Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Витяг з протоколу № 7 спільного засідання колегії Харківської обласної державної адміністрації та зборів адміністративно – господарського активу області від 1 грудня 2010 року "Про підсумки економічного і соціального розвитку області за 9 місяців 2010 року".

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № 7 
СПІЛЬНОГО ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ТА ЗБОРІВ АДМІНІСТРАТИВНО – ГОСПОДАРСЬКОГО
АКТИВУ ОБЛАСТІ
від 1 грудня 2010 року


3. Про підсумки економічного і соціального розвитку області за 9 місяців 2010 року


Розглянувши питання щодо соціально-економічного розвитку області за 9 місяців 2010 року, колегія відмічає, що робота обласної державної адміністрації була спрямована на здійснення комплексу заходів, направлених на вихід галузей господарства області з кризи, відновлення економічного зростання, підготовку бази для проведення економічних реформ, вирішення проблем в економіці, соціальній сфері, процесі формування місцевого бюджету та інше.
У січні – вересні 2010 року індекс промислової продукції склав 107,7%.
Із збільшенням виробництва в 2010 році працювали підприємства машинобудування, легкої промисловості, хімічної та нафтохімічної промисловості, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, оброблення деревини та виробів із деревини, крім меблів, виробництва та розподілу електроенергії, газу та води.
У січні – вересні 2010 року, порівняно з відповідним періодом
2009 року, у сільському господарстві відбулося зменшення обсягів виробництва валової продукції на 13,4% (по Україні обсяги виробництва зменшилися на 1,3%). Виробництво продукції рослинництва зменшилося на 21,5% через складні погодні умови, а виробництво продукції тваринництва зросло на 2,5%.
За січень – вересень 2010 року, порівняно з відповідним періодом 2009 року, оборот роздрібної торгівлі по області збільшився на 5,1% і становив 27,3 млрд. грн. (9 місце серед усіх регіонів України).
Обсяг інвестицій в основний капітал, освоєних підприємствами та організаціями області за січень – вересень 2010 року, становив 4101,5 млн. грн. або 73 % від капіталовкладень минулого року (темп зростання інвестицій за січень – вересень 2009 року – 65,8%). За обсягами освоєних інвестицій в основний капітал за січень – вересень 2010 року область посідала 8 місце серед регіонів України.
Протягом січня – вересня 2010 року в економіку області іноземними інвесторами вкладено 127,5 млн. дол. США прямих інвестицій. За 9 місяців 2010 року спостерігається позитивне значення приросту – 31,8 млн. дол. США (10 місце серед регіонів України) і позитивний темп зростання – 1,5%.
У січні – вересні 2010 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників області склала 2000 грн., порівняно з 2009 роком, зросла на 17,3%. За рівнем оплати праці область посідає 10 місце серед регіонів України.
Станом на 1 жовтня 2010 року загальна заборгованість із виплати заробітної плати складала 139,1 млн. грн. (24 місце серед регіонів України), що на 19,6 млн. грн. більше порівняно з початком року. На підприємствах державної форми власності борги складали 77,6 млн. грн. або 63,7% від загальної заборгованості на економічно активних підприємствах. Протягом жовтня – листопада ситуація покращилася: за оперативними даними станом на 19.11.10 загальні борги зменшилися на 15,1 млн. грн.
З метою подолання наслідків економічної кризи, забезпечення сталого зростання в галузях господарства області, відновлення роботи непрацюючих підприємств, вирішення існуючих проблемних питань в економіці та підвищення життєвого рівня населення, колегія Харківської обласної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу області вирішили:
1. Інформацію про підсумки економічного і соціального розвитку області за 9 місяців 2010 року взяти до відома.

2. Управлінням, відділам та іншим структурним підрозділам Харківської обласної державної адміністрації, районним державним адміністраціям:
2.1. Проаналізувати підсумки економічного і соціального розвитку області за 9 місяців 2010 року, розглянувши їх на засіданні колегії.
Термін: до 31 грудня 2010 року

2.2. Забезпечити безумовне виконання у 2010 році завдань, що визначені Програмою економічного і соціального розвитку Харківської області, затвердженою рішенням обласної ради від 17 червня 2010 року № 1703–V.

3. Заступнику голови Харківської обласної державної адміністрації Дулубу В.Г. організувати проведення розширеної наради з питань розвитку будівельної галузі області.
Термін: до 10 грудня 2010 року

4. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв’язку Харківської обласної державної адміністрації (Гуренко Ю.О.):
4.1. Посилити контроль за процесами фінансового оздоровлення державних підприємств, що перебувають у процедурі санації, зокрема ДП ХПЗ ім. Т.Г. Шевченка та ДП «ХЕМЗ».
Термін: постійно

4.2. Забезпечити погашення заборгованості з виплати заробітної плати та по внесках до Пенсійного фонду України промисловими підприємствами-боржниками.
Термін: протягом 2010 – 2011 років

4.3. Забезпечити безумовне виконання протокольних рішень нарад від 26.05.10 «Про розвиток та підтримку промислового сектору економіки на регіональному рівні», проведеної під головуванням Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова, та від 10.06.10 «Про вирішення актуальних питань розвитку Харківської області», проведеної під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України А.П. Клюєва.

5. Головному управлінню агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації (Зубрич І.О.), районним державним адміністраціям:
5.1. Спільно з науковцями інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва Національної академії аграрних наук України забезпечити постійний моніторинг стану сходів озимих культур в осінньо-зимовий період на всій території області. У разі виникнення загрози вживати оперативні заходи для недопущення розвитку хвороб рослин і ураження їх шкідниками.
5.2. Сприяти реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на розвиток тваринництва, впровадження сучасних технологій виробництва екологічно чистої тваринницької продукції, пріоритетне виділення в установленому порядку земельних ділянок для будівництва тваринницьких ферм та комплексів, забезпечення їх власною кормовою базою, підключення до джерел енергопостачання та інших об’єктів інженерної інфраструктури.
Термін: постійно

6. Управлінню паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації (Без’язичний В.Ф.) здійснювати контроль за виконанням заходів щодо газифікації об’єктів області на 2010 рік за рахунок усіх джерел фінансування.
Термін: до 20 грудня 2010 року

7. Управлінню паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації, галузевим управлінням Харківської обласної державної адміністрації, районним державним адміністраціям забезпечити повний розрахунок за поточне споживання електроенергії, природного газу та погашення заборгованості за енергоносії бюджетних установ, підприємств і організацій.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

 

8. Головному управлінню житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації (Дорошенко С.М.) разом із районними державними адміністраціями, керівниками підвідомчих підприємств, установ та організацій:
8.1. Забезпечити підвищення рівня розрахунків споживачів за отримані послуги. Посилити претензійно-позовну роботу з неплатниками та з реструктуризації заборгованості населення.
Термін: постійно

8.2. Створити умови для збільшення кількості об’єднань співвласників багатоповерхових будинків, впровадження інституту управляючих будинками у багатоквартирному житловому фонді, створення служб єдиного замовника в містах обласного значення, керуючих компаній у сфері надання комунальних послуг.

9. Головному управлінню економіки Харківської обласної державної адміністрації (Авершин С.В.), районним державним адміністраціям підготувати проект обласної Програми сприяння розвитку малого підприємництва в Харківській області на 2011 - 2012 роки та відповідні районні програми.
Термін: 25 грудня 2010 року

10. Головному управлінню економіки Харківської обласної державної адміністрації, Чугуївській районній державній адміністрації разом із Чугуївською міською радою забезпечити впровадження в області пілотного проекту «Зелений коридор» (центр з видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності).
Термін: до 1 травня 2011 року

11. Головному управлінню економіки Харківської обласної державної адміністрації спільно з Головним управлінням агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації та районним державним адміністраціям:
11.1. Не допускати необґрунтованого зростання цін на споживчі товари, особливо на основні продовольчі товари.
11.2. Провести співбесіди та робочі наради з керівниками підприємств торгівлі та ринків із метою аналізу процесів ціноутворення та тенденцій цінової ситуації, закріпити досягнуті домовленості підписанням Меморандуму порозуміння.
Термін: до 10 грудня 2010 року

12. Головному управлінню економіки Харківської обласної державної адміністрації, галузевим управлінням Харківської обласної державної адміністрації розробити проект Стратегії соціально-економічного (сталого) розвитку Харківської області до 2020 року та проект Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2011 рік.
Термін: до 31 грудня 2010 року

13. Головному управлінню економіки Харківської обласної державної адміністрації створити робочу групу з вивчення перспектив економічного розвитку м. Ізюма та Ізюмського району, ураховуючи можливість надання вказаним вище територіям статусу депресивних.
Термін: до 1 березня 2011 року

14. Головному управлінню зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації (Матюшенко І.Ю.), галузевим управлінням Харківської обласної державної адміністрації, районним державним адміністраціям:
14.1. Активізувати роботу щодо створення умов для залучення іноземного капіталу та збільшення обсягів його надходження. Організувати систему постійного моніторингу наявних і перспективних інвестиційних проектів у районах і містах області.
14.2. Презентувати провідні підприємства Харківщини за кордоном під час участі Харківської області у виставках, що проводяться в Російській Федерації, Республіці Білорусь, Казахстані, Чехії, Німеччині та Туреччині.
14.3. Провести роботу щодо залучення міжнародної технічної допомоги з метою реалізації інвестиційних проектів.

Рекомендувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

15. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв’язку Харківської обласної державної адміністрації, Головному управлінню житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації, Головному управлінню агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації спільно з Головним управлінням юстиції у Харківській області (Мохончук С.М.), управлінням з питань банкрутства у Харківській області (Ковальов С.Л.) та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області (Пивоваров П.В.), районним державним адміністраціям з метою належного соціального забезпечення громадян та наповнення бюджету Пенсійного фонду України:
посилити роботу з платниками в частині своєчасної сплати поточних платежів;
вжити невідкладних заходів щодо погашення до кінця року заборгованості по страхових внесках до Пенсійного фонду України на підприємствах, що знаходяться у сфері впливу головних управлінь (управлінь) Харківської обласної державної адміністрації.

Рекомендувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

16. Головному управлінню економіки Харківської обласної державної адміністрації, Головному управлінню освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, Головному управлінню охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, Головному управлінню промисловості, транспорту і зв’язку Харківської обласної державної адміністрації, Головному управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації, управлінню капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації, управлінню культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації з метою визначення переліку об’єктів для проведення загальнодержавних оплачуваних громадських робіт на 2011 рік у рамках підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу надати до Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації пропозиції по об’єктах, які заплановано побудувати або реконструювати в 2011 році за рахунок коштів державного та обласного бюджетів у сферах спорту, транспорту, медицини, освіти, культури, туризму, телекомунікацій.
Термін: до 20 грудня 2011 року

17. Головному управлінню праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації (Захуцька О.В.), районним державним адміністраціям:
17.1. Забезпечити виконання Обласної програми зайнятості населення на 2010 – 2011 роки, приділивши першочергову увагу виконанню завдань із створення робочих місць.
17.2. Забезпечити контроль за виконанням у повному обсязі Плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.08.10 1609-р «Про затвердження Плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати».

Рекомендувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

18. Головному управлінню освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації (Шаповал Р.В.), районним державним адміністраціям забезпечувати розвиток мережі навчальних закладів усіх типів та форм власності, оптимізацію її відповідно до демографічної ситуації та запитів населення області. Провести структурно-змістовну модернізацію навчальних закладів, продовжити впровадження дистанційних форм і методів навчання.

Рекомендувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.
Термін: постійно

19. Головному управлінню охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації (Галацан О.В.), районним державним адміністраціям:
19.1. Продовжити роботу щодо створення єдиного медико-соціального простору на території регіону з метою забезпечення максимально доступної безоплатної медичної допомоги для всіх мешканців області та м. Харкова.
19.2. Активізувати роботу щодо залучення медичних працівників до роботи в закладах охорони здоров’я сільської місцевості.
19.3. Вжити заходів щодо подальшої оптимізації структури закладів охорони здоров’я та ліжкового фонду відповідно до стратегічних напрямів реформування галузі охорони здоров’я з урахуванням реальних потреб населення в обсягах та видах медичних послуг.
19.4. Забезпечити пріоритетний розвиток первинної ланки медичної допомоги.

Рекомендувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

20. Управлінню культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації (Кузнєцов Д.П.), районним державним адміністраціям:
20.1. При формуванні проектів місцевих бюджетів на 2011 рік передбачити асигнування на утримання закладів культури не нижче рівня, доведеного Міністерством фінансів України.
20.2. Продовжити роботу з оптимізації мережі сільських будинків культури.

Рекомендувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

21. Головному управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації (Перепелиця Д.І.), районним державним адміністраціям:
21.1. Розробити обласну комплексну Програму збереження та розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2011 – 2015 роки.
Термін: до 1 червня 2011 року

21.2. Вжити заходів з оптимізації існуючої мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, училищ олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності.

22. Районним державним адміністраціям:
22.1. Вжити дієвих заходів щодо виконання в 2010 році доходної частини місцевих бюджетів та фінансування захищених статей бюджету.
22.2. Активізувати роботу з керівниками підприємств щодо недопущення випадків виплати заробітної плати в розмірі, нижчому мінімального рівня, установленого чинним законодавством.
22.3. Вжити заходів щодо освоєння коштів на газифікацію населених пунктів і введення в експлуатацію об'єктів згідно з Угодою про співпрацю з НАК «Нафтогаз України».
Рекомендувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

23. Головному управлінню економіки Харківської обласної державної адміністрації підготувати проект розпорядження голови обласної державної адміністрації з означеного питання.

 

Голова обласної державної
адміністрації, голова колегії М.М. ДОБКІН