Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківська облдержадміністрація направить звернення Президенту України з пропозицією розпустити облраду. Василь Хома

Харківська облдержадміністрація направить звернення Президенту України з пропозицією розпустити облраду. Василь Хома

«Депутати облради сьогодні продемонстрували не лише свою політичну, а й людську недбалість. Ми можемо по-різному ставитися до тих подій, які зараз відбуваються, але ми не маємо морального права так по-звірячому ставитися до тих бійців, які нас захищають», - заявив 25 вересня журналістам заступник голови - керівник апарату ХОДА Василь Хома, коментуючи засідання сесії облради, в ході якого депутати не підтримали прийняття «Програми територіальної оборони Харківської області на період 2014-2015 років». Як зазначив віце-губернатор, Харківська облдержадміністрація добиватиметься позачергової сесії облради, на якій Програма повинна бути прийнята.

"Я вважаю, що обласна рада, як орган місцевого самоврядування, на який, в тому числі, покладені питання забезпечення обороноздатності регіону, цивільного захисту населення, має право вжити всіх заходів для того, щоб ми були готові для відображення різних нападів. Зараз мова йде про порятунок країни, і я переконаний, що область має право направити кошти на фінансування батальйону територіальної оборони. Облрада має всі підстави, щоб прийняти таке рішення ", - підкреслив Василь Хома.

Також заступник голови ХОДА повідомив, що Харківська облдержадміністрація направить звернення Президенту України з пропозицією розпустити облраду, оскільки «депутати не виконали свій громадянський обов'язок - не забезпечили обороноздатність Харківської області».

Крім того, будуть направлені відповідні звернення до Генеральної прокуратури та Служби безпеки України за фактом саботажу депутатами обласної ради матеріального забезпечення військових підрозділів, які повинні відповідати за безпеку людей на певній території. «Ми повинні створити всі умови, щоб у нас була хороша техніка і боєздатні підрозділи, які могли б ефективно виконувати бойові завдання на майбутнє», - підкреслив Василь Хома.

Віце-губернатор зазначив, що на сьогоднішній сесії розглядалося питання тільки про прийняття Програми. А наступним кроком має стати пошук коштів, необхідних для реалізації Програми (близько 8 млн.грн.). «В обласному бюджеті є певні кошти, які можна перерозподілити", - додав Василь Хома.

Довідка. 25 вересня на пленарному засіданні ХХХ сесії Харківської обласної ради депутати облради не прийняли «Програму територіальної оборони Харківської області на період 2014-2015 років». З облбюджету пропонувалося виділити 8 млн. 59 тис.грн., з них 7 млн. 251 тис. - в 2014 р. За ухвалення програми проголосували тільки 28 депутатів. Більше 40 - взагалі відмовилися брати участь в голосуванні.

Кошти планувалося спрямувати на посилення охорони і захисту важливих для життєдіяльності області об'єктів, органів управління і населених пунктів, фінансувати формування підрозділів оборони, а саме: батальйонів територіальної оборони, підрозділів оборони, підрозділів охорони, а також їх матеріально-технічне забезпечення, створення складів зброї та боєприпасів.