Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харківській області може з'явитися музей-курган під відкритим небом

У Харківській області може з'явитися музей-курган під відкритим небом

Про це повідомив директор Департаменту культури і туризму ХОДА Олег Яцина.

«У наших найближчих планах - створити музей-курган під відкритим небом в одному з районів області. З інвесторами вже є попередні домовленості. Створення такого музею буде черговим кроком у популяризації культури та історії нашого краю», - розповів Олег Яцина під час поїздки на археологічні розкопки, які веде Германо-Слов'янська експедиція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна біля села Війтенки (Валківський район).

Вчені експедиції, з якими зустрівся Олег Яцина, досліджують поселення Черняхівської культури (готів). Відкрили його харківські археологи більше 10 років тому. За цей час на ділянці виявили гончарні майстерні, залишки наземних каркасно-глинобитних споруд, скупчення гончарної кераміки і обмазки, застібки-прикраси, пряжки, зброю, знаряддя праці, срібні римські монети, а також давнє кладовище. Поселення датоване III-IV століттям н. е.

На сьогоднішній день експедиція на чолі з професором університету Михайлом Любичевим займається дослідженням могильника, на якому вже вивчено 209 поховань. В цілому, припускають дослідники, під с. Війтенки знаходиться близько трьохсот поховань. Археологи стверджують, що це один з найбільших Черняхівських могильників у східній Україні. У розкопках беруть участь німецькі та польські археологи.

Науковий співробітник Євроазіатського відділу Німецького археологічного інституту Ердмуде Шультце веде дослідження в цьому районі з початку розкопок в 2004 році.
«Завдання нашого інституту - розвивати зв'язки з різними країнами Європи та Азії для вивчення давніх культур, руху і розвитку племен, які мають безпосередній вплив на формування культури сучасної Німеччини. Наші експерти допомагають археологам з інших країн, щоб заповнювати прогалини в історії. Ми відвідали багато різних розкопок, але ця нам особливо сподобалася, і було прийнято рішення працювати з українськими археологами разом», - зазначила Ердмуде Шультце.

Директор Департаменту культури і туризму ХОДА нагадав, що археологічні розкопки проходять у багатьох районах Харківської області – у Вовчанському, Валківському, Харківському, а також вздовж р. Сіверський Донець.