Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У ХОВА обговорили гуманітарну ситуацію в регіоні та подальшу співпрацю з представниками ООН

У ХОВА обговорили гуманітарну ситуацію в регіоні та подальшу співпрацю з представниками ООН

7 вересня пройшла зустріч директорів департаментів Харківської ОВА з заступником Координаторки системи ООН в Україні Марко Ротеллі.

Також у заході взяли участь координатори кластерів гуманітарного реагування в Харківській області.

Як зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА Юрій Шпарага, мета сьогоднішньої зустрічі – обговорити адресну підтримку громадян та скоординувати дії в отриманні гуманітарної допомоги.

«Це не перша зустріч з представниками ООН, вони носять системний характер. Завдяки таким особистим візитам ми обговорюємо низку проблемних питань, які, на жаль, існують наразі в Україні і на Харківщині. Адже бойові дії продовжуються, місто Харків та область обстрілюються кожного дня і ночі», – сказав Юрій Шпарага.

Зокрема, він додав, що на сьогодні тільки в Харкові 150 тисяч містян втратили житло. А збитки, які сьогодні обліковуються, лише по багатоповерхівках – 103 млрд грн. 

«Харківщину покинули в межах України 672 тисячі громадян, тобто це ті люди, які проживають в інших областях в зв’язку з тим, що їхнє житло зруйноване  або там ведуться бойові  дії. 288 тисяч громадян – це ВПО, які покинули житло, але проживають на території області», – навів дані директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА.

За його словами, в область надходить допомога у вигляді продуктів та будматеріалів, наразі йде активна підготовка до роботи в зимовий період.

Заступник Координаторки системи ООН в Україні Марко Ротеллі на початку обговорення наголосив, що сподівається на плідну співпрацю у розв'язанні гуманітарних проблем регіону.

«Ми розглядаємо цю зустріч з технічного боку: як секторально направити нашу допомогу і дійсно адресно її спрямувати. З нами прибули наші колеги, які є представниками напрямків у сфері житла, охорони здоров'я, продовольчої безпеки, WASH, освіти та захисту», – розповів Марко Ротеллі.

Як він наголосив, секторальна спільна робота сприятиме визначенню потреб у кожному напрямку, зокрема попередня оцінка підготовки до зими матиме позитивний ефект у наданні допомоги населенню регіону.

Більше фото дивіться в галереї.