Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Представники ООН прибули на Харківщину, щоб обговорити новий пакет гуманітарної допомоги

Представники ООН прибули на Харківщину, щоб обговорити новий пакет гуманітарної допомоги

Заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська зустрілася із виконувачем обов’язків Керівника представництва УКГС ООН у м. Дніпро Мартіном Фішером.

На зустрічі йшлося про новий пакет гуманітарної допомоги Харківщині. Зокрема, заступниця начальника Харківської ОВА зауважила, що наразі необхідно сконцентрувати увагу на двох важливих напрямках – стратегічному і тактичному.

«Стратегічний напрямок стосується освіти. До війни у нас було в закладах загальної середньої освіти 260 тисяч дітей, а зараз - 215 тисяч. Тобто ми втратили лише 50 тисяч дітей. З Харківщини виїхало 3 тисячі педагогів, а 22 тисячі продовжують працювати. Усі наші ЗВО набрали студентів повним обсягом. Незважаючи на ситуацію, всі ці діти та вчителі вирішили навчатися тут, тож зараз ми не можемо втратити освітній потенціал, який у нас є», – розповіла Віта Ковальська.

Вона наголосила, що в освітньому напрямку важливо забезпечити вчителів і дітей ноутбуками, відеокамерами, павербанками.

«Другий напрямок, на якому просила б сконцентруватися, – тактичний. Тобто опалювальний сезон, власне підготовка до зими. Необхідно забезпечити громади наметовими містечками, електрообігрівачами, пічками-буржуйками», – звернула увагу заступниця начальника Харківської ОВА.

Як зазначив Мартін Фішер, наразі представництво УКГС ООН у м. Дніпро може запропонувати 17 різних активностей, серед яких є сфера освіти, житла, охорони здоров'я, продовольчої безпеки, WASH, захисту.

«Вчора обговорили дуже предметно з представниками департаментів нагальні потреби. Наразі, звичайно, найбільш важливе питання – це підготовка до зими. Почули, які плани є на обласному рівні і чим ми можемо їх доповнити. Впевнені, що ефективна координація буде, якщо ми частіше зустрічатимемося в Харкові», – сказав виконувач обов’язків Керівника представництва УКГС ООН у м. Дніпро.

Більше фото дивіться тут.