Порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності
Вимоги до оформлення запитів на інформацію
Форма запиту – довільна, проте запит обов’язково повинен містити:
• ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
• загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
• підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
З метою спрощення процедури оформлення запитів на інформацію пропонуємо оформляти запити за формою: https://kharkivoda.gov.ua/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/zapit-na-informatsiyu.
Форму для подання письмового запиту на інформацію також можна отримати у приміщенні Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 76 (4-й та 5-й поверхи) на інформаційному стенді та місці роботи запитувачів з документами.
В електронній формі запит на інформацію можна подати на скриньку Департаменту: [email protected].
До уваги запитувачів інформації!
Система обліку публічної інформації – це електронна база даних, що містить інформацію про документи, які перебували у володінні суб’єкта владних повноважень.
Інформація про документи, що містять публічну інформацію, розпорядником якої, зокрема, є Департамент містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації, фіксується у Системі обліку публічної інформації, доступній за покликанням: https://kharkivoda.gov.ua/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/sistema-obliku-reestr-publichnoyi-informatsiyi.
Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або його бездіяльності
Згідно з вимогами Закону «Про доступ до публічної інформації» відповідь на запит має бути надано не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту.
Розпорядник інформації може відмовити в наданні інформації лише на підставах, визначених чинним законодавством. Так, статтею 22 Закону «Про доступ до публічної інформації» визначено перелік підстав для відмови в задоволенні запиту на інформацію, а також передбачено, що у відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено, зокрема, і мотивовану підставу відмови.
Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду