичайно, нашу молодь. Такі простори – майже 1500 квадратних метрів – повністю обладнані найсучаснішою технікою, із запровадженням нових технологій та нових ідей, розкривають нові можливості для наших студентів. Вони надзвичайно актуальні, адже креативні ідеї та інновації - це майбутнє нашої держави, шлях до розвитку економіки та підвищення конкурентоспроможності України на світовому ринку», - сказала Юлія Світлична.

Вона також нагадала, що лише минулого тижня на Харківщині розпочав роботу Еō BusinessIncubator, де надаватимуть підтримку науковим стартапам, та відзначила, що відкриття подібних просторів уже стає буденним для регіону.

«Мені імпонує те, що останнім часом у Харкові реалізуються яскраві та сучасні проекти, які надають можливість молоді знайти себе та відкрити нові проекти», - відзначила Юлія Світлична.

Ректор ХНУРЕ Валерій Семенець повідомив, що за 2 останні роки університет отримав 20 нових лабораторій. «Вони оснащені за рахунок фірм, які працюють на ринку ХНУРЕ. Таких фірм 29, і сьогодні 30-а фірма відкриває тут науковий парк», - сказав він.

«Синергія» - це перший науковий парк в Україні, який вступив до Міжнародної асоціації наукових парків – IASP (буквально на днях нам підтвердили членство). Тож ми представляємо Україну на міжнародному ринку», - відзначив директор Наукового парку «Синергія» Вадим Хачатрян.

Він наголосив, що науковий парк представлятиме можливості не лише для навчання. На його базі підтримку отримуватимуть стартапи, проводитимуться хакатони, діятиме клас робототехніки тощо.

Загалом на території наукового парку розмістилися 20 аудиторій, що обладнані сучасною технікою (iMac-аудиторії; Windows-аудиторії; аудиторії з інтерактивними столами та шоломами віртуальної реальності тощо), мультимедійна лабораторія, лабораторії віртуальної реальності та робототехніки, хаб винахідників Також тут є сучасний кінотеатр для візуалізації розробок, конференц-зала, кафе, спортивна ігрова зона.

Більше фото

Фото

Теги: світлична хнуре науковий парк синергія відкриття

Версія для друку Поділиться:


Вверх