Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Інформація про результати діяльності Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за підсумками 2012 року

Харківський регіональний Комітет з економічних реформ був створений розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 31.03.2010 № 181 як консультативно-дорадчий орган при обласній державній адміністрації.
15.02.2012 головою Харківської обласної державної адміністрації затверджено Регіональний план дій на 2012 рік щодо впровадження в Харківській області Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», який було розроблено відповідно до проекту Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та пріоритетних напрямів Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 23.12.2010 № 27-VI.
У зв’язку з кадровими змінами 21.08.2012 було оновлено склад робочих груп та підгруп Харківського регіонального Комітету з економічних реформ.
За підсумками 2012 року в рамках діяльності Харківського регіонального Комітету з економічних реформ проведено 1 розширене засідання під головуванням голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М., 196 засідань профільних робочих груп та 27 «круглих столів».
Одним із пріоритетних напрямів діяльності Харківського регіонального Комітету з економічних реформ є реалізація соціальних ініціатив Президента України.
Протягом звітного періоду діяльність Комітету за напрямом «Реформа медичного забезпечення» була спрямована на подальшу модернізацію сфери охорони здоров’я в регіоні відповідно до Указу Президента України від 12.03.2012 № 187/2012 «Про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», інших настанов центральних та місцевих органів влади, зокрема в частині реалізації соціальних ініціатив Президента України Януковича В.Ф., а також проведення організаційно - підготовчих заходів з метою реалізації в області з 1 січня 2013 року Закону України «Про екстрену медичну допомогу».
Членами робочої групи розроблена комплексна обласна програма «Здоров’я Слобожанщини» на 2012 – 2014 роки, яка затверджена рішенням Харківської обласної ради від 26.04.2012 № 395 – VI.
Під час робочих засідань розглядались питання щодо завершення робіт та введення в дію регіонального перинатального центру при Обласній клінічній лікарні – центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» під патронатом Президента України та напрямів діяльності регіональної галузі охорони здоров’я на 2012 рік, спрямованих на подальшу структуризацію первинного та вторинного рівнів медичної допомоги зі створенням центрів первинної медико – санітарної допомоги; розвиток 10 міжрайонних медичних центрів з урахуванням досвіду пілотних регіонів України; зміцнення матеріально – технічного стану закладів; підвищення якості медичної допомоги дітям і матерям; оптимізацію управління та фінансування служби швидкої та невідкладної медичної допомоги; поліпшення доступності медичної допомоги, особливо для соціально незахищених верств населення; укладення договорів соціального партнерства.
На постійному контролі членів профільної робочої групи перебуває питання щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я різних рівнів.
За звітний період за участю керівництва області відкрито:
- у Мереф’янському міжрайонному медичному центрі операційний блок та хірургічне відділення, фінансування з державного та обласного бюджетів склало 1,1 млн. грн.;
- у Чугуївському міжрайонному медичному центрі оновлений операційний блок та рентген – кабінет;
– у Лозівському міжрайонному медичному центрі – новий рентгено-логічний кабінет з оснащенням рентген-апаратом вартістю понад 2 млн. грн.;
– у Зміївській центральній районній лікарні – новий рентген - кабінет, який оснащено цифровим рентген-апаратом на 2 робочі місця «Медикс», вартістю 749,7 тис. грн.;
– у Вовчанському міжрайонному центрі – мамографічний та рентгено-логічний кабінети з установленням сучасного рентгенівського діагностичного комплексу «Медикс» на 3 робочі місця вартістю 2 099,7 тис. грн., рентгенівського мамографічного цифрового комплексу «МАДІС» вартістю 620,0 тис грн., а також рухомий флюорографічний кабінет вартістю 1 242 тис. грн.;
– у Харківському обласному центрі служби крові – модернізовану залу для заготівлі крові та її компонентів з установленням сучасного хемілюмінесцентного аналізатора, що забезпечить повну інфекційну безпеку донорської крові та її компонентів (загальна вартість робіт 1 014,6 тис. грн.);
- на базі Бірківського сільського відділення загальної практики – сімейної медицини КЗОЗ «Зміївська центральна районна лікарня» оновлений стоматологічний кабінет потужністю 20 осіб на день, 500 пацієнтів на місяць і 6 тис. осіб за рік (вартість ремонтних робіт становить 12,0 тис. грн., крім того, для кабінету придбано і встановлено універсальну стоматологічну установку з кріслом пацієнта на суму 25 тис. грн.);
- у Вовчанському, Дергачівському, Балаклійському, Зачепилівському та Шевченківському районах області нові фізіотерапевтичні кабінети, де на найсучаснішому обладнанні буде надаватися весь спектр профільних послуг;
- амбулаторія загальної практики – сімейної медицини селища Вільча, яка обслуговує понад 1000 осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, отримала сертифікат на новий апарат ультразвукової діагностики та стоматологічну установку;
- реконструйований операційний блок у КЗОЗ «Обласна клінічна травматологічна лікарня». Завдяки цьому створено сучасні організаційно – технологічні умови для проведення операційних втручань на рівні європейських стандартів та лікування профільних пацієнтів;
- реконструйований головний лікувальний корпус в обласному госпіталі для інвалідів війни;
- в Ізюмській центральній міській лікарні, Балаклійській центральній клінічній районній лікарні, Лозівській та Дергачівській центральних районних лікарнях реконструйовані операційні блоки.
З нагоди 100-річчя Нововодолазької центральної районної лікарні відбулись урочистості, під час яких лікарні вручено нове сучасне обладнання, медикаменти та витратні матеріали для операційного блока, швидкої допомоги та стаціонарних відділень на суму понад 500,0 тис. грн.
Члени робочої групи «Реформа соціальної сфери» супроводжували голову обласної державної адміністрації Добкіна М.М. під час його робочих поїздок до Вовчанського району для ознайомлення з діяльністю амбулаторії загальної практики – сімейної медицини селища Вільча, де мешкають постраждалі від аварії на ЧАЕС, та до Нововодолазького району з приводу відкриття в селі Ватутіне новозбудованого приміщення сільської лікарської амбулаторії з 3-кімнатною квартирою для медичних працівників площею 75,4 кв. м.
Медична галузь Слобожанщини продовжує перебувати в центрі уваги керівництва центральних органів влади.
02.03.2012 відбулась робоча поїздка до регіону першого заступника Глави Адміністрації Президента України Акімової І.М., першого заступника Міністра охорони здоров’я України Моісеєнко Р.О., керівників Національного проекту, представників інших регіонів України у зв’язку з відкриттям регіонального перинатального центру III рівня у складі КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», де буде надаватися профільна високоспеціалізована допомога на рівні європейських стандартів жінкам з ускладненим перебігом вагітності, недоношеним та хворим дітям, сім’ям, які мали репродуктивні втрати.
10.04.2012 на базі Харківського національного медичного університету відбулось розширене засідання у форматі «круглого столу» з питання «Реформування сфери охорони здоров’я та первинної медико – санітарної допомоги», у роботі якого взяли участь перший заступник Міністра охорони здоров’я України Моісеєнко Р.О. Обговорено основні напрями, завдання, шляхи їх вирішення в ході реформування первинного, вторинного рівнів допомоги, екстреної та невідкладної медичної допомоги для пілотних та інших регіонів відповідно до Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ Президента України.
13.05.2012 Харківську область з робочим візитом відвідала Віце – прем’єр – міністр України – Міністр охорони здоров’я Богатирьова Р.В., яка ознайомилась з роботою відкритого в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» Харківського регіонального перинатального центру при Обласній клінічній лікарні – Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та дала високу оцінку діяльності місцевої влади на шляху впровадження реформ.
06.07.2012 у рамках робочого візиту до Харківської області Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України Тігіпка С.Л. на базі обласного госпіталю інвалідів війни проведено зустріч із членами профільної робочої групи, співробітниками та пацієнтами закладу, у ході якої обговорено соціальні ініціативи Президента України, перспективи розвитку обласного госпіталю та основні напрями реформування медичної галузі регіону.
01.10.2012 відбулась робоча поїздка до регіону першого заступника Глави Адміністрації Президента України Акімової І.М., у ході якої вона ознайомилась з результатами роботи Регіонального перинатального центру III рівня у складі КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
Відповідно до програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» узгоджено план спільних дій Харківської обласної державної адміністрації та Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» щодо забезпечення протитуберкульозних закладів Харківщини медичним обладнанням, медикаментами та товарами медичного призначення в 2012-2015 роках. Планується виділити понад 20 млн. грн. на підтримку протитуберкульозної служби Харківської області.
До Всесвітнього та Всеукраїнського Дня боротьби з туберкульозом за ініціативи та участі членів робочої групи проведено прес – конференцію із представниками засобів масової інформації. Інформовано про основні регіональні заходи щодо протидії поширенню захворювання на туберкульоз, насамперед, реорганізацію фтизіатричної служби з концентрацією на обласному рівні управління та фінансування, шляхи вирішення кадрових диспропорцій у профільній службі та вжиті на центральному рівні заходи.
В області працює 5 ПЛР-лабораторій. 18.12.2012 у комунальному закладі охорони здоров’я Обласний протитуберкульозний диспансер №1, де функціонує єдина в області лабораторія з діагностики туберкульозу ІІІ рівня, було встановлено сучасне обладнання для діагностики туберкульозу на молекулярному рівні - система з мікробіологічної діагностики туберкульозу для ПЛР у реальному часі GeneXpert. Зазначене обладнання було отримане в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» за підтримки Глобального Фонду та закуплено за кошти гранда 9 раунду Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією за компонентом «туберкульоз».
Найближчим часом планується відкрити ще 1 лабораторію в туберкульозній службі. Таким чином, область абсолютно незалежна від діяльності лабораторій центрального рівня.
У форматі прес – туру представлено діяльність обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Це провідна установа, що забезпечує координацію дій в області з питань попередження та розповсюдження ВІЛ – інфекції/СНІДу в регіоні.
Особлива увага приділяється профілактиці передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Завдяки співпраці всіх ланок лікувально-профілактичної мережі області вдалося досягти високих показників ефективності профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матери до дитини при зареєстрованому одиничному випадку ВІЛ-інфекції в дитини (1%) з причини відмови батьків, при показнику по Україні – 6,3%.
З метою належного інформування громадян та представників мас – медіа з питань розвитку регіональної перинатальної служби, членами профільної робочої групи 02.08.2012 організовано тренінг для представників ЗМІ «Інформування населення з питань регіоналізації перинатальної допомоги в Харківській області» за участю експерта Національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства» Л. Гордон, експерта проекту «Здоров'я матері та дитини» І.Семененка, профільних фахівців галузевого управління.
Харківщина стала першою з областей, де буде запроваджена практика проведення аналогічних тренінгів.
Протягом 2011 – 2012 навчального року профілактичними медичними оглядами було охоплено понад 211 тис. дітей, з них у м. Харкові – понад 100,6 тис. дітей, у районах області – понад 110 тис. дітей з подальшим розподілом дітей за результатами профілактичних оглядів на групи для занять фізичною культурою та направленням на додаткове обстеження.
Продовжується практика запровадження договорів соціального партнерства в медичній сфері, останній з яких у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України укладено між обласною державною адміністрацією та Інститутом охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України щодо проведення поглиблених медичних профілактичних оглядів дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У рамках виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» передбачено обстежити відповідний контингент дітей з усіх районів області.
На оздоровлення дітей області за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виділено понад 15 млн. грн.
22.03.2012 проведено переговори із президентом медичної компанії «I.P.S.» (Австрія) Максиміліаном фон Габсбургом щодо створення в Харкові надсучасного онкологічного центру. Досягнута домовленість з Національною академією медичних наук України щодо розміщення центру на території Інституту медичної радіології ім. Григор’єва С.П. Національної академії медичних наук України.
23.03.2012 проведено зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні паном Пятрасом Вайтекунасом і представниками Литовської медичної клініки «Кардіоліта». У ході обговорення перспектив співпраці в охороні здоров’я досягнута домовленість з обміну досвідом між фахівцями сторін у сфері сучасних перинатальних, кардіологічних та кардіохірургічних технологій.
16.08.2012 голова робочої групи Шурма І.М., з метою інформування громадськості, провів прес – конференцію з питання реалізації в Харківській області першого етапу пілотного проекту із впровадження граничного рівня цін на препарати для лікування гіпертонічної хвороби.
Майже 30% населення області, як і України в цілому, страждають на гіпертонічну хворобу та потребують постійного прийому препаратів, придбання яких передбачає чималі витрати. Тому для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів, попередження виникнення в них серцево - судинних ускладнень, державою запропоновано врегулювання обігу антигіпертонічних лікарських засобів та ціни на них у єдиному форматі, що буде реалізовано за рахунок запровадженого пілотного проекту.
Уже є конкретні результати реалізації проекту. Вони полягають у тому, що в Харківській області ціни на найбільш популярні і доступні лікарські засоби, які використовуються для лікування гіпертонічної хвороби, знизилися на 11%, а на ряд дорогих ліків, які також іноді виписують лікарі – на 30-35%.
Прем’єр-міністр України Азаров М.Я. ознайомився з роботою ПАТ «Харківаптека – 2», яка активно реалізує пілотний проект із впровадження граничного рівня цін на медичні препарати для лікування гіпертонічної хвороби та має в асортименті 130 найменувань таких ліків.
Питання протидії соціально небезпечним хворобам знаходиться на постійному контролі керівництва обласної державної адміністрації
Особлива увага з боку керівництва області приділяється питанню забезпечення реалізації в області з 01.01.2013 Закону України «Про екстрену медичну допомогу».
Даним Законом забезпечено законодавчу базу для розвитку нового підходу до системи організації екстреної медичної допомоги. Централізація управління екстреною медичною допомогою на обласних рівнях, яку передбачає новий Закон, дозволить поліпшити якість обслуговування пацієнтів, зокрема дасть можливість скоротити час прибуття автомобіля швидкої допомоги за викликом, доставки пацієнтів у найближчий лікувальний заклад.
У рамках виконання положень Закону України рішенням позачергової сесії Харківської обласної ради від 20.09.2012 №532-VI утворено комунальний заклад охорони здоров’я «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
Рішенням Харківської обласної ради від 15.11.2012 № 549 - VI надано згоду на прийняття матеріальних цінностей, що використовуються службами швидкої медичної допомоги районів і міст обласного значення області, а також цілісних закладів охорони здоров’я цієї служби, з комунальної власності територіальних громад районів і міст обласного значення Харківської області у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області, а також виділено кошти для виконання повного обсягу робіт, необхідних для початку роботи централізованої оперативно – диспетчерської служби з 01.01.2013.
Проводяться організаційно – підготовчі заходи на рівні галузевого управління Харківської обласної державної адміністрації та структурних підрозділів служби екстреної (швидкої) медичної допомоги всіх адміністративно – територіальних одиниць області.
Членами робочої групи в засобах масової інформації постійно надаються роз’яснення щодо проведення заходів з реформування профільної служби.
За напрямом «Реформа соціальної сфери та подолання проблем бідності» здіснювалися заходи з виконання Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 1057. Аналіз результатів діяльності владних структур, що задіяні в заходах, направлено Міністерству соціальної політики України 15.04.2012 та розглянуто на черговому засіданні робочої групи.
Видано розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 23.05.2012 № 301 «Про надання громадянам соціальної підтримки за принципом «єдиного вікна» та здійснення виїзної роботи «мобільних соціальних офісів», що дало можливість зробити більш доступними для різноманітних верств населення всі види державних допомог та підвищити якість їх надання.
19.04.2012 та 14.09.2012 проведені засідання з питання запровадження нового механізму забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальним замовленням, відповідно до соціальних ініціатив Президента України.
Люди з інвалідністю набули права самостійно обирати необхідну модель засобу реабілітації, яка б повністю відповідала їхнім потребам та функціональним можливостям; замовляти цей засіб реабілітації на підприємстві, у сервісному центрі, або в місцевому органі праці та соціального захисту населення, отримувати його безпосередньо в домашніх умовах.
На виконання соціальних ініціатив Президента України Януковича В.Ф. до Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено 1969 направлень на виготовлення крісел колісних або 100 % від потреби.
За новим механізмом у користування інвалідам, за станом на 06.12.2012, видано 1390 крісел колісних, що становить 70,6 % від потреби, 3345 технічних засобів реабілітації (з них 108 ходунків), що становить 29,8 % від потреби (до ЦБІ внесено 11215 направлень на виготовлення технічних засобів реабілітації).
З метою єдиного підходу вивчення потреб територіальної громади у соціальних послугах, створені соціальні паспорти для окремих територіальних одиниць (районів, міст, селищ, сіл), які розміщені на офіційних сайтах райдержадміністрацій. Розроблено соціальний паспорт Харківської області.
У рамках діяльності профільною робочою групою було розглянуто питання реформування трудового законодавства та вдосконалення механізмів підтримки зайнятості населення, обговорення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо вільного вибору постраждалими громадянами санаторно-курортного закладу.
В області налічується 22432 громадянина, які мають право на безкоштовне або пільгове оздоровлення, у т.ч. 4112 потерпілих дітей.
Для планування роботи щодо організації оздоровлення постраждалих громадян, у зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який набирає чинності 01.01.2013, до Міністерства соціальної політики України направлено лист з приводу надання роз’яснення щодо Порядку надання щорічної грошової допомоги та здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні.
26.11.2012 проведено засідання робочої групи «Реформа соціальної сфери» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ щодо підведення підсумків роботи рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення із впровадження соціальної підтримки за принципом «Єдиного вікна» та виїзної роботи мобільного офісу.
«Мобільні соціальні офіси» утворені в 32 районах і містах області, крім міст Харків та Люботин, де застосовуються інші форми мобільної роботи, які задовольняють населення у вирішенні соціальних питань, а саме: виїзні прийоми міського голови та фахівців соціальних служб.
Протягом 2012 року здійснено 602 спільні виїзні прийоми громадян, у тому числі 340 - "мобільними соціальними офісами".
З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України, у Харківській області проводиться активна робота з реалізації Програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для будівництва доступного житла.
У програмі беруть участь 9 будівельних компаній; кредити видають 7 банків; для участі в програмі відібрано 27 житлових будинків, в яких громадяни можуть придбати 2430 квартир. Укладено 72 договори на загальну суму понад 14,5 млн.грн. Із запланованих коштів у сумі 60183,4 тис.грн. для надання часткової компенсації надійшло 15000,00 тис. грн.
За цими показниками, згідно з даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, область посідає друге місце по Україні. Робота ведеться системно і послідовно. До участі в цій програмі, крім населення, залучаються економічно активні підприємства області, а саме:
- ВАТ «Турбоатом»;
- ДП «Харківський машинобудівний завод« ФЕД »;
- ДП завод «Електроважмаш»;
- ПАТ «Харківський машинобудівний завод «Світло Шахтаря».
Працівники цих підприємств, отримуючи стабільну заробітну плату, складають значну частину учасників даної програми.
Реалізація цього механізму сприятиме забезпеченню населення житлом, розвитку будівельної галузі Харківської області.
З метою реалізації реформ системи освіти, протягом звітного періоду проведено 12 засідань робочої підгрупи, на яких розглянуто такі питання: про охоплення учнів професійно-технічних навчальних закладів Харківської області гуртковою та секційною роботою фізкультурно-спортивного напряму; про реалізацію мовного законодавства в загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин; про стан роботи з пошуку, підтримки й розвитку обдарованих дітей та молоді в Харківській області; про стан роботи щодо попередження правопорушень і злочинності серед неповнолітніх та охоплення дітей загальною середньою освітою; про організацію індивідуального навчання в загальноосвітніх навчальних закладах області; про підсумки вступної кампанії 2012 року; про розвиток мережі дошкільних навчальних закладів області; про стан природничо-математичної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах регіону та ін. Значна увага приділялася виконанню програм, зокрема комплексної Програми розвитку гуманітарної сфери, Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків».
Діяльність членів робочої підгрупи з питань реформ освіти спрямована на реалізацію державних програм щодо інформатизації й комп’ютеризації загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, упровадження інформаційних і комунікаційних технологій в освіті та науці; забезпечення загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін; роботи з обдарованою молоддю, забезпечення програми «Шкільний автобус» тощо.
21.08.2012 за участю Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Табачника Д.В. вручено 40 шкільних автобусів для 27 сільських районів Харківської області. Відповідно до підписаної угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про надання комп’ютерного обладнання для загальноосвітніх навчальних закладів України у вересні 2012 року 126 загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області (26 районів області, 6 міст обласного значення та 9 районів міста Харкова) отримали 1270 одиниць персональних комп'ютерів.
Члени підгрупи з питань реформ освіти брали участь у 4 засіданнях Харківської обласної Громадської гуманітарної ради, обласній педагогічній конференції на тему «Про підсумки розвитку освіти та науки Харківської області в 2011/2012 навчальному році та завдання на 2012/2013 навчальний рік», урочистому заході посвяти в першокурсники, святі професійно-технічної освіти «Робітнича професія – запорука сталого розвитку економіки Харківщини», установчій сесії Малої академії наук України, заходах з нагоди Дня працівників освіти, урочистостях, присвячених підведенню підсумків обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» та інші.
Для реалізації економічних реформ за напрямом «Дерегуляція, підприємництво та інвестиційна діяльність» Харківським регіональним комітетом були зроблені такі кроки.
З 01.01.2012 упроваджено видачу документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності (виключно через державного адміністратора дозвільного центру).
Забезпечено необхідну кількість державних адміністраторів у дозвільних центрах.
В Єдиному дозвільному центрі міста Харкова збільшено кількість державних адміністраторів з 17 до 27 осіб. В усіх дозвільних центрах районів і міст обласного значення області встановлена необхідна кількість посад державних адміністраторів з урахуванням регіональних особливостей підприємницької активності та навантаження на одного державного адміністратора.
Розроблено і затверджено, відповідно до Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру», регламенти (інформаційні картки), що визначають послідовність дій для отримання відповідного документа дозвільного характеру і схеми дозвільних (погоджувальних) процедур.
Територіальними дозвільними органами проводиться робота з Державним підприємством «Інформаційно-ресурсний центр» щодо підключення до системи електронного документообігу та автоматизованого обміну даними між державними адміністраторами та дозвільними органами АІС «РДДХ», зазначене питання відпрацьовується з відповідними центральними органами виконавчої влади.
Крім того, слід зазначити, що в м. Харкові ефективно функціонує Центр надання адміністративних послуг, який поєднано з Єдиним дозвільним центром м. Харкова.
У сфері розвитку малого та середнього бізнесу систематично на безкоштовній основі для підприємців проводяться різноманітні «круглі столи», інтернет-семінари, тренінги, майстер-класи, за участю представників Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва, Державної податкової служби у Харківській області, Харківської обласної митниці, Територіальної державної інспекції праці у Харківській області та інших організацій в залежності від напряму заходу.
06.09.2012 представниками робочої групи «Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було проведено перший в Україні Молодіжний бізнес-форум «Молодіжні ініціативи».
У рамках Форуму були нагороджені переможці обласного етапу XIV Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед обдарованої молоді, пройшли панельні дискусії та майстер-класи. Молодіжний бізнес-форум, який проводився вперше, стане ефективним стартовим майданчиком, дасть можливість молоді бути почутими в середовищі бізнесменів, в якому вони зможуть втілити свої ідеї.
З метою активізації інвестиційної діяльності, 07.09.2012 представниками Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було проведено ІV Міжнародний економічний форум «ІННОВАЦІЇ. ІНВЕСТИЦІЇ. ХАРКІВСЬКІ ІНІЦІАТИВИ!».
Форум був націлений на розгляд практичних кроків міжнародної економічної інтеграції, демонстрацію існуючих можливостей і перспектив розвитку провідних промислових кластерів Харківського регіону, всесвітньо відомого потужним машинобудівним комплексом і транспортною логістикою, високоефективною енергетикою і ІТ-технологіями, величезним потенціалом у сфері науки та сільського господарства.
Співорганізаторами Форуму разом з Харківською обласною державною адміністрацією і Харківською міською радою виступили Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України, одна з провідних консалтингових компаній світу «PricewaterhouseCoopers».
Під час Форуму було проведено ряд пленарних дискусій, на яких обговорювались перспективні напрями розвитку інвестиційної, інноваційної та зовнішньоекономічної діяльності та підприємницького середовища Харківської області.
З метою активізації інвестиційної діяльності та реалізації стратегічних національних проектів регіону, у рамках заходу було підписано ряд важливих документів, що будуть сприяти економічному розвитку області, а саме:
- Договір про співпрацю Харківської обласної державної адміністрації та Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України;
- Договір про співпрацю Харківської міської ради та Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України;
- Меморандум про співпрацю Харківської області з PricewaterhouseCoopers Україна.
15.10.2012 у Харківському міському центрі зайнятості відбулася українсько-турецька зустріч за участі підприємців.
У рамках зустрічі було представлено промисловий потенціал Харківської області та району Казан м. Анкари Турецької Республіки, також було підписано протокол про наміри між Об`єднанням промисловців і підприємців Харківської області - регіональним відділенням «Українського союзу промисловців і підприємців» та Союзом промисловців району Казан м. Анкари Турецької Республіки.
18.10.2012 у приміщенні Харківської міської ради підписано Угоду про співробітництво між Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською міською радою щодо організації надання адміністративних послуг через Центр надання адміністративних послуг міста Харкова.
Угоду про співпрацю в Центрі надання адміністративних послуг Харкова з надання адміністративних послуг за принципом організаційної єдності було підписано з такими суб'єктами надання адміністративних послуг:
- Державне підприємство «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»;
- Управління ДАІ ГУМВС України в Харківській області;
- Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області;
- Головне управління Держкомзему у Харківській області;
- Головне управління Держтехногенбезпеки в Харківській області;
- Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Харківській області;
- Служба автомобільних доріг у Харківській області;
- Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства;
- Харківське міське управління Головного управління Держтехноген-безпеки в Харківській області;
- Управління Держкомзему в місті Харкові;
- Відділ ДАІ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області.
Таким чином, Єдиний дозвільний центр у м. Харкові буде надавати додаткові послуги, такі, як взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, отримання різних посвідчень, продовження дозволів на розміщення зовнішньої реклами. Загальна кількість послуг складе 220. Це дасть можливість виключити корупційну складову і створити цивілізовані умови для отримання документів мешканцям міста та області.
06.12.2012 було проведено Міжрегіональний інвестиційний форум «Інвестиційна карта України: національні проекти, потенціал регіонів, нові можливості для бізнесу», який проводився Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України за сприяння Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради.
У роботі Форуму брали участь керівництво Харківської області та міста Харкова, представники Держінвестпроекту, керівники регіонів України, представники провідних підприємств регіону, бізнес-асоціацій, експерти у сфері інвестиційної діяльності.
У сфері підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку в рамках діяльності підгрупи «Підвищення конкуренто-спроможності промисловості, транспорту і зв’язку» у квітні 2012 року на базі компанії UBC Group проведено бізнес-форум «Бізнес і влада – ефективне співробітництво» з питання щодо перспектив інноваційного розвитку промислового комплексу області.
На бізнес-форумі обговорювались існуючі системні проблеми та механізм вироблення скоординованих дій для їх вирішення, шляхи активізації інноваційного розвитку та підвищення конкурентоспроможності промислового комплексу Харківської області, відбувався обмін передовим досвідом.
19.06.2012 у рамках діяльності Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було підготовлено і проведено нараду з питань реалізації соціальної ініціативи Президента України стосовно здешевлення вартості іпотечних кредитів для придбання житла працівниками провідних промислових підприємств області.
З цього ж питання на провідних промислових підприємствах області з 13.07.2012 по 23.07.2012 проведено заходи стосовно надання виїзної консультативно-методичної допомоги із залученням представників Харківської обласної державної адміністрації, Харківського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», забудовників, банківських установ, керівництва та зацікавлених працівників провідних промислових підприємств області.
З метою сприяння економічному зростанню та підвищенню конкурентоспрожності транспортної галузі та регіональної економіки в цілому, 17.07.2012 в управлінні Державного підприємства «Південна залізниця» відбулось розширене засідання підгрупи «Підвищення конкуренто-спроможності промисловості, транспорту і зв’язку» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ та робочої групи щодо формування транспортно-логістичного кластера (далі-ТЛК).
Формування в Харківському регіоні ТЛК проводиться на виконання рішення регіональної Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Харківській обласній державній адміністрації від 24.11.2011 у рамках реалізації Стратегії сталого розвитку Харківської області до 2020 року.
На засіданні, в якому взяли участь керівники провідних підприємств-надавачів та замовників послуг ТЛК, наукових та вищих навчальних закладів тощо, розглянуто ряд основних питань формування конкурентоспроможного ТЛК, зокрема:
 План заходів щодо формування ТЛК;
 визначено замовника розробки Стратегії розвитку ТЛК – ДП «Південна залізниця»;
 визначено головного виконавця цієї розробки - Українську державну академію залізничного транспорту.
14.08.2012 проведено нараду із залученням керівників провідних підприємств легкої промисловості та незалежних фахівців. На нараді розглянуто стан справ у галузі легкої промисловості, фактори, які негативно впливають на розвиток підприємств, та шляхи відновлення ефективної роботи, у тому числі через формування кластера легкої промисловості.
У ході наради її учасники прийшли до спільного висновку, що формування кластера є одним з ефективних механізмів для розвитку галузі, визнаних світовою економікою в країнах, де створена нормативно-правова підтримка кластеризації. Але в умовах для підтримки української легкої промисловості шляхом створення кластера необхідно прийняти національну програму розвитку легкої промисловості, яка б передбачала захист внутрішнього ринку та стимулювання розвитку підприємств галузі.
21.09.2012 проведено організаційну нараду із представниками замовника та виконавця розробки Стратегії розвитку ТЛК щодо координації робіт з розробки Стратегії та формування ТЛК.
Проводиться збір інвестиційно-інноваційних проектів розвитку підприємств та кластера в цілому для формування бази даних та опрацювання питань щодо надання регіональної та національної підтримки.
Формування транспортно - логістичного кластера дозволить поєднати інтереси замовників, споживачів транспортних послуг та регіону, матиме велике соціальне та економічне значення як для регіональної, так і для національної економіки, збільшивши кількість додаткових робочих місць, заробітну плату та надходження до бюджетів усіх рівнів.
22.11.2012 у рамках плану діяльності підгрупи «Підвищення конкурентоспроможності промисловості, транспорту і зв’язку» на ПАТ «ФЕД» пройшов бізнес-форум «Бізнес і влада – ефективне співробітництво», у ході якого було проведено «круглий стіл» «Інновації у промисловість Харківської області. Проблеми і механізми впровадження».
Учасники «круглого столу» обговорили питання, які стосуються практичних кроків щодо інноваційно-інвестиційного розвитку Харківської області, зокрема:
- досвіду роботи Наукового парку «ФЕД» та українсько-російського технологічного парку «Слобожанщина», створених на базі Публічного акціонерного товариства «ФЕД»;
- практики залучення іноземних пільгових кредитів на придбання імпортного сучасного високотехнологічного обладнання;
- механізмів передачі наукових розробок у реальний сектор економіки;
- організаційних інновацій щодо забезпечення комерціалізації наукових розробок;
- методики вдосконалення систем управління підприємствами;
- застосування нанотехнологій в машинобудівному виробництві;
- використання інноваційних матеріалів з метою зменшення енерговитрат у металообробці та збільшення ресурсу використання верстатного обладнання;
- упровадження енергозберігаючих технологій на основі використання світлодіодних енергозберігаючих пристроїв харківського виробництва.
За підсумками бізнес-форуму «Бізнес і влада – ефективне співробітництво» ухвалено резолюцію, яка передбачає доцільність:
- побудови інноваційної моделі економіки регіону на кластерній основі;
- залучення міжнародної технічної допомоги для реалізації пілотного проекту «Харківська інноваційна платформа»;
- залучення фінансових інституцій, у т. ч. інвестиційних фондів, для підтримки перспективних інноваційних проектів;
- підготовки пропозицій щодо вдосконалення чинної законодавчо-нормативної бази з питань інноваційного та кластерного розвитку.
За рахунок впровадження економічних реформ за напрямом «Реформа сільського господарства» були досягнуті значні результати.
Протягом січня - листопада цього року вживалися заходи, спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки держави, підвищення конкурентоспроможності продукції аграрного сектора на внутрішньому та зовнішньому ринках, вирішення соціальних проблем села.
У 2012 році по всіх категоріях господарств області зібрано зернових і зернобобових культур 2604,1 тис. тонн з площі 884,0 тис. га, при середній врожайності 29,5 ц/га. Слід відмітити високу якість зібраного врожаю. Питома вага продовольчої пшениці складає 95%.
Завдяки проведеній роботі, у сільськогосподарських підприємствах області в 2012 році, порівняно з минулим, збільшені посівні площі ярої пшениці - на 71,2%, ріпаку – на 53,5%, озимого жита - на 29,0%, кукурудзи на зерно – на 26,1%, вівса – на 26,0%, сої - на 20,3% та соняшнику на 6,5%.
Порівняно з минулим роком, отримано валового збору ярої пшениці – 14,9 тис. тонн (на 82,6 % більше), озимого жита – 25,7 тис. тонн (на 2 % більше), вівса – 25,8 тис. тонн (на 24,4 % більше), гороху – 55,4 тис. тонн (на 13,3 % більше) та ріпаку – 13,9 тис. тонн (на 38,6 % більше).
За станом на 01.11.2012 у цілому по області молока вироблено
441,6 тис. тонн, що на 37,6 тис. тонн або на 9,3 % більше 2011 року.
До рівня попереднього року збільшилось поголів’я великої рогатої худоби на 5,1 тис. голів або на 2,4%, овець на 2,2 тис. голів або на 2,7%, птиці – 836,1 тис голів або на 8,8%.
За оперативними даними районних управлінь агропромислового розвитку, загальна вартість орендованих земель становить 21,8 млрд. грн., що на 77 % більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
Загальний розмір орендної плати за договорами оренди складає 702,2 млн. грн., що на 79,8% більше минулорічного показника.
Середній розмір плати за 1 га орендованої землі складає 672 грн., що на 305 грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
В області триває робота щодо реалізації земельної реформи. За участю представників Головного управління Держкомзему у Харківській області 31.01.2012 відбулось обговорення питання завдань земельної реформи та впровадження Закону «Про ринок земель» у програмі «Лабіринт» Харківської обласної державної телерадіокомпанії.
12.05.2012 та 14.05.2012 відбулась трансляція обговорення завершення земельної реформи в Україні та Харківській області у програмі «Щоденник реформ» на каналі ОТБ Харківської обласної телерадіокомпанії.
Загальна сума виплати орендної плати склала 695,4 млн. грн. або 99,0 % від загального розміру орендної плати за договорами оренди.
Членами профільної робочої групи на постійній основі здійснюються організаційні заходи з реалізації земельної реформи в регіоні, у тому числі щодо розмежування земель державної і комунальної власності.
В області підлягає розмежуванню 1 млн. 291,7 тис. га земель державної власності.
Укладено 10 договорів на виконання робіт з розробки проектів землеустрою по розмежуванню земель державної та комунальної власності населених пунктів за кошти, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, на загальну суму 887,2 тис. грн.
За станом на 15.11.2012 органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади прийнято 18 рішень щодо виділення коштів у розмірі 2378,1 тис. грн. на розмежування земель державної та комунальної власності на площі 33,7 тис. гектарів.
Головним управлінням Держкомзему у Харківській області було укладено договір з ДП «Харківський інститут землеустрою» на проведення робіт з розмежування земель державної та комунальної власності 2 населених пунктів Лозівського району на суму 92,7 тис. грн. за рахунок коштів державного бюджету. Проект землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності, відповідно до чинного земельного законодавства, пройшов обов’язкову первинну державну землевпорядну експертизу та переданий на погодження.
Реформа житлово-комунального господарства спрямована на технічне переоснащення галузі, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів.
Технічне переоснащення об’єктів комунального господарства та модернізація існуючого обладнання є метою ряду спеціалізованих програм, що розроблені та затверджені протягом останнього часу.
Рішенням Харківської обласної ради від 01.03.2012 № 350-VІ затверджено Програму "Питна вода Харківської області" на 2012-2020 роки, у ході реалізації якої планується здійснювати будівництво та реконструкцію водозабірних споруд, водопровідних та каналізаційних очисних споруд, розробляти схеми оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення.
Регіональна програма модернізації комунальної теплоенергетики Харківської області на 2011-2015 роки, затверджена рішенням Харківської обласної ради від 16.06.2011 № 173-VІ, передбачає модернізацію існуючого теплогенеруючого устаткування, заміну застарілих котлів і реконструкцію малоефективних котлів, реалізацію енергозберігаючих заходів.
04.09. – 07.09.2012 на базі Харківської національної академії міського господарства було проведено ряд безкоштовних навчальних семінарів для представників ОСББ та місцевих органів влади. Проведення семінарів організовано фундацією польсько-української співпраці „ПАУСІ" (Київ-Варшава) у партнерстві з асоціацією ОСББ та ЖБК Харківської області – фондом "Сприяння" у рамках проекту "Польський та український досвід управляючих компаній та сервісів для ОСББ" за фінансової підтримки МЗС Польщі.
Польські фахівці – управителі та керівники управляючих компаній з Кракова протягом семінарів презентували свій досвід в організації відповідного сервісу та наданні послуг.
Для вирішення основних проблемних питань функціонування ОСББ розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 13.04.2012 № 234 утворено Харківську регіональну раду з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
У 2012 році реалізується ряд заходів бюджетних програм, спрямованих на технічне переоснащення житлово-комунального господарства, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів.
В активній фазі реалізації перебуває інвестиційний проект КП "Харківводоканал" – "Модернізація 24-х каналізаційних насосних станцій (КНС) м. Харкова та Головної каналізаційної насосної станції (ГКНС) з упровадженням енергозберігаючого насосного обладнання", який фінансується за рахунок кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку.
Інвестиційний проект передбачає заміну насосних агрегатів на 24-х каналізаційних насосних станціях міста та заміну 5-ти агрегатів із 9-ти існуючих на Головній каналізаційній станції міста з наступним створенням централізованої автоматичної системи управління всіма каналізаційними станціями міста. Нові агрегати менш енергоємні і здатні працювати в затопленому стані.
У 2012 році підрядником, компанією «EKOLOG-SPOMASZ» Sp. z o.o., закуплено та вже завезено на склад КП "Харківводоканал" насосне обладнання (усі насосні агрегати – 57 од.), щити контролю та управління, зворотні клапани та засувки.
Одним із кроків на шляху реформи міжбюджетних відносин є впровадження програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів.
Програмно-цільовий метод (ПЦМ) застосовується на рівні державного бюджету. Отже, існує можливість відстеження відповідності витрат з бюджету цілям і завданням держави, що є основою оцінки ефективності здійснених витрат.
Але, при застосуванні ПЦМ тільки на рівні державного бюджету не в повному обсязі реалізується принцип єдності, на якому грунтується бюджетна система України. Метою запровадження ПЦМ в бюджетному процесі є встановлення безпосереднього зв’язку між виділенням бюджетних коштів та результатами їх використання.
Застосування бюджетування, орієнтованого на результат, є однією з вимог для країн – членів ЄС. З огляду на актуальність євроінтеграційних процесів в Україні застосування ПЦМ на місцевому рівні є одним з необхідних кроків у цьому напрямі.
Напрацьовано основу методологічної бази запровадження програмно-цільового методу на місцевому рівні, розроблено інструкції для роботи. У березні 2012 року Головним фінансовим управлінням Харківської обласної державної адміністрації спільно з консультантами Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень проведено тренінг із запровадження програмно-цільового методу на місцевому рівні для працівників місцевих фінансових органів та головних розпорядників коштів місцевих бюджетів, які залучені до експерименту в 2012 році.
З метою реалізації Концепції застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.09.2002 № 538-р, Концепції реформування місцевих бюджетів, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 308-р, Основних підходів до запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2010 № 805, для забезпечення проведення експерименту із запровадження програмно-цільового методу складання та виконання обласного бюджету рішенням Харківської обласної ради від 21.06.2012 №443-VI затверджений розподіл видатків обласного бюджету на 2012 рік за головними розпорядниками коштів у розрізі бюджетних програм. Розроблені бюджетні запити та затверджені паспорти бюджетних програм.
У Харківській області проводиться робота щодо запровадження програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів.
Для забезпечення проведення експерименту із запровадження програмно-цільового методу складання та виконання обласного бюджету рішенням Харківської обласної ради від 21.06.2012 №443-VI затверджений розподіл видатків обласного бюджету на 2012 рік за головними розпорядниками коштів у розрізі бюджетних програм.
Розроблені бюджетні запити та затверджені паспорти бюджетних програм. Розробка програмного забезпечення здійснюється Інформаційно-аналітичним департаментом Міністерства фінансів України.
02.11.2012 у м. Харкові відбулась Міжрегіональна нарада-консультація для координаторів роботи Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей.
На нараді розглянуті такі питання:
- стан запровадження елементів ПЦМ місцевими бюджетами, обмін досвідом;
- результати моніторингу експерименту із запровадження ПЦМ на рівні місцевих бюджетів ;
- практичні аспекти реалізації III етапу експерименту – залучення районних бюджетів до експерименту із запровадження елементів ПЦМ на місцевому рівні;
- напрями оптимізації процесу запровадження ПЦМ на місцевому рівні.
Запровадження програмно-цільового методу забезпечить планування бюджету на середньострокову перспективу, перехід від утримання бюджетних установ до надання послуг високої якості населенню, оптимальне використання бюджетних коштів, досягнення в результаті значного економічного і соціального ефекту.
У сфері міжнародної інтеграції та співпраці проведено ряд заходів з метою поглиблення торгово-економічного співробітництва з країнами СНД, іншими перспективними торговими партнерами та створення позитивного іміджу Харківської області, а саме:
16.02.2012 відбувся регіональний семінар з питань роз’яснень положень Угоди про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом та можливих наслідків її впровадження для економіки України за участю представників обласної державної адміністрації, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, промислових, бізнесових, наукових кіл та організацій роботодавців регіону;
27.02. - 02.03.2012 делегація Харківської області на чолі із заступником голови обласної державної адміністрації відвідала Державу Ізраїль для участі в Міжнародній виставці досягнень тваринництва і сільського господарства «Agro-Mashov 2012». Мета візиту – ознайомлення зі світовими досягненнями у сфері сільського господарства для подальшої модернізації аграрного сектора Харківської області, поліпшення якості продукції, посилення конкуренто-спроможності аграрних господарств Харківської області;
14.03.2012 у м. Харкові відбувся українсько-австрійський діловий семінар Austria Showcase Ukraine на тему «Енергоефективне промислове обладнання» за участю представників Харківської обласної державної адміністрації;
19.04.2012 представники Харківської області взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток прикордонних регіонів» у рамках проведення Міжнародної наукової школи міжрегіонального прикордонного співробітництва (м. Бєлгород, Російська Федерація). Під час зазначеного заходу були обговорені питання про стан та перспективи російсько-українського євро-регіонального співробітництва, соціально-економічні аспекти міжрегіонального прикордонного співробітництва, співпрацю в освітньо-науковій та культурній сферах у рамках єврорегіонів, управління проектами та програмами міжрегіонального прикордонного співробітництва, а також перспективи формування інформаційно-комунікативного простору єврорегіонів;
25.05.2012 на базі Харківської торгово-промислової палати відбувся українсько-азербайджанський «круглий стіл» з метою обговорення розвитку двостороннього співробітництва між Харківською областю та Азербайджанською Республікою. Захід було проведено за участю представників Харківської обласної державної адміністрації, Харківської торгово-промислової палати та другого секретаря з економічних питань Посольства Азербайджанської Республіки в Україні;
30.05.2012 представники Харківської області взяли участь у VIII Бєлгородському Форумі «Малий та середній бізнес Бєлгородщини» (м. Бєлгород). Під час роботи Форуму відбулась презентація інвестиційних та інноваційних проектів. Також учасники заходу ознайомились з діючою нормативною базою щодо інвестиційної політики та обговорили актуальні проблеми підприємництва, що існують в Україні та Росії;
14.06 - 17.06.2012 делегація Харківської області взяла участь у ХІІ міжрегіональному універсальному оптово-роздрібному ярмарку «Курская Коренская ярмарка – 2012» (м. Свобода Золотухінського району Курської області Російської Федерації). У рамках зазначеного заходу відбулась презентація експортного та інноваційно-інвестиційного потенціалу регіону;
14.09.2012 представниками Харківського регіонального Комітету з економічних реформ було організовано зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М., голови Харківської обласної ради Чернова С.І. та заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Сапронова Ю.А. з керівником інвестиційної компанії «SigmaBleyzer» Майклом Блейзером. Під час зустрічі обговорювались питання, пов’язані з інвестиційними можливостями Харківщини, співпраці Харківської області з інвестиційною компанією «SigmaBleyzer». Крім цього, була досягнута домовленість про те, що компанія «SigmaBleyzer» буде надавати консультації і допомогу при експертній оцінці інвестиційних проектів;
24 і 25.09.2012 представниками профільної робочої групи Харківського регіонального Комітету з економічних реформ була проведена організаційна робота щодо забезпечення робочого візиту делегації Ради Директорів Європейського банку реконструкції та розвитку до Харківської області. До уваги Ради Директорів ЄБРР були представлені інноваційно-інвестиційні проекти, що реалізуються підприємствами промисловості на території Харківського регіону: модернізація серійних та освоєння нових тракторів ВАТ «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе», організація виробництва устаткування для нанесення багатошарового зміцнюючого нанопокриття ПАТ «ФЕД», утворення мережі автоматичних пристроїв продажу води в рамках Національного проекту «Якісна вода» ТОВ «Українська Баварія», проект українсько-російського технопарку «Слобожанщина», «Технополіс П'ятихатки» та ряд проектів з реконструкції у сфері житлово-комунального господарства;
27.09.2012 відбулася зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М. з керівництвом корпорації IBM з метою обговорення питання участі ІВМ у поліпшенні іміджу регіону та стратегії розвитку ІВМ в Україні. Також відбулось офіційне відкриття представництва ІВМ у м. Харкові;
28.09.2012 відбулася зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М., першого заступника голови Харківської обласної ради Олешко О.П. та заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Сапронова Ю.А. з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина Крістофом Вайлем.
Були досягнуті домовленості щодо створення в Барвінківському районі підприємства для виробництва моторного палива з бурого вугілля. Головним інвестором в цю справу стане компанія «Hydrogen Power Holding». Цього дня в м. Харкові було відкрито Почесне консульство Федеративної Республіки Німеччина в Харкові та призначено на посаду Почесного консула ФРН у Харкові пані Гавриш Тетяну Степанівну;
17.10.2012 відбулась зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Добкіна М.М. та голови Харківської обласної ради Чернова С.І. з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні паном Антоніо Фернандо Круз-де-Мелло. Під час зустрічі були обговорені питання співпраці у сфері науки, військової промисловості та сільського господарства;
14.11.2012 представники робочої групи «Міжнародна інтеграція та співпраця» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ на запрошення губернатора Курської області Російської Федерації Михайлова О.М. відвідали м.Свобода Золотухінського району Курської області Російської Федерації та взяли участь у Багатогалузевій виставці-ярмарку Єврорегіону «Ярославна», що проходила на честь п’ятиріччя створення зазначеного єврорегіону.
У рамках заходу відбулось засідання міжнародного «круглого столу» на тему: «Перспективні моделі прикордонних зв’язків, Єврорегіон «Ярославна»- 5 років успішної співпраці»;
26.11.2012 відбулася зустріч представників робочої групи «Міжнародна інтеграція та співпраця» Харківського регіонального Комітету з економічних реформ з делегацією провінції Чжецзян Китайської Народної Республіки.
На зустрічі були обговорені питання щодо перспектив співробітництва між Харківською областю та провінцією Чжецзян, сторони обмінялись досвідом у сфері державного управління та запобігання корупції;
28.11.2012 відбулася зустріч керівництва області із представниками Європейської Бізнес Асоціації. У ході зустрічі обговорювалися питання щодо соціально-економічної ситуації в Харківській області та перспектив співробітництва з Європейською Бізнес Асоціацією.