Витяг з протоколу № 2 спільного засідання колегії Харківської облдержадміністрації та зборів адміністративно – господарського активу області від 21 березня 2011 року "Про підсумки роботи провідних галузей промисловості Харківської області за 2010 рік та основні завдання на 2011 рік»
Розглянувши питання «Про підсумки роботи провідних галузей промисловості Харківської області за 2010 рік та основні завдання на 2011 рік», колегія відмічає, що за підсумками 2010 року індекс промислового виробництва Харківської області склав 105,8% (у цілому по Україні – 111,0%) (згідно з Програмою економічного і соціального розвитку Харківської області прогноз індексу промислового виробництва на 2010 рік складав 104,9%).
Із збільшенням виробництва працювали основні галузі промисловості:
машинобудування – 124,4% (2009 рік – 66,2%);
оброблення деревини та виробів з деревини, крім меблів – 123,6% (2009 рік – 62,8%);
легка промисловість – 112,8 % (2009 рік – 66,1%);
хімічна та нафтохімічна промисловість – 104,9 % (2009 рік – 95,2%);
металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів – 116,7 % (2009 рік – 61,5%).
Протягом 2010 року реалізовано промислової продукції, виконано робіт та надано послуг на загальну суму 47,7 млрд. грн., що на 7,4 млрд. грн. перевищує показник 2009 року. Внесок Харківської області в обсяг реалізованої продукції України склав 5,3%.
За підсумками минулого року в цілому підприємства промисловості працювали з позитивним фінансовим результатом від звичайної діяльності до оподаткування (сальдо), який збільшився в порівнянні з 2009 роком на 992,2 млн. грн. (більше ніж вдвічі) та становив у 2010 році 1,9 млрд. грн.
На виконання доручень Президента України, Уряду та відповідних розпоряджень голови обласної державної адміністрації була активізована робота з підпорядкованими підприємствами та установами в частині погашення заборгованості із заробітної плати.
За результатами проведеної роботи заборгованість з виплати заробітної плати в промисловості зменшилась на 25% або на 25 млн. грн.
Разом з тим, через невирішеність на державному рівні проблемних питань у ряді підприємств ситуація з виплатою заробітної плати залишається складною.
З метою вирішення проблемних питань на підприємствах: ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка», ДП «Завод ім. В.О. Малишева», ХДАВП, ВАТ «ХТЗ», ВАТ «ІТРЗ» та інших обласною
державною адміністрацією у 2010 році направлено більше сорока звернень Президенту України, до Кабінету Міністрів України, галузевих міністерств та відомств.
Питання розвитку промисловості Харківської області розглядалися на нарадах за участю Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова, Першого віце-прем’єр-міністра України А.П. Клюєва. З найбільш проблемних питань надані відповідні доручення (13 доручень).
Проте, не всі доручення були виконані в повному обсязі, що негативно вплинуло на результати роботи машинобудівних промислових підприємств та на показники рейтингової оцінки Харківської області.
З метою підвищення ефективності роботи базових підприємств галузі і промислового комплексу області в цілому, враховуючи доручення Кабінету Міністрів України та завдання голови обласної державної адміністрації Добкіна М.М. щодо покращення економічного стану регіону, колегія Харківської обласної державної адміністрації спільно із зборами адміністративно-господарського активу Харківської області прийняла рішення:
1. Інформацію «Про підсумки роботи провідних галузей промисловості Харківської області за 2010 рік та основні завдання на 2011 рік» узяти до відома.
2. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв’язку Харківської обласної державної адміністрації (Гуренко Ю.О.) разом з Державним агентством України з управління державними корпоративними правами та майном:
2.1. Вжити заходів, спрямованих на стабілізацію фінансово-економічного стану промислових підприємств області.
2.2. Зосередити увагу на вирішенні наступних проблемних питань Харківського державного авіаційного виробничого підприємства:
передбачити кошти в обсязі 178,6 млн. грн. на виплату купонного доходу по облігаціях ХДАВП при внесенні змін до Державного бюджету України на 2011 рік;
передбачити у рамках підготовки до ЄВРО-2012 витрати обсягом до 820,8 млн. грн. на придбання літаків регіонального класу Ан-140-100 через державне лізингове підприємство;
сприяти вирішенню питання щодо отримання гарантій Кабінету Міністрів України Харківським державним авіаційним виробничим підприємством через ПАТ «Укрексімбанк» на 2011 рік в обсязі 200 млн. грн.;
сприяти врегулюванню відносин ХДАВП з кредиторами, зокрема, State Street Bank, Лондон (борг на суму 87,0 млн. грн.);
звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням реструктуризувати заборгованість Харківського державного авіаційного виробничого підприємства по сплаті податків, по внесках до Пенсійного фонду України та інших соціальних фондів у сумі 111,0 млн. грн.;
порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України щодо забезпечення державної підтримки експортних контрактів на поставку авіаційної техніки в зарубіжні країни шляхом надання державних гарантій;
звернутися до Кабінету Міністрів України з ініціативою про прийняття Закону України «Про авіаційний лізинг» або внесення змін до Закону України «Про фінансовий лізинг» від 16.12.97 № 723/97-ВР, у редакції від 11.12.03;
вирішити питання щодо встановлення резервної броні енергопостачання для авіабудівних підприємств у зв’язку із довготривалими термінами розрахунків за виготовлення літаків;
вирішити питання щодо внесення змін до Закону України від 30.06.10 № 2289-ІV «Про державні закупівлі» в частині звільнення підприємств оборонно-промислового комплексу від необхідності організації тендерних торгів у зв’язку з монопольним становищем на виготовлення сертифікованої продукції для літаків підприємствами – виробниками;
ініціювати прискорення роботи з внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.10 № 680 у частині розширення номенклатури комплектуючих виробів для виробництва літаків, які не увійшли до раніше затвердженого переліку.
2.3. Встановити дієвий контроль за реалізацією затвердженого плану санації ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка» та внесенням, у разі необхідності, змін до нього.
2.4. Надавати ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка» допомогу в розміщенні замовлень для енергетичних об’єктів України.
2.5. Звернутися до Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо забезпечення фінансування за компенсаційними та лізинговими схемами закупівлі тракторів виробництва ВАТ «ХТЗ» для вітчизняних сільгоспвиробників відповідно до Державної програми підтримки сільськогосподарського машинобудування.
2.6. Звернутись до Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном стосовно вирішення спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України питання щодо залучення харківських підприємств енергомашинобудівної галузі (ВАТ «Турбоатом», ДП завод «Електроважмаш», ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка») до модернізації енергетичного комплексу України, у тому числі турбін та енергоблоків № 3 і № 4 для Хмельницької АЕС.
2.7. Установити контроль за виконанням інвестором ДП «Харківський електромеханічний завод» затверджених графіків погашення боргів із заробітної плати та надати допомогу у формуванні портфелю замовлень на 2011 рік.
3. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв’язку Харківської обласної державної адміністрації разом з ДК «Укроборонпром»:
3.1. Сприяти забезпеченню стабільного фінансування ДП «Завод ім. В.О. Малишева» для виконання Державних оборонних замовлень на модернізацію виробів Т-64 до виду БМ «Булат» та виготовлення виробів БМ «Оплот».
3.2. Спільно з КП «ХКБМ ім. О.О. Морозова» та КП «ХКБД» підготувати пропозиції щодо фінансування (кредитування) робіт з виготовлення двигунів та інших комплектуючих до бронетранспортеру БТР-4.
3.3. Забезпечити розроблення ДП «Завод ім. В.О. Малишева» інвестиційного перспективного плану на 3 роки.
4. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв’язку Харківської обласної державної адміністрації:
4.1. Підготувати звернення до Міністерства інфраструктури України стосовно надання допомоги ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод» у завантаженні потужностей профільною продукцією.
4.2. Здійснювати відстеження процесу затвердження і реалізації плану санації ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод».
5. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв’язку Харківської обласної державної адміністрації активізувати співпрацю з Державною податковою адміністрацією у Харківській області щодо вирішення питання повернення промисловим підприємствам Харківської області підтвердженого ПДВ у визначений законодавством термін.
6. Рекомендувати Управлінню з питань банкрутства у Харківській області Державного департаменту з питань банкрутства (Ковальов С.Л.) забезпечити дієвий контроль за станом проведення процедур санації та банкрутства на промислових підприємствах області (ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка», ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод» та інші).
7. Рекомендувати керівникам промислових підприємств забезпечити стабільну роботу протягом 2011 року та спрямувати діяльність на вирішення наступних питань:
нарощування обсягів виробництва і реалізації продукції та покращення фінансового стану підприємств;
активізація інноваційної та інвестиційної діяльності;
впровадження енергозберігаючих технологій з метою економії усіх видів енергоносіїв;
технічна та технологічна модернізація виробництва з метою підвищення конкурентоспроможності продукції;
забезпечення своєчасних розрахунків за спожиті енергоносії та недопущення фактів виникнення заборгованості у подальшому;
забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати у І півріччі 2011 року.
8. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв’язку Харківської обласної державної адміністрації підготувати проект розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про підсумки роботи провідних галузей промисловості Харківської області за 2010 рік та основні завдання на 2011 рік».
Голова обласної державної
адміністрації, голова колегії М.М. ДОБКІН