Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ФІНПРОФІЛЬ»
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ФІНПРОФІЛЬ» (скорочено ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ»), ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 25186483, має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел. Потужності підприємства розташовано на одному промисловому майданчику за адресою: 62801, Харківська область, Чугуївський район, селище Печеніги, вул. Незалежності, буд. 3. Контактний номер телефону +3805765-6-10-00, е-mail: [email protected].
Метою отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для існуючого об’єкта є здійснення господарської діяльності, яка пов'язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, для забезпечення виконання вимог, передбачених нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря.
ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» є підприємством, що спеціалізується на виробництві металообробних машин та інш. устаткування (машини профілезгинальні з числовим програмним керуванням, верстати для виготовлення виробів з дроту, машини загинальні інші, вирівнювальні та виправні або машини для сплющення, частини та пристрої до верстатів для різання металів, інше). Зазначена діяльність не підлягає оцінці впливу на довкілля за ст.3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»
Заготівки для майбутніх машин та устаткування – листи та полоси сталеві, круги, труби, профілі та ін. – поступають до підприємства автотранспортом постачальника. За для отримання деталей потрібних розмірів і форм заготовки проходять механічну обробку. Для потреб виробництва у приміщенні механічної дільниці встановлено механообробні станки різноманітного призначення. Круги, труби та інші профілі ріжуться на заготовки за допомогою стрічково пильних верстатів, на токарних та свердлильних верстатах деталі обточуються до свого кінцевому розміру. Потрібні отвори в заготовках отримують за допомогою свердління, а обробка зовнішніх та внутрішніх плоских фасонних поверхонь, нарізання зубчатих коліс та т.п., відбувається на фрезерних верстатах. Чистова обробка металевого виробу плоского типу, виконується на плоскошліфувальних верстатах за допомогою спеціального абразивного круга. Заточка металорізального інструменту, а також зняття задирок, фасок, зачищення і обдирання деталей виробів відбувається на заточувальних станках. Забруднене повітря, що формується під час роботи технологічного обладнання механічної дільниці, потрапляє до атмосфери через дверний проїм.
Для фасонного розкрою металевих листових матеріалів на підприємстві застосовується плазмове різання. Викиди потрапляють до атмосферного повітря через трубу місцевої витяжної вентиляції.
Для надання виробу високої твердості і міцності, підготовлені деталі проходять загартування. При цьому метал нагрівають у електричних термічних печах до високої температури, а потім швидко охолоджують у спеціальному охолоджуючому середовищі. Забруднююча речовина потрапляє в атмосферне повітря через місцеві вентиляційні системи.
Для отримання нероз'ємного з'єднання деталей, при виробництві металообробних машин та інш. устаткування, на підприємстві застосовується зварювання. На стаціонарних постах зварювальної дільниці, що укомплектовані зварювальними автоматами, відбувається напівавтоматичне зварювання сталі, в середовищі вуглекислого газу з використанням дроту ЕR 70 S-6 та газове зварювання пропан-бутановою сумішшю. Забруднюючі речовини потрапляють в атмосферне повітря через місцеву витяжну вентиляцію.
Для захисту металевих поверхонь від дії зовнішнього середовища та надання виробу естетичного вигляду, у фарбувальному відділенні підприємства відбувається забарвлення деталей у той чи інший колір. Фарбування виконується методом пневматичного нанесення. До робочої в’язкості фарба доводиться розчинниками. Летка частина ЛФМ потрапляє в атмосферне повітря природним шляхом крізь дверний отвір.
Для опалення приміщень підприємства використовуються два твердопаливних котла «Витязь PROM 99» номінальною теплопродуктивністю 99,0 кВт, які встановлено у власній теплогенераторній підприємства.
Як резервне джерело теплової енергії використовуються два інфрачервоних обігрівача ADRIAN-RAD AА-501, конвектори типів GWН та F8.50 CF та газовий котел «Vitogas-050», паливом для яких служить природний газ. Додатковими джерелами утворення забруднюючих речовин (метану) є розподільча мережа газопроводу, а саме, свічки продування газу шафового газорегуляторного пункту - ГРП (3 свічки).
В якості резервного електроживлення на підприємстві передбачено використання бензинового генератора Konner&sohnen K.1000 АТS, номінальною потужністю 8,0 кВт. Генератор є аварійним джерелом електропостачання на випадок відключення електроенергії та ще одним джерелом потенційного впливу на навколишнє середовище. Викид відпрацьованих газів здійснюється через вихлопні трубопроводи і металевий глушник, що поставляється в комплекті з генеруючою установкою.
На балансі ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» налічується три одиниці автотранспорту. Забруднюючі речовини виділяються у атмосферне повітря при включенні двигунів автомобілів, а також при в’їзді-виїзді автомобілів з території підприємства. Джерело є неорганізоване.
ПрАТ «ФІНПРОФІЛЬ» відноситься до третьої групи об’єктів, які не взяті на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування. На території підприємства не має джерел викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на які повинні впроваджуватися заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин.
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій та заходи щодо скорочення викидів на підприємстві не передбачаються.
Загальна кількість джерел на майданчику підприємства - 44. У викидах присутні: залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) - 0,05853 т/рік, хром та його сполуки в перерахунку на триоксид хрому - 0,00002 т/рік, манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану - 0,00211 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом - 1,23158 т/рік, сажа - 0,00033 т/рік, оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,5957 т/рік, діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки - 0,00028 т/рік, оксид вуглецю - 0,65692 т/рік, метан - 0,03431 т/рік, толуени - 0,03304 т/рік, бутиловий ефір оцтової кислоти (бутилацетат) - 0,02384 т/рік, етилацетат - 0,01696 т/рік, ксилол - 0,1088 т/рік, етилбензол - 0,02739 т/рік, 1-Метоксипропанол-2 - 0,01857 т/рік, сольвент нафта - 0,054 т/рік, спирт ізобутиловий - 0,05418 т/рік, спирт бутиловий - 0,00616 т/рік, масло мінеральне нафтове - 1,03054 т/рік, вуглеводні насичені С12-С19 (розчинник РПК-26511 та ін) у перерахунку на сумарний органічний вуглець - 0,00389 т/рік, емульсол - 0,00195 т/рік, та гази парникового ефекту.
Валовий викид складатиме – 3,95910 т/рік (без урахування парникових газів).
Відповідно до матеріалів що обґрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин, на об’єкті немає перевищень встановлених законодавством нормативів, а також згідно з результатами розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, встановлено, що перевищень ГДК на межі житлової забудови та на межі СЗЗ по вмісту забруднюючих речовин не має. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.
Зауваження та пропозиції просимо надсилати протягом 30 календарних днів з дати публікації повідомлення до Харківської обласної військової адміністрації за адресою: 61002 м. Харків, вул. Сумська,64, тел. (057)705-21-53, e-mail: [email protected].