Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом – реформа міжбюджетних відносин

У рамках чергового засідання підгрупою «Реформа міжбюджетних відносин» робочої групи „Регіональний економічний розвиток " розглянуто питання щодо внесення змін до Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між державним бюджетом та місцевими бюджетами, яке визначене Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки, затвердженої Президентом України.
Згідно п.39 постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.10р. №1149 (із змінами) передбачена формула розрахунку видатків на фізичну культуру і спорт: Vfi = 0,55Hf x Ni+Vfgi Vfi =0,55Hf х Ni
Кошти на фізичну культуру визначено у залежності від чисельності населення, без урахування наявності та специфіки установ.
Головне фінансове управління направило лист до Міністерства фінансів України (№ 01-28/353 від 25.05.2012 року) з пропозиціями в формулі Vfi = 0,55Hf x Ni+Vfgi збільшити величину показника Hf, взяти до уваги для формульного розрахунку дані показників - фінансовий норматив бюджетної забезпеченості одного учня.
При розрахунку обсягу видатків по галузі «Фізична культура і спорт» запропоновано врахувати в формулі розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів видатки на підвищення ефективності проведення навчально-тренувального процесу, а саме необхідно: удосконалити систему фізичного виховання в навчальних закладах; удосконалити спортивно-тренувальні бази ДЮСШ, шляхом проведення капітальних ремонтів; зміцнити матеріально-технічну спортивну базу; передбачити фінансування для заохочування спортсменів у досягненні високих результатів на міжнародній арені.
До Формули по фізичній культурі і спорту запропоновано окремо розрахувати фінансовий норматив бюджетної забезпеченості одного учня (ДЮСШ), який відвідує спортивний заклад станом на 1 січня року, що передує плановому бюджетному періоду, кількість дітей, а також застосувати коефіцієнт коригування, як для позашкільних навчальних закладів (0,016), які збільшать видатки на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
Центри „Спорт для всіх” створено в обов”язковому порядку, однак до Формули вони не включені. За умови діючої Формули коштів, обрахованих Міністерством фінансів України, вистачає лише на 1 півріччя. Включення до розрахунку чисельності учнів у ДЮСШ збільшить розрахункові показники Мінфіну та більше наблизить розрахунковий показник до реальної потреби на утримання установ.
Запропоновано включити центри „Спорт для всіх” до делегованих повноважень.