ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Розвивати культуру й мистецтво потрібно саме зараз і саме в східних регіонах. Юлія Світлична

28 березня 2019 | 15:45

Голова ХОДА привітала діячів культури й мистецтва Харківщини з Міжнародним днем театру та передала їм державні нагороди й відзнаки облдержадміністрації.

Урочистий захід з нагоди міжнародного свята відбувся в стінах відновленої великої зали Харківської філармонії. Гостями свята стали не тільки співробітники театрів регіону, але й працівники культури, в тому числі з районів області. Вітаючи головних винуватців свята, Юлія Світлична підкреслила великий вплив, який мають культура та мистецтво на формування думок і поглядів людей.

«Після яскравих вистав глядачі іноді змінюють своє ставлення до життя, свої цінності та відношення до людей. Саме це і є вашою основною місією. Саме так ми формуємо нову генерацію та по-іншому розбудовуємо нашу державу. Адже від вас залежить, як буде формуватися нове покоління, як вони сприйматимуть світ», - сказала керівник області.

Вона відзначила значну роль, яку відіграє Харківщина у розвитку культури й мистецтва України, та наголосила, що приділяти увагу цим сферам необхідно навіть у важкі часи, особливо - у важкі часи.

«Кожне суспільство оцінюють за його відношенням до нематеріальних цінностей – культури, мистецтва, освіти. І розвивати ці сфери потрібно саме зараз і саме в східних регіонах, адже на цьому будується наша держава та наше майбутнє, - сказала Юлія Світлична. - Ми з вами будуємо нову Харківщину – сильну, сучасну, заможну. Таку Харківщину, якою ми хочемо її бачити. І від нашої з вами роботи залежить, як сприйматимуть Харківщину не тільки в Україні, а й у світі».

Голова ХОДА відзначила, що сьогодні в області саме розвиток гуманітарної сфери визначений пріоритетом. Окрім зміцнення інфраструктури закладів культури – від обласного центру до найвіддаленіших сіл – керівництво регіону підтримує й діячів мистецтва. Так, цього року всі співробітники обласних академічних театрів отримують 30-відсоткову надбавку до зарплати з обласного бюджету.

Зі святом гостей привітав і гостинний хазяїн – директор та головний диригент Харківської обласної філармонії Юрій Янко. Він побажав усім діячам театрів яскравих прем’єр та повних залів.

«Я дуже радий бачити всіх тут, у нашому музичному будинку. Нарешті у нас з'явився музичний, дуже гостинний, красивий історично важливий для всіх нас будинок, - сказав Юрій Янко. – Юліє Олександрівно, хочу подякувати вам безмірно за ту наполегливість, за той колосальний труд, який був проведений за останні роки. Я дивуюся, як людина, вашій наполегливості, цілеспрямованості і справжньому материнському ставленню до цього залу, до культури та до історії».

Під час урочистого заходу голова ХОДА передала діячам культури та мистецтва області державні нагороди й вручила відзнаки облдержадміністрації. Також подарунком до свята став концерт.

Більше фото

Фото

Теги: світлична культура день театру нагородження

Версія для друку Поділиться:


Вверх