Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Витяг з протоколу №8 спільного засідання колегії Харківської обласної державної адміністрації та зборів адміністративно – господарського активу області від 26 серпня 2011 року "Підсумки збирання ранніх зернових культур в господарствах Харківської області

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № 8
СПІЛЬНОГО ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ТА ЗБОРІВ АДМІНІСТРАТИВНО – ГОСПОДАРСЬКОГО
АКТИВУ ОБЛАСТІ
від 26 серпня 2011 року

3. Підсумки збирання ранніх зернових культур в господарствах Харківської області та формування регіонального запасу продовольчого зерна

Заслухавши та обговоривши інформацію заступника голови обласної державної адміністрації В.В. Алексейчука про підсумки збирання ранніх зернових у сільськогосподарських підприємствах області та стану формування регіонального запасу продовольчого зерна, колегія обласної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу Харківської області відмічають позитивні результати збирання ранніх зернових культур та відповідальне ставлення більшості районних державних адміністрацій до формування регіонального запасу продовольчого зерна.
Площа ранніх зернових та зернобобових культур у цілому по області складала 700,5 тис. га, що на 132,3 тис. га більше ніж у 2010 році, в тому числі: пшениці – 434,5 тис. га або 62 % від загальної площі, ячменю – 214,6 тис. га (31 %), гороху – 33,0 тис. га (5 %), інші зернові культури – 2 %.
На початок серпня 2011 року господарства Харківської області успішно закінчили збирання ранніх зернових та зернобобових культур. У ході збиральних робіт намолочено 2246,0 тис. тонн зерна, при середній урожайності по області 32,7 ц/га.
Порівняно з 2010 роком валовий збір ранніх зернових і зернобобових збільшився в 2,5 рази, в тому числі: пшениці більш ніж у 3,6 рази, ячменю – на 55%.
По валовому виробництву зерна ранніх зернових та зернобобових культур область посідає 4 місце серед регіонів України, по виробництву пшениці (1590 тис. тонн) – 3 місце.
Валовий збір більше 100 тис. тонн зерна ранніх зернових культур отримали 9 районів: Вовчанський – 140,6 тис. тонн, Балаклійський – 128,3 тис. тонн, Барвінківський – 125,1 тис. тонн, Близнюківський – 110,8 тис. тонн, Богодухівський – 107,6 тис. тонн, Великобурлуцький – 100 тис. тонн, Лозівський – 120,6 тис. тонн, Первомайський – 106,7 тис. тонн, Сахновщинський – 107 тис. тонн.
Найкращі показники врожайності ранніх зернових та зернобобових культур отримані в господарствах Красноградського району – 42,8 ц/га, Чугуївського району – 42,1 ц/га, Валківського району – 40,0 ц/га.
Найменші показники мають: Сахновщинський та Лозівський райони – по 26,9 ц/га, Краснокутський район – 28,0 ц/га, Близнюківський район – 28,2 ц/га.
З метою забезпечення продовольчої безпеки, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 січня 2011 року № 66 «Про затвердження обсягів формування державного інтервенційного фонду у 2011/2012 маркетинговому періоді» Аграрним фондом України проводилась закупівля продовольчого зерна до державного інтервенційного фонду.
За форвардними контрактами було укладено 80 договорів між сільгосппідприємствами та ТОВ «Хліб Інвестбуд» на поставку до державного інтервенційного фонду продовольчого зерна в обсязі 54,6 тис. тонн.
13 районів області виконали завдання із заключення форвардних контрактів на поставку продовольчої пшениці. Найактивнішими були господарства Зачепилівського, Ізюмського, Печенізького та Барвінківського районів.
Районними державними адміністраціями Великобурлуцького та Кегичівського районів не було вжито дієвих заходів із формування державного інтервенційного фонду. В цих районах не було укладено жодної угоди на поставку продовольчого зерна до державного інтервенційного фонду.
Для забезпечення продовольчих потреб населення області, збереження стабільної цінової ситуації та недопущення зростання ціни на соціально значимі види хліба головою обласної державної адміністрації був затверджений розподіл обсягів формування регіонального запасу продовольчого зерна, який доведено для виконання усім районам області.
Хлібопекарськими підприємствами області станом на 18 серпня цього року закуплено до регіонального запасу 43 тис. тонн зерна пшениці, що становить 55 % від доведених обсягів.
На високому рівні ця робота проводиться у Первомайському районі, де завдання з формування регіонального запасу виконано на 149%, у Валківському районі – на 111%, у Лозівському районі – на 109%. На 100% виконали завдання у Барвінківському, Великобурлуцькому, Дергачівському, Чугуївському та Шевченківському районах області.
Зовсім не проводиться робота щодо формування регіонального запасу в Коломацькому та Краснокутському районах.
З метою усунення недоліків у роботі та безумовного формування доведених обсягів регіонального запасу продовольчого зерна колегія обласної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу Харківської області вирішили:

1. Інформацію заступника голови обласної державної адміністрації Алексейчука В.В. взяти до відома.

2. Визнати роботу голів Сахновщинської, Лозівської, Краснокутської та Близнюківської районних державних адміністрацій щодо збирання ранніх зернових і зернобобових культур – недостатньою, вважати роботу голів Коломацької та Краснокутської районних державних адміністрацій щодо формування регіонального запасу продовольчого зерна – незадовільною.

3. Головам районних державних адміністрацій:
3.1. Проаналізувати результати збирання ранніх зернових і зернобобових культур у господарствах району та формування регіонального запасу продовольчого зерна на засіданнях відповідних колегій районних державних адміністрацій.
3.2. Вжити дієвих заходів щодо повного оприбуткування вирощеного врожаю зернових культур, проведення розрахунків сільгоспвиробниками за оренду землі та майнових паїв.
3.3. Забезпечити формування регіонального запасу продовольчого зерна відповідно до доведених обсягів.

4. Головному управлінню агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації (Кулик О.Г.):
4.1. Спільно з Харківським регіональним відділенням Аграрного фонду (Нездюр О.В.) посилити роботу з формування державного інтервенційного фонду в обсягах та на умовах, визначених законодавством.
4.2. Здійснювати постійний контроль за станом формування регіонального запасу продовольчого зерна в Харківській області.
4.3. Підготувати проект розпорядження голови обласної державної адміністрації з означеного питання.

 


Голова обласної державної
адміністрації, голова колегії                           М.М. ДОБКІН