ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Дорожники завершують ремонт правої половини Пісочинського шляхопроводу

07 листопада 2017 | 10:09

Міст, яким проходить дорога державного значення Київ – Харків – Довжанський, реконструюють вперше з моменту будівництва (з 1975 року).

У пікові місяці року цим шляхопроводом проїжджає до 40 тисяч автомобілів на добу. Серйозні дефекти споруди дорожники виявили в 2016 році.

«Службою автомобільних доріг тоді було виконано роботи з демонтажу окремих елементів споруди», - розповідає начальник відділу ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, штучних споруд та безпеки руху САД у Харківській області Сергій Ковака.

Виявивши дефекти, дорожники звернулися до науковців кафедри мостів, реконструкції та будівельної механіки Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. Спеціалісти провели обстеження мосту, та встановили: споруда потребує негайного ремонту.

Реконструкція мосту потребувала суттєвого фінансового ресурсу – 15 млн грн.

«За підтримки голови ХОДА Юлії Світличної цього року розпочалося фінансування цих робіт. Самі роботи тривають з 29 вересня. Поки що ремонтуємо одну половину шляхопроводу, не перекриваючи рух», - відзначив Сергій Ковака.

Дорожники працюють на Пісочинському шляхопроводі у дві зміни, не припиняючи роботу й уночі. Для будівництва залучено 30 спеціалістів. За місяць, що тривають роботи, демонтували тротуарні блоки, перильне та бар’єрне огородження, асфальтобетонне покриття проїзної частини, бетонні поверхні прогонових будов. Виконано роботи з армування та бетонування накладної плити, встановлено новi деформацiйнi шви на правiй половинi cпоруди.

Після реконструкції міст гарантовано прослужить ще близько 20 років, запевняють науковці ХНАДУ.

«Зараз контролюємо виконання наших рекомендацій. Можу сказати, що хлопці працюють якісно, дотримуються нормативних вимог та проектного рішення», - відзначив старший викладач кафедри мостів, реконструкції та будівельної механіки ХНАДУ Анатолій Лозицький.

Нагадаємо, цього року в області капітально ремонтують декілька мостів. Так, міст у місті Ізюм було здано в експлуатацію влітку. Зараз тривають роботи з відбудови Губарівського шляхопроводу на трасі Харків – Охтирка, який демонтували 10 років тому.

Більше фото

Фото

Теги: міст ремонт дорожники пісочин шляхопровід

Версія для друку Поділиться:


Вверх