Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В рамках проекту «Харьковская сирень. PS» відбудеться майстер-клас «Археологія кіно» Сергія Гавриленка

В рамках проекту «Харьковская сирень. PS» відбудеться майстер-клас «Археологія кіно» Сергія Гавриленка

У суботу, 23 березня, в рамках проекту «Харьковская сирень. PS» в Харкові на базі кінотеатру «Боммер» відбудеться майстер-клас на тему: «Археологія кіно» від історика і теоретика кіномистецтва, режисера документальних фільмів Сергія Гавриленка. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомила начальник управління у справах преси та інформації Харківської облдержадміністрації, співголова оргкомітету Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень» Вікторія Маренич.

 У ході майстер-класу учасникам будуть продемонстровані стереоскоп 1904 року з оригінальними фотографіями того часу, модель «Праксиноскопу» і «Мутоскопу», скляні картинки до «Чарівних ліхтарів», «Фліп-книги», модель проектора Йосипа Тимченка, а також проектор з ручним приводом 1929 року з оригінальною кіноплівкою того часу та фільмом Чарлі Чапліна «Його доісторичне минуле».

Початок майстер-класу о 12:00.

«Коли ми презентували книгу про Йосипа Тимченка в Києві, я познайомилася там з цією неординарною людиною - Сергієм Гавриленком. Це та людина, яка за кресленнями Йосипа Тимченка відтворив перший кіноапарат. Ми з ним домовилися, що для всіх зацікавлених людей в цю суботу в кінотеатрі «Боммер» відбудеться майстер-клас на таку цікаву тему, як археологія кіно», - сказала Вікторія Маренич.

Довідка. Сергій Дмитрович Гавриленко – історик і теоретик кіномистецтва, доцент КіМУ, викладач КНУТКіТ ім. І.К.Карпенка-Карого, професор Університету королеви Марії (Лондон, Великобританія), режисер документальних фільмів. Автор низки статей з історії кіно України. Співавтор Музею історії розвитку кінофототехнікі світу НСКУ. Автор виставок з історії кінореклами 20-30 рр. в Україні, кінопроекційної техніки світу в мініатюрних діючих моделях. Автор книг: «Полтава кінематографічна», «Третій Рейх: ігрове кіно. Ідеологічна зброя влади»,«Precinema». Автор-укладач енциклопедії «Археологія кіно. 1420 - 1909 рр.», «Археологія кіно України». Винахідник в областях мікрокінозйомки і мікрокінопроекції.