ОФИЦИАЛЬНЫЙ ВЕБ-САЙТХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ
ГОСУДАРСТВЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ

Звіт про періодичне відстеження розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 08 травня 2008 № 277 "Про декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари".

20 мая 2013 | 00:00

1. Виконавець заходів відстеження – Департамент економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації.

2. Ціллю прийняття даного розпорядження є встановлення суб’єктами господарювання економічно обґрунтованих цін на продовольчі товари, запобігання порушень у сфері ціноутворення, недопущення необґрунтованого зростання оптово-відпускних цін на продукти харчування.
3. Строк виконання заходів з відстеження – через три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта
(з 25 квітня по 17 травня 2013 року).
4. Тип відстеження – періодичне.
5. Метод одержання результатів відстеження – аналіз інформації Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації, який проводить декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність – інформація Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації, який проводить декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта за інформацією Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації в період, за який проводиться відстеження результативності зазначеного розпорядження, на підставі висновків територіального органу Держцінінспекції в 2010 році було погоджено 80 декларацій зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, у 2011 році – 77 декларацій.
У зв’язку із структурною оптимізацією державних органів виконавчої влади з жовтня 2011 року припинено здійснення повноважень стосовно контрольно-наглядової діяльності органів державного контролю за цінами, зокрема, надання висновків щодо обґрунтованості цін на продовольчі товари при декларуванні їх зміни, здійснення контрольних перевірок.
У квітні 2013 року Державна інспекція України з контролю за цінами листом від 11.04.2013 № 100-702-23/2209-13 повідомила про відновлення надання висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат під час формування оптово-відпускних цін для суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва соціально значущих продовольчих товарів, зміни цін на які підлягають декларуванню.
За період із січня 2012 року по травень 2013 року декларації зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари суб’єктами господарювання до Харківської обласної державної адміністрації не подавались.
Кількісні та якісні показники результативності регуляторного акта наведені в таблиці:

 

Найменування показника
Розмір показника
Розмір надходжень до бюджету
Розмір надходжень до бюджету від впровадження розпорядження визначити неможливо, оскільки він залежить від кількості суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва продовольчих товарів та суб'єктів господарювання, які провадять діяльність з реалізації продовольчих товарів на території Харківської області, рівнів оптово-відпускних цін, які встановлюються ними на зазначені продовольчі товари, обсягів їх реалізації.
Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта
Дія акта поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва продовольчих товарів та суб'єктів господарювання, які провадять діяльність з реалізації продовольчих товарів на території Харківської області.
Розмір часу і коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта
Збільшення часу і коштів, пов’язаних з виконанням вимог акта, що витрачаються суб’єктами господарювання, відбувається у зв’язку з необхідністю направлення документів для отримання висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планованих витрат під час формування оптово-відпускних цін до Державної інспекції України з контролю за цінами.
Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень акта
Вище середнього, оскільки розпорядження розміщено в мережі Інтернет (http://old.kharkivoda.gov.ua/) та в газеті «Слобідський край» від 17 травня 2008 року № 56 (21096).


8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
У результаті реалізації регуляторного акта досягнуто такі основні цілі:
- виконані вимоги постанов Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» (зі змінами) та від 17 жовтня 2007 року № 1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» (зі змінами);
- забезпечено наявність економічно обґрунтованого підвищення оптово-відпускних цін;
- запроваджено державне регулювання оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, крупи гречані, яловичину, свинину, м’ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров'яче питне (пастеризоване, фасоване у плівку), сир кисломолочний із вмістом жиру до 9 відсотків, сметану із вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове із вмістом жиру до 72,5 відсотка, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову шляхом декларування їх зміни.
Видання цього регуляторного акта дозволило вирішити конкретні завдання цінової політики держави щодо економічної обґрунтованості зміни рівня оптово-відпускних цін на продовольчі товари суб’єктами господарювання, що провадять діяльність з виробництва або реалізації продовольчих товарів.
З огляду на викладене, доцільно продовжити дію зазначеного розпорядження.
 

Директор Департаменту                                                                             С.В. Авершин
 

Версия для печати Поделиться:


Вверх