Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Особливості ліцензування господарської діяльності в умовах воєнного стану

Особливості ліцензування господарської діяльності в умовах воєнного стану

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення; з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії (крім діяльності, ліцензування якої здійснює НКРЕКП) може набуватися суб’єктами господарювання на підставі подання декларації про провадження господарської діяльності, без отримання ліцензій.

Після припинення чи скасування воєнного стану суб’єкти господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації невідкладно, але не пізніше трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану повинні звернутися до органів ліцензування і отримати ліцензії в порядку, строки та на умовах, передбачених законодавством, без зупинення (припинення) їх діяльності.

Декларація може бути подана за вибором суб’єкта господарювання незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місцезнаходження (місця проживання), місця провадження господарської діяльності або місцезнаходження відповідного об’єкта:

в електронній формі – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (https://diia.gov.ua/services/yedeklaraciya), зокрема засобами мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі – Портал Дія) (у разі подання декларації фізичною особою – підприємцем);

у паперовій формі – через центр надання адміністративних послуг з подальшою передачею дозвільним органам та суб’єктам надання публічних (електронних публічних) послуг засобами Порталу Дія. Після внесення інформації до Порталу Дія декларація повертається заявнику.

Перелік відомостей, які вносяться до декларації про провадження господарської діяльності

1. Відомості про суб’єкта господарювання:

для юридичної особи - організаційно-правова форма, повне і скорочене найменування (за наявності), ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження, контактний номер телефону, адреса електронної пошти, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або його уповноваженого представника;

для фізичної особи - підприємця - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), місце проживання, контактний номер телефону, адреса електронної пошти.

2. Відомості про фактичну адресу (адреси) провадження господарської діяльності.

3. Назва виду господарської діяльності/частини виду господарської діяльності, який провадиться суб’єктом господарювання, або інформація щодо змін, які вносяться до дозвільного документа.

4. Назва дозвільного документа (назви дозвільних документів) на заміну якого (яких) подана декларація або до якого (яких) декларацією вносяться зміни.

5. Відмітка про те, що суб’єкт господарювання ознайомлений з вимогами законодавства, якими встановлено вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, отриманню документа дозвільного характеру, іншого результату надання публічної послуги, на заміну якого подана декларація, та зобов’язується їх виконувати.