ОФИЦИАЛЬНЫЙ ВЕБ-САЙТХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ
ГОСУДАРСТВЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ

З В І Т про повторне відстеження результативності розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 22 серпня 2011 року № 466 «Про встановлення тарифу на інвентаризацію нерухомого майна, на оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав – послуги, що надає комунальне підприємство «Чугуївське міжміське бюро технічної інвентаризації».

05 сентября 2013 | 00:00

1.Виконавець заходів відстеження – Департамент економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації.

2. Цілями прийняття даного розпорядження було:
- виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» (зі змінами);
- установлення економічно обґрунтованого тарифу на надання послуг з інвентаризації нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав – послуги, що надає КП «Чугуївське МБТІ»;
- сприяння беззбитковості роботи підприємства КП «Чугуївське МБТІ».

3. Строк виконання заходів із відстеження – з 19 серпня по 05 вересня 2013 року.

4. Тип відстеження – повторне.

5. Метод одержання результатів відстеження – статистичний: використання даних фінансової та бухгалтерської звітності КП «Чугуївське МБТІ».

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність:
чинне законодавство у сфері ціноутворення та результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Чугуївське міжміське бюро технічної інвентаризації».

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта наведені в таблиці вигод і витрат (додається).

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
У цілому, за даними статистичної звітності за 2012 рік, КП «Чугуївське міжміське БТІ» є прибутковим, за 2012 рік зазначене підприємство отримало від надання послуг прибутків у розмірі 13,6 тис.грн.
Слід зазначити, що відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень, регулює Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», із змінами (далі – Закон).
Відповідно до статті 6 Закону систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав, органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому чинним законодавством порядку.
Одночасно, пунктом 2 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року № 703, із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1156, які набули чинності з 01 січня 2013 року, передбачено, що державну реєстрацію прав шляхом внесення записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно проводять орган державної реєстрації прав та нотаріус як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно. Орган державної реєстрації прав у контексті зазначеного Порядку – це структурний підрозділ територіального органу Міністерства юстиції України, що забезпечує реалізацію повноважень Укрдержреєстру.
Отже, бюро технічної інвентаризації з 01 січня 2013 року не надають послуги з оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрації таких прав.
На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно – правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» (зі змінами), з метою впорядкування власних нормативно-правових актів, розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 22 серпня 2011 року № 466 «Про встановлення тарифу на інвентаризацію нерухомого майна, на оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав – послуги, що надає комунальне підприємство «Чугуївське міжміське бюро технічної інвентаризації», зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Харківській області 13 вересня 2011 року за № 229/1337, потребує перегляду відповідно до вимог чинного законодавства.

 

 

Директор Департаменту економіки і
міжнародних відносин Харківської
обласної державної адміністрації                                                               С.В. Авершин

 

Додаток: Таблиця вигод та витрат по комунальному підприємству «Чугуївське міжміське БТІ

Версия для печати Поделиться:


Вверх