ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № 11 СПІЛЬНОГО ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ТА ЗБОРІВ АДМІНІСТРАТИВНО – ГОСПОДАРСЬКОГО АКТИВУ ОБЛАСТІ від 29 листопада 2011 року "Про стан впровадження на машинобудівних підприємствах Харківської області сучасних енергозберігаючих технологій і устаткування та практичні результати з підвищення ефективності виробництва і конкурентоспроможності продукції"
Заслухавши та обговоривши питання про стан впровадження на машинобудівних підприємствах Харківської області сучасних енергозберігаючих технологій і устаткування та практичні результати з підвищення ефективності виробництва і конкурентоспроможності продукції, колегія Харківської обласної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу області відмічають, що промисловими підприємствами послідовно здійснюються заходи з впровадження сучасних енергозберігаючих технологій і устаткування в рамках реалізації Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів по Харківській області на 2010 – 2014 роки.
Аналіз споживання електроенергії у 2010 – 2011 роках свідчить, що на переважній більшості провідних підприємств спостерігається зростання її обсягів, що обумовлено суттєвим нарощуванням за вказаний період обсягів виробництва продукції. При цьому, впровадження підприємствами ефективних заходів дозволило суттєво скоротити витрати електроенергії у розрахунку на 1 гривню товарної продукції.
У 2011 році переважна більшість підприємств прогнозують зменшення витрат природного газу завдяки застосуванню у виробничих процесах сучасного обладнання та устаткування, нових енергозберігаючих технологій, у порівнянні з попередніми роками.
Активно в цьому напрямі працюють ДП «ХМЗ «ФЕД»,
ВАТ «Турбоатом», ПАТ «ХТЗ імені С. Орджонікідзе», підприємства Індустріальної групи «УПЕК», ДП завод «Електроважмаш», Харківське державне авіаційне виробниче підприємство та інші.
Разом з тим на значній кількості підприємств залишається невирішеною низка важливих питань, перш над усе з оновлення застарілого обладнання та технологічних процесів, що призводить до суттєвих втрат енергоресурсів і, як наслідок, підвищення собівартості продукції, що не дозволяє на рівних умовах конкурувати як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.
З метою безумовного виконання заходів, передбачених Державною програмою з енергозбереження та Програмою підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів по Харківській області на 2010 – 2014 роки, отримання практичних результатів з підвищення ефективності виробництва і конкурентоспроможності продукції, колегія Харківської обласної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу області вважають за необхідне:
1. Інформацію начальника Головного управління промисловості, транспорту і зв’язку Харківської обласної державної адміністрації
Гуренка Ю.О. про стан впровадження на машинобудівних підприємствах Харківської області сучасних енергозберігаючих технологій і устаткування та практичні результати з підвищення ефективності виробництва і конкурентоспроможності продукції взяти до відома.
Голова обласної державної
адміністрації, голова колегії М.М. ДОБКІН