Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Державна власність повинна працювати в інтересах громадян та суспільства України. Юлія Світлична

Державна власність повинна працювати в інтересах громадян та суспільства України. Юлія Світлична

Ознаки порушення законодавства державними підприємствами АПК області стали однією з головних тем, що розглядалися на засіданні колегії обласної адміністрації 30 червня.

Про необхідність за участю обласної прокуратури розібратися в діяльності окремих держпідприємств сектору заявив заступник голови ХОДА Марк Беккер.

«Є об’єктивні показники, які вказують на рівень ефективності роботи керівників державних підприємств, а іноді на системні порушення та ознаки злочинної діяльності», - підкреслив він під час свого докладу на засіданні колегії.

Зокрема Марк Беккер відзначив, що деякі державні підприємства регіону демонструють показники врожайності та рентабельність, що є суттєво нижчими, ніж середні по області.

«Низькою є урожайність зернових культур. Так, найменша урожайність відмічається у державних підприємствах: «Комсомолець», «Іскра», «Світанок», «Елітне», «Борки» та інші, - навів приклад заступник голови ХОДА. - Якщо середньообласний рівень рентабельності по галузі сільського господарства склав 46,3%, то практично всі державні підприємства мають значно нижчу рентабельність».

Чому такими «збитковими» можуть виявлятися державні підприємства, на прикладі ДП «Дослідне господарство «Комсомолець» (Лозівського району) пояснив прокурор Харківської області Юрій Данильченко.

«Розпочато ряд кримінальних проваджень щодо дій керівництва і працівників одного з державних підприємств області. У серпні 2013 року був призначений новий керівник ДП «Дослідне господарство «Комсомолець». Вже першу свою посівну кампанію він провів із махінаціями, - повідомив Юрій Данильченко. - Під урожай 2014 року для вирощування товарного зерна на підприємстві умисно використовувалися базове елітне насіння озимої пшениці і ячменю. За фактом реалізації зерна за цінами, нижчими від рекомендованих, проводиться досудове розслідування за статтею 364 КК - «Зловживання службовим становищем». За попередніми підрахунками, держава недоотримала доходів на суму понад 400 тис. грн. Надалі цю озиму пшеницю і ячмінь продали за цінами, що встановлені для товарного зерна. У даний час сума реального матеріального збитку встановлюється експертами».

За інформацією прокурора області, під час вивчення роботи господарства правоохоронці виявили ще цілий ряд порушень.

«Фігурантами ще однієї кримінальної справи - за ст. 191 про розкрадання майна - в даний час, крім керівника ДП «Комсомолець», є заступник директора, головний бухгалтер, менеджер-маркетолог, начальник охорони і головний агроном підприємства. Слідчим шляхом зараз перевіряється інформація про систематичне присвоєння протягом 2013 - 2015 років товарно-матеріальних цінностей господарства. Зокрема, оперативно-розшуковими заходами виявлено факт заниження кількості засіяних земель майже на 500 га, що може свідчити про замах на заволодіння зерном майбутнього врожаю. З урахуванням середньої врожайності близько 40 ц/га і вартості озимої пшениці сума передбачуваних збитків, які можуть бути заподіяні інтересам держави, складе 5 млн грн», - повідомив прокурор області.

Він попередив усіх керівників і службовців державних підприємств про кримінальну відповідальність за розкрадання державного майна.

У свою чергу перший заступник голови ХОДА Юлія Світлична наголосила: «У роботі щодо  захисту державних інтересів та додержання майнових прав держави органи прокуратури мають повну підтримку з боку обласної адміністрації».

«При виявленні фактів розкрадання державного майна чи державних коштів або незаконного вилучення державного майна за допомогою корупційних схем чи попередніх домовленостей із корупційними чиновниками, таке майно має бути в законний спосіб повернено до державної власності, - підкреслила Юлія Світлична. - Державні підприємства не можуть бути використані у власних інтересах. Державна власність повинна працювати в інтересах громадян та суспільства України. І це наша принципова позиція».

Більше фото