ОФИЦИАЛЬНЫЙ ВЕБ-САЙТХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ
ГОСУДАРСТВЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ

Пояснювальна записка Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства до проекту розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації "Про встановлення Лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійснення

15 мая 2014 | 00:00

1. Обгрунтування необхідності прийняття розпорядження.

Спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань для потреб комерційної та виробничої діяльності проводиться на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади, та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами, у відповідності до Порядку спеціального використання лісових ресурсів затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761. Здійснення побічних лісових користувань проводиться у відповідності до Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань в лісах України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.1996 № 449.
 
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2007   № 761 лісовий квиток видається щороку на підставі лімітів використання лісових ресурсів під час здійснення побічних лісових користувань. Для видачі лісового квитка підприємства подають заявку на використання лісових ресурсів.
 
Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства направлено постійним лісокористувачам лист від 08.01.2014 № 02-22/10 з інформацією про необхідність надати заявки на отримання лімітів на здійснення побічних лісових користувань.
 
На основі поданих державними підприємствами лісового господарствами області матеріалів було складено додаток до зазначеного проекту розпорядження голови обласної державної адміністрації із найменуваннями та обсягами відповідних видів побічних лісових користувань на території області на поточний рік.
 
Заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин,сіна, очерету а також збирання лісової підстилки та випасання худоби  буде здійснюватися для задоволення потреб населення у харчовій та лікарській сировині.
 
2.Мета і шляхи її досягнення
 
Метою впровадження підготовленого проекту розпорядження є  забезпечення раціонального та невиснажливого використання лісових ресурсів, а також відтворення відновлювальних властивостей лісів шляхом встановлення лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів     при здійсненні побічних лісових користувань.
 
3.Правові аспекти
 
В даній сфері правового регулювання діють такі законодавчі акти: Лісовий кодекс України, постанова   Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів» та постанова Кабінету Міністрів України від 23.04.1996 № 449 «Про затвердження Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань в лісах України» .
 
4.Фінансово-економічне обґрунтування
 
Виконання поданого на розгляд проекту розпорядження не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.
 
Вигоди та витрати органів державної влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та населення, на які даний проект розпорядження має вплив, наведені нижче.
 
Сфера впливу
(інтереси громадян, суб’єктів господарювання
та держави)
Вигоди
Витрати
1
2
3
Органи державної
влади та місцевого
самоврядування
Забезпечить раціональне та невиснажливе використання лісових ресурсів.
Бюджети органів місцевого самоврядування можуть отримати від впровадження нормативної плати, додатково, за здійснення побічних лісових користувань близько 32 тис. грн.
Витрат на прийняття даного регуляторного акта немає
 
5.Позиція заінтересованих органів
 
Проект розпорядження підлягає погодженню з:
-Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, відповідно до статті 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;
-Харківським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, відповідно до частини 4 статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України».
-Харківською обласною  радою;
-Міністерством екології та природних ресурсів України;
-Державним агентством лісових ресурсів України.
 
6.Регіональний аспект
 
Даний проект розпорядження не впливає на регіональний розвиток.
 
7.Громадське обговорення
 
Проект розпорядження голови обласної державної адміністрації підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Харківської обласної державної адміністрації.
 
8.Прогноз результатів
 
Впровадження проекту розпорядження дасть можливість державним лісогосподарським підприємствам області здійснювати відповідні види спеціального використання лісових ресурсів.
 
 
Перший заступник
начальника управління                                                                                     О.Ф. Попов
Версия для печати Поделиться:


Вверх