Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківщина отримала 68 млн грн на медичне забезпечення переселенців

Харківщина отримала 68 млн грн на медичне забезпечення переселенців

Про це повідомила т.в.о. голови ХОДА Юлія Світлична під час засідання колегії обласної адміністрації 30 серпня.

За її словами, сьогодні медичного супроводу потребують понад 101 тис. переміщених осіб, що проживають в Харківській області.

«Безумовно, це навантаження на соціальну сферу регіону. Але в результаті наших пропозицій та звернень до Кабміну, ми поступово отримуємо відповідну допомогу з державного бюджету. Відповідно до останнього перерозподілу державної медичної субвенції Харківська область отримала 68 млн грн. Ці кошти будуть розподілені на найближчій сесії обласної ради, щоб райони негайно спрямували їх на забезпечення потреб тимчасово переміщених осіб», - наголосила Юлія Світлична.

Як розповіла в ході колегії в.о. начальника управління охорони здоров’я ХОДА Галина Сіроштан, за період з травня 2014 року за медичною допомогою до медичних установ Харківщини звернулося більше 102 тис. внутрішньо переміщених осіб.

«Кожен четвертий з них потребував стаціонарної допомоги. Амбулаторну допомогу отримали 75 тис. осіб: 52 тис. дорослих та 23 тис. дітей. У комунальних закладах охорони здоров’я взято на облік майже 2 тисячі вагітних, на сьогодні народилися 1343 немовляти. 160 новонароджених потребували інтенсивного лікування», - зазначила Галина Сіроштан.

Крім того, допомогу в закладах області отримав 451 хворий на цукровий діабет (усіх хворих повністю забезпечили інсулінами як вітчизняного, так й іноземного виробництва), 491 хворий на туберкульоз (з них 256 пройшли лікування в стаціонарі), майже 300 хворих на ВІЛ та СНІД, майже 6 тис. онкохворих, 16 осіб з хронічними захворюваннями нирок, які отримують висококваліфіковану допомогу, в тому числі - гемодіаліз.

Говорячи про шляхи вирішення питання фінансування медичних потреб переселенців, Юлія Світлична зазначила, що сьогодні в області запроваджується низка проектів, які дозволять мінімізувати витрати у сфері охорони здоров’я в цілому.

«Це, в першу чергу, запровадження системи ProZorro, яка вже стовідсотково працює в усіх державних та комунальних підприємствах регіону та органах влади. Також зараз проводиться робота з розробки електронної програми, яка дозволить створити єдиний облік медичних препаратів, що закуповуються за бюджетні кошти та є в наявності в закладах області. Цю програму ми представимо нашим міжнародним партнерам та донорам для того, щоб отримати додаткові кошти на її розробку», - розповіла Юлія Світлична.

Більше фото