Звіт Харківського регіонального Комітету з економічних реформ за напрямом - реформування медичного обслуговування
23 серпня 2012 року члени профільної робочої групи взяли участь у спільній селекторній нараді Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України. Обговорено питання щодо стану готовності навчальних закладів до нового 2012 – 2013 навчального року. Про проведену в Харківській області роботу з цього питання доповів начальник Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації О.В.Галацан. За підсумками вжитих заходів наш регіон визначено одним із кращих та повністю готових до початку нового навчального року.
Проведена робоча нарада під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації, голови робочої групи І.М.Шурми щодо визначення подальших шляхів реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні.
Проаналізовано хід реформування первинної ланки медичної допомоги, а також переваги оптимізації дільничних лікарень, які у більшості своїй виконують соціальну функцію.
На теперішній час рішенням місцевої влади у всіх районах області в структурі центральних районних та центральних міських лікарень створено 29 центрів первинної медико–санітарної допомоги - 1 як юридична особа та 28 - у структурі закладів II рівня медичної допомоги, що забезпечить їх гарантоване функціонування та фінансування. Очолює такий центр заступник головного лікаря по мережі, який забезпечує координацію та наступність в роботі первинної та вторинної ланки та несе за це персональну відповідальність.
Питання відокремлення центрів первинної медико–санітарної допомоги від закладів II рівня буде розглядатись у подальшому з урахуванням досвіду пілотних регіонів за результатами завершення експерименту.
На базі дільничних та міських лікарень селищ міського типу створюються амбулаторії (відділення) загальної практики-сімейної медицини з ліжками денного стаціонару, що забезпечить ефективне використання обмежених фінансових ресурсів. Реорганізовано в амбулаторії загальної практики – сімейної медицини та сільські лікарські амбулаторії 26 лікарень, у відділення загальної практики – сімейної медицини – 12, не реорганізовано – 6.