ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Економія бюджетних коштів у 2018 році дозволила збільшити кількість об’єктів у області, де провели ремонти

26 лютого 2019 | 15:41

Про це повідомила голова ХОДА Юлія Світлична під час засідання постійної комісії Харківської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва.

На засіданні комісії обговорили питання, які винесуть на розгляд чергової сесії Харківської обласної ради 28 лютого. Серед них – звіти про виконання обласного бюджету та Програми економічного та соціального розвитку Харківської області в 2018 році.

Заслухавши звіти керівників профільних департаментів, Юлія Світлична відзначила: «Нам вдалося побудувати програму соціально-економічного розвитку так, щоб вона мала й економічний важель зростання, і соціальну спрямованість. Такий баланс важко витримати».

Усі показники, що були заплановані в програмі, виконані або перевиконані. Так, індекс промислового виробництва за результатами року склав 102,9% (більше цільового показника на 1%).

«У промисловості області 3-й рік поспіль спостерігається зростання виробництва. Особливо позитивна динаміка - в розвитку машинобудування. За 2018 рік обсяги виробництва збільшилися на 5,6%, а якщо ми візьмемо поспіль 3 роки, то це плюс 26%. Як наслідок, у 2018 році фінансовий результат великих та середніх промислових підприємств сягає 3,6 млрд грн прибутку», - навів дані директор Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос.

За його інформацією, в промисловості за рік було створено 4400 робочих місць, а середня зарплата склала 9682 грн.

Так само позитивні результати продемонструвало сільське господарство, індекс валової продукції якого склав 106%. Зросли обсяги капітальних інвестицій у будівництво (за три квартали 2018 року – на 9,5%). У області ввели в експлуатацію 582,5 тис. квадратних метрів житла (на 67% більше, ніж у аналогічний період 2017-го). Щодо фінансування будівництва, ремонтів та реконструкцій коштом обласного бюджету, то в 2018-му році кількість об’єктів, що профінансовані за програмою соц-економ розвитку, склала 503.

«Для порівняння в 2016 році таких об'єктів було профінансовано 236, у 2017-му – 173», - уточнив Андрій Колос.

Збільшити кількість ремонтів та реконструкцій, що здійснюються обласним коштом, великою мірою, вдалося завдяки економії коштів завдяки публічним закупівлям.

«Дохідна частина бюджету 2018 року виконана на 100,6 %, видаткова частина виконана на 95,4%. По всіх розпорядниках коштів була економія коштів, здебільшого пов'язана з участю в «Прозоро», - повідомив директор Департаменту фінансів ХОДА Сергій Овсянніков.

Голова ХОДА Юлія Світлична відзначила, що таких результатів вдалося досягти завдяки плідній співпраці з міжнародними партнерами.

«Ми запровадили окрему пілотну програму, яка не реалізується в жодній іншій області, й це дозволило нам більш детально підходити до збереження та заощадження державних або публічних фінансів. Ця економія послугувала нам доброю допомогою, яка дозволила завершити ті об’єкти, які ми не розраховували завершити в 2018 році, або приступити до ремонту тих, які ми не планували в 2018 році. Я вважаю, що це одна з найефективніших програм щодо забезпечення публічної прозорості використання фінансування. Думаю, що таким шляхом потрібно й надалі рухатися. Тому ми на 2019 рік підписали розпорядження, де рекомендували й органам місцевого самоврядування, й комунальним підприємствам та всім учасникам, які виставляють пропозиції в електронній мережі, долучитися та всі роботи й закупки (в тому числі – «допорогові») виставляти через систему «Прозоро», - повідомила керівник області.

Під час засідання комісії розглянули низку інших питань, у тому числі зміни, які пропонують внести до обласного бюджету 2019 року.

Більше фото

Фото

Теги: світлична комісія облрада бюджет колос овсянніков

Версія для друку Поділиться:


Вверх