Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування та реалізація соціальних ініціатив Президента України

01.10.2012 за ініціативи голови робочої групи, заступника голови обласної державної адміністрації І.М.Шурми організовано візит першого заступника Глави Адміністрації Президента Акімової І.М. до регіонального перинатального центру III рівня у складі КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», у ході якого відбулась зустріч з членами профільної робочої групи, медичними працівниками Центру.
Заступник Глави Адміністрації Президента оглянула приміщення Центру, спілкувалась з його пацієнтами та персоналом. Ознайомилась із здобутками за період діяльності закладу та проблемами, насамперед, фінансовими, що виникають під час роботи.
Також у ході візиту звернуто увагу присутніх на випереджаючий розвиток служби екстреної (швидкої) медичної допомоги в області. Харків – один із піонерів по створенню центральної диспетчерської швидкої допомоги, який почав цю роботу набагато раніше прийнятого Національного проекту «Вчасна допомога». Досвід міста було розповсюджено на інші регіони України.
У ході відвідування перший заступник Глави Адміністрації Президента Акімова І.М. торкнулася питання обмежень і надбавок на вартість медичних препаратів. Однією з соціальних ініціатив Президента України є перехід до референтних цін на препарати для лікування гіпертонічної хвороби. Це дасть можливість, перш за все, поступово знизити рівень роздрібної ціни на дуже дорогі та імпортні препарати. На сьогоднішній день реально досягнуто зниження цін в середньому по різним лікарським препаратам на 8,0%. Наступний етап – впровадження державою механізму реімбурсації (компенсації).
Питання розвитку перинатальної служби обговорено у ході розширеного засідання робочої групи «Реформа соціальної сфери» за напрямком «Реформа медичного обслуговування» Харківського регіонального комітету з економічних реформ, яке відбулось у форматі робочої наради за участю профільного заступника Харківського міського голови, керівництва Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради, ректорів вищих навчальних закладів, керівників закладів охорони здоров’я, профільних фахівців на базі КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
З вступним словом виступила перший заступник Глави Адміністрації Президента І.М.Акімова, яка окреслила основні перспективи розвитку перинатальної служби. У рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» в Україні буде відпрацьовано системний підхід до надання медичної допомоги дітям і матерям за рахунок регіоналізації перинатальної служби. На сьогодні у ході функціонування вже відкритих в 6 областях перинатальних центрів виникають деякі ризики, а саме: обмеженість коштів місцевих бюджетів для підтримки діяльності центрів, у тому числі, забезпечення витратними матеріалами, підготовка вузькопрофільних кадрів, уточнення механізму атестації лікарів та акредитації закладів, створення «кущових» тренінгових центрів та ін. Харківська область має 3 перинатальних Центри, які повинні забезпечити взаємодію у питаннях надання профільної допомоги дітям і матерям, розподілення потоків пацієнтів, реально визначитись з обсягами допомоги та фінансуванням на наступний рік, щоб державна підтримка діяльності перинатальних центрів була максимально конкретною та ефективною.
Досвід роботи функціонуючих у м. Харкові перинатальних центрів було презентовано їх керівниками. Представлено показники діяльності, досягнення та здобутки по кожному закладу. Основним проблемним питанням залишається фінансове забезпечення, тому що на надання високоспеціалізованої допомоги дітям з масою тіла до 1 кг, які народились у центрі, потрібно від 10 до 12 тис. грн. на добу.
З аналізом показників діяльності перинатальної служби Харківської області виступила Президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація неонатологів України», заслужений лікар України Знаменська Т.К. Вона окреслила ситуацію по кожному із закладів, звернула увагу на деякі недоліки, що виникають при подачі звітності, акцентувала увагу на показниках, які потребують уточнення та виправлення. В цілому робота перинатальної служби регіону оцінена позитивно, як така, що відповідає визначеним критеріям та стандартам.
У виступі голови робочої групи, заступника голови обласної державної адміністрації Шурми І.М. коротко представлено досягнення реформування сфери охорони здоров’я регіону. Також акцентовано увагу, що обмеженість фінансових коштів – основна проблема у діяльності Центру, яка стане непосильним тягарем для місцевого бюджету. Тому пропонується прийняття державної цільової програми для підтримки функціонування вже відкритих профільних Центрів. Задачею на регіональному рівні є, насамперед, покращення показників діяльності за рахунок створення єдиного медичного перинатального простору за підтримки усіх гілок влади. Потребує уваги також вирішення кадрового питання у частині підготовки фахівців для Центру та проведення атестації лікарів.
Наприкінці виступу висловлена подяка за зростання уваги з боку керівництва центральних органів влади до процесу модернізації сфери охорони здоров’я Харківської області та надія на подальшу підтримку держави у ході започаткованих перетворень.