Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Після прийняття Стратегії сталого розвитку буде підписаний договір між Харківською областю та Кабінетом Міністрів

Після прийняття Стратегії сталого розвитку буде підписаний договір між Харківською областю та Кабінетом Міністрів

У Харківській області вперше зайшла мова не про соціально-економічний, а про сталий розвиток регіону, як того вимагають міжнародні норми. Після того, як Стратегія сталого розвитку Харківщини буде прийнята сесією обласної ради, планується підписати договір з Кабінетом Міністрів, а також розробити ряд цільових програм для вирішення найбільш гострих проблем регіону.

Про це 16 вересня під час програми «Час влади» на обласному телебаченні повідомив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов.

«Сьогодні в Харківській області до цих пір діє стратегія соціально-економічного розвитку області, яка була прийнята 7 років тому губернатором Євгеном Петровичем Кушнарьовим. Останні роки з різних причин не було стратегії. Навіщо цей документ потрібен, чому він є програмним? У першу чергу тому, що після того, як буде розроблено Стратегію сталого розвитку Харківської області, буде укладено договір з Кабінетом міністрів України. Далі послідовно після укладення договору буде підписаний ряд цільових, галузевих програм на злободенні питання, які хвилюють зараз всіх жителів Харківської області. Під це буде виділено в тому числі державне фінансування», - підкреслив заступник керівника області.

Також Юрій Сапронов зазначив, що Основи сталого розвитку Харківської області, презентовані в ході сесії обласної ради 15 вересня, належить ще чимало доопрацювати, перш ніж вони будуть представлені депутатам вже у вигляді стратегії.

«Наступним кроком будуть різноманітні круглі столи - в обговоренні Стратегії будуть приймати участь найширші верстви суспільства нашого регіону. Але найголовніша особливість документа, який ми презентували, - це те, що вперше у нас іде мова не про соціально-економічний, а про стійкий розвиток. Таким чином ми виконуємо вимоги ООН, враховуючи не дві складових - соціум і економіку, а ще й третю, не менш важливу - екологію», - зазначив Юрій Сапронов.