Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Парламент прийняв закон щодо створення ринку послуг з управління житлом

Парламент прийняв закон щодо створення ринку послуг з управління житлом

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла розроблений Міністерством регіонального розвитку проект Закону України № 1565 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». За відповідне рішення проголосували 256 народних депутатів. Метою закону є реформування житлово-комунального господарства та забезпечення ефективного управління спільним майном багатоквартирних будинків.

Прийняття вказаного закону надасть можливість вільно вибирати форму та спосіб управління багатоквартирним будинком, а саме: самостійно, шляхом створення ОСББ або шляхом передачі всіх або частини функцій на підставі договору фізичній особі-підприємцю чи юридичній особі – управителю.

Співвласникам надається можливість протягом року визначити форму управління для свого будинку. У разі невизначення протягом одного року орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах призначить управителя строком на один рік. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається згідно з методикою, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір з управителем від імені співвласників підписує уповноважена особа відповідного виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

Проте у будь-який момент співвласники будинків можуть відмовитися від призначеного управителя та самостійно прийняти рішення щодо способу та форми управління будинком, інформує урядовий портал.

Як зазначалося, цей законопроект враховує інтереси всіх співвласників, визначає їх права, обов’язки і відповідальність щодо утримання та управління багатоквартирним будинком. Зокрема, він передбачає, що найважливіші рішення щодо розпорядження та управління спільним майном прийматимуться більшістю голосів співвласників. При цьому запроваджується принцип пропорційності голосів співвласників відповідно до їх частки у спільному майні та процедури письмового опитування водночас із процедурою скликання загальних зборів.

Згідно з проектом закону розподіл відповідальності та витрат співвласників на утримання будинку відбуватиметься пропорційно до їх частки у спільному майні.